Lorik Cana ėshtė pozitiv pas fitores minimale tė Shqipėrisė nė miqėsoren ndaj Uzbekistanit, veēanėrisht me ruajtjen e portės sė paprekur.
Cana, i cili mbrėmė u aktivizua nė mbrojtje dhe mbajti shiritin e kapitenit, ka shtuar se me synimin pėr t’u kualifikuar nė Euro 2012, kuqezinjtė duhet tė japin maksimumin qė nga ndeshja e parė eliminatore, ajo ndaj Rumanisė, e cila zhvillohet mė 3 shtator.

“Ishte njė test pozitiv sidomos pėr mbrojtjen qė nuk pėsoi gola dhe kjo na rrit besimin dhe konfidencėn. Por, nuk duhet tė harrojmė se nė futboll nuk ka gjėra tė sigurta dhe duhet tė japim maksimumin nė ēdo takim duke filluar nga ndeshja shumė e vėshtirė qė kemi me Rumaninė nė hapjen e eliminatorėve”.

“Kam besim tek skuadra se do tė luajmė brenda mundėsive tona pėr tė cilat jam i bindur se janė pozitive. Normalisht qė duhet edhe fati nė ndeshje tė tilla tė vėshtira por pėrqendrimi jonė do jetė maksimal”, ka thėnė Cana pas takimit.