Dikur-dominues, rrjeti shoqėror MySpace ėshtė duke e bėrė riorganizimin e faqes kryesore.
MySpace ėshtė duke kėrkuar tė duket pak a shumė si rivali i saj mė popullor dhe mė i populluar, Facebook, edhe pse duket se faqja ėshtė duke bėrė pėrpjekje pėr tė vendosur veten nė njė identitet tė ri, i cili potencialisht do tė ishte tėrheqės pėr pėrdoruesit e saj.

Ajo ēka po bėn MyScpace ėshtė kryesisht thjeshtimi i faqes hyrėse pėr pėrdoruesit e saj.

MySpace ėshtė duke i konsoliduar edhe rekomandimet, tė tilla si lojėrat, ngjarjet dhe "njerėzit qė ju mund t’i njihni," nė njė vend tė vetėm, dhe jo t’i shpėrndajė ato nėpėr pjesė tė ndryshme tė faqes.

Pėr mė shumė, edhe fotot, videot, muzika dhe ngjarjet do tė jenė tė kombinuara nė kuadėr tė seksionit "My Stuff " nė faqen kryesore tė rrjetit social.

Ri-dizajnimi i faqes ėshtė pjesė e njė rregullimi mė tė gjerė qė MySpace po synon ta bėjė, si njė pėrpjekje pėr tė qėndruar ende si faqe e rėndėsishme pėr audiencėn e saj aktuale dhe tė tėrheqė pėrdorues tė ri, duke pėrfshirė edhe ata qė nuk e kanė vizituar kėtė rrjet social me vite.