Sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez, ka bėrė aludimin mė tė fortė deri tani se ai mund tė jetė fare pranė penzionimit nga kombėtarja argjentinase, kjo vetėm pėr shkak tė shkatėrrimit qė pėsuan ai dhe kolegėt e tij nė Botėrorin e sivjetmė.
“Ka mbetur edhe pak kohė para se tė penzionohem. Ėshtė shumė e vėshtirė tė luash futboll kur nuk je i lumtur. Unė po e kam tė vėshtirė tė rikthehem qė pas Botėrorit, pasi qė ėndėrrova tė kthehesha nė Argjentinė me trofeun nė dorė. Nuk kishte zėnka nė Botėror, gjithēka ishte pozitive, por ishte gjėja mė e vėshtirė qė kam pėrjetuar ndonjėherė”.

“Ēdo ditė po kam mė pak vullnet pėr tė vazhduar karrierėn nė Evropė. Unė do tė jem atje pėr dy apo tri vite dhe mė pas do tė mendoj pėr njė rikthim nė Argjentinė”, ka thėnė Tevez, i cili gjithashtu pranoi tė ketė biseduar me kreun e AFA, Julio Grondona, tė cilin pak ditė mė parė e akuzoi pėr tradhėti, ndėrsa tani pohon se tė jetė sqaruar me tė.