Receta Gatimi

A do pranonit nje martese te tille?!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
  1. #1
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    A do pranonit nje martese te tille?!

    Dua te di opinionin tuaj lidhur me nje fenomen qe tashem eshte bere ne mode edhe ne Shqiperine tone te dashur.
    Psh, konkretisht nje shoqja ime eshte e martuar dhe ka nje femije.Bashkeshorti i saj eshte shume, shume xheloz dhe e kontrollin ne cdo moment, e rreh kur i do qejfi per gjera koti, nuk mund te them se e do, sepse nuk do tia dije per te ne disa "aspekte" te tjera. Ai ka te dashura, 1 ndoshta 2, eshte i pasur boll, dhe gruan e mban si yzmeqare kur i thone, edhe pse tregohet xheloz karshi saj.
    Une nuk kuptoj dicka, shoqja ime e di qe ai ka te dashur dhe si ben pershtypje ky fakt, por thote"Ohu, a me ka vetem mua ne shtepi, a me ka grua mua, crendesi kane te tjerat."
    Por ju si mendoni:
    -A do pranonit nje martese te tille, (nuk po them tamam si ky rasti mesiperm), por ne pergjithesi, a ka femra qe do e pranonin burrin te kishte dashnore pa i bezdisur ky fakt?
    -Apo ekzistojne cifte qe kane te dy te dashur por bejne sikur nuk ia dine njeri-tjetrit?! A ju duket normale?
    -Cqendrim do mbanit ju?

  2. #2
    Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
    Anėtarėsimi
    Oct 2009
    Postime
    470
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Per mendimin tim seshte aspak normal un nuk te do te pranoja nje martes te till kurr ne jeten time

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15
    As une.Dhe eshte normale qe te jap kete pergjigje sepse martesa presupozohet nje marrveshje dashurore, nje bashkejetim intime dashurie midis dy personave,ku perfshihen respekte,besnikeria besimi,nderimi etj etj.Per mua ajo nuk eshte martese e dy njerezve qe i mbartin keto vlera,si nga ana e mashkullit dhe nga ana e femres.Une nuk do ta pranoja kurre nje martes te till per te vetmen arsye"nuk eshte martese".

  4. #4
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    cuk cuk cuk !!!!! kesaj i thojn mirmengjes interes ,

  5. #5
    Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    678
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    14
    he he he !!!!! disa njerz jan shum ndyshe !!!!! mesa duket ate i interesojn vetem leket , nuk ka mend tani , por ne te ardhmen do ta paguaj shum shtrejnt kete qje ben !!! vl. ka raste me te keqija ,prsh. nje komshi tek gjyshja ime me nusen e vet beri 7 goca & u martua me nje tjeter qje ti bej cun , keshtu qje beri cun me te dyten dhe mbrapa beri cune & me te paren , ai rrin ne shpi me te dyten & i ka ber nje kasolle te pares te oborri shtepis qje te rrij me femit e tjer , keshtu i mban te dyja !!!! ( keshtu ndoll kur nuk ke familje te mbeshtetesh , !!!! ) kjo ska cte bej me te vertet, esht e vuajtur , kurse kjo q thot erina esht thjesht nje interesaxhie , e cila ashtu duhet te jet & me shoqjerin , ajo cje duron dicka te till , esht ne gjejndje te shesi cdo njeri per lek , kur e ben & me veten e vet !!!!!

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e mimoza gjonaj
    Anėtarėsimi
    Sep 2010
    Postime
    20
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Kjo eshte nje fatkeqsi e shoqes tende mi goce ajo ka lavazh truri-une nuk do jetonja asnje sekond me te sikur dhe per hater te fmijve nuk e di a kan femi?por kjo eshte MIRMENGJES O INTERES ska pergjigje tjeter

  7. #7
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    absolutisht jo!!! dhe kto femra qe e pranojn kte per mendimin tim mir tu behet ...se per derisa ato nuk kan respekt per veten si presin qe dikush tj ti respektoj?!?!?!
    jo kte qe sdo e toleroja , por edhe nje tradhetie do i pergjigjesha me nje fjal : D I V O R C

  8. #8
    Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Vendndodhja
    Dardani
    Postime
    1,281
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Keq shume une jam mashkull por tisha ne vendit e asaj gruaje edhe nje min te vetmin nuk do e kaloja.Kjo MIRMENGJES O INTERES ju doket mire ne fillim,por dashuria nuk blihet me leke, jeta eshte e gjate

  9. #9
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    t isha ne vendin e asaj goces do ja kisha numeruar burrit ne lule te ballit (jo ne kuptimin e keq) dmth do ja thoja te tera un di 1gj familja ime ne raste te tilla e di qe me mbeshtet keshtu qe DIVORCI eshte gjeja e par qe do kerkoja nuk mund te shkaterroj jeten kot me kot ... kjo goca duket sikur nuk i intereson qe eshte e martuar sdo tja dij fare ... ne cift qoft edhe ne familje marrdheniet bashkshortore duhet te respektohen nga te dyja palet dhe fjala "burri" per mendimin tim do te thot shoke per krah per jete ... kjo duket sikur e kan martuar me pahir ....

  10. #10
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Boooo eshte per te ardhur keq!

    gjithsesi habitem me keto femra,si mundet te perballojne gjithe kete?

    kaq vul humbura jane,vetem per buke e kane gojen?

    se imagjinoj dot,te sillej dikush keshtu me mua,nuk ka shance por qe fjala bie,

    nejse ka femra qe meshkujt i trajtojne si loder,dhe kjo eshte vertet per te ardhur keq,i keq trajtojne,dhe sillen ne menyren me te keqe me keto femra

    cfare te them,ata qe veprojne keshtu,uroj qe zoti ti beje syt 4,dhe te hakmerret ne menyren me te keqe te mundeshme!.....

  11. #11
    i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
    Anėtarėsimi
    Apr 2012
    Postime
    747
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Boooo eshte per te ardhur keq!

    gjithsesi habitem me keto femra,si mundet te perballojne gjithe kete?

    kaq vul humbura jane,vetem per buke e kane gojen?

    se imagjinoj dot,te sillej dikush keshtu me mua,nuk ka shance por qe fjala bie,

    nejse ka femra qe meshkujt i trajtojne si loder,dhe kjo eshte vertet per te ardhur keq,i keq trajtojne,dhe sillen ne menyren me te keqe me keto femra

    cfare te them,ata qe veprojne keshtu,uroj qe zoti ti beje syt 4,dhe te hakmerret ne menyren me te keqe te mundeshme!.....
    .....hahahahaaa.....mjafton kaq....''kaq vul humbura jane''.....je shume e mire.....

  12. #12
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
    .....hahahahaaa.....mjafton kaq....''kaq vul humbura jane''.....je shume e mire.....
    hahahahhaha flm .........po cfare te them.......ndodh edhe keshtu!....

  13. #13
    i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
    Anėtarėsimi
    Apr 2012
    Postime
    747
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    hahahahhaha flm .........po cfare te them.......ndodh edhe keshtu!....
    ...cfar eshte ...martesa per ty.....?

  14. #14
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
    ...cfar eshte ...martesa per ty.....?
    nje fjale e pa provuar nga une deri tani hahahaha......nje fjale shume e degjuar........eshte enderra e c'do vajze....e sidomos kur martohet me njeriun qe do!

    me pak fjale......eshte kurorzimi i dashurise.......ne mundesine per te dhene frute te bukur sic jane femijet!....

  15. #15
    i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
    Anėtarėsimi
    Apr 2012
    Postime
    747
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    nje fjale e pa provuar nga une deri tani hahahaha......nje fjale shume e degjuar........eshte enderra e c'do vajze....e sidomos kur martohet me njeriun qe do!

    me pak fjale......eshte kurorzimi i dashurise.......ne mundesine per te dhene frute te bukur sic jane femijet!....
    ...mendon se ....pas marteses bie hovi i dashurise....apo ....

  16. #16
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Ajo varet nga partneret......per shume arsye!

    Per ata qe dine ta dashurojne dhe ta duan njeri tjetrin,nuk ka kurr se si te bjeri hovi i dashurise........por ta duan dhe ta respektojne njeri-tjetrin ashtu si diten e pare!

    jeta fush me lule nuk eshte,por ti kapercejne pengesat se bashku,dhe dashuria e tyre,te perballoj c'do stuhi te mundeshme qe kaplon jeten e tyre!

  17. #17
    i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
    Anėtarėsimi
    Apr 2012
    Postime
    747
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Ajo varet nga partneret......per shume arsye!

    Per ata qe dine ta dashurojne dhe ta duan njeri tjetrin,nuk ka kurr se si te bjeri hovi i dashurise........por ta duan dhe ta respektojne njeri-tjetrin ashtu si diten e pare!

    jeta fush me lule nuk eshte,por ti kapercejne pengesat se bashku,dhe dashuria e tyre,te perballoj c'do stuhi te mundeshme qe kaplon jeten e tyre!
    ....me pelqen menyra si shkruan....e mbi te gjitha shkruan me pathos.....nuk besoj se merzitesh qe te ''bombardova''.... me pytje.....flm

  18. #18
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
    ....me pelqen menyra si shkruan....e mbi te gjitha shkruan me pathos.....nuk besoj se merzitesh qe te ''bombardova''.... me pytje.....flm

    Faleminderit

    hahhahaa jo asnjehere!

    i adhuroj pyetjet....dhe kam deshire ti shtjelloj sic dua une.......por nuk kam ndermend te lodh njerzit nga syt,duke lexuar nje roman,hahahaha

    kam filluar ti shkurtoj pak pergjigjet!.....

    hahahha,fjala bie,

  19. #19
    i/e rregjistruar 10% Maska e ErmiraVlore
    Anėtarėsimi
    Oct 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    ky ... shembull nuk eshte per tu diskutuar verbalisht ... me teper duket ne realitet se sa thuhet... sepse askush qe mund te jet pro keti shembulli nuk ka hipoteza te drejta per ta mbrojtur.... eshte anti dinjitoz.......gjithsesi....pervec femrave te pavarura....( dmth. kan nje profesion , familje qe i mbeshtet per cdo vendim ) merni parasysh qe fatkeqsisht sot .... shum femra detyrohen ... te tolerojn dicka te till ........ personalisht kete kategori nuk e gjykoj .... megjithse ...vet ne cdo rrethan ... do beja perpjekje maximale... per te dal nga ai lloj ferri

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Kush do deshironte nje dhome te tille ?
    Nga vaaldr1n nė forum Fotografia dhe Grafika
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 08:22 PM
  2. Gol te tille nuk keni pare ndonjehere
    Nga 3r1k0 nė forum Video-Foto Humoristike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-10-2011, 07:48 PM
  3. Do ju pelqente nje shtepi e tille e bere ne gure?
    Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 05-03-2011, 03:37 PM
  4. Ka dhe Maniak te tille!
    Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 09:37 PM
  5. Do vinit ne nje restorant te tille???
    Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 20-06-2008, 07:32 PM