Menaxherėve u pėlqejnė rrjetet sociale dhe pėrdorin kryesisht Facebook-un. Pėrveē mundėsive tė rrjetit, njė nė tre e pėrdor pėr tė pėrgjuar.

Natyrisht tė spiunuarit janė kolegėt dhe njė nė dy menaxherė shprehen dakord nė ndalimin e pėrdorimit nė kohėn e punės.

Pėrfundimin e ka nxjerrė njė kėrkim i shoqatės italiane pėr marketingun, shitjet dhe komunikimin, pėr tė kuptuar pėrdorimin dhe sjelljen e prefesionistėve qė vendosin strategjitė e marketimit tė ndėrmarrjeve.