Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thėnė se top katėrshja po bėhet mė e lehtė pėr t’u cėnuar nga skuadrat e nivelit ‘mesatar’ si City, Villa, Tottenham apo Everton, pasi qė sipas skocezit, tani nuk ka skuadėr tė dobėt.
“Gjėrat definitivisht ndryshuan sezonin e kaluar. Ishte njė kampionat mė ndryshe krahasuar me atė qė kemi parė mė parė. Ekipet e top katėrshes e patėn tė vėshtirė dhe lėshuan pikė aty ku mė sė paku kanė pritur”.

“Ky ėshtė indikacion i pėrmirėsimit qė kanė bėrė ekipet tjera dhe mendoj se do tė jetė luftė dhėmbė mė dhėmbė pėr vendet e top katėrshes kėtė sezon. Ne tė gjithė duhet tė jemi tė alarmuar pėr rrezikun qė paraqesin Aston Villa, Everton, Tottenham dhe Manchester City. Tė gjithė do tė sfidojnė pėr tė hyrė nė top katėrshe”, tha Fergie.