"Me mallin e luleve"Shaban Cakolli


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0

  "Me mallin e luleve"Shaban Cakolli

  Receta Gatimi

  LETRA E NĖNĖS

  Radhėt i kishte shkruar

  me lotėt e saj

  liqe i pafund

  pėrmallimi

  i derdhur nėpėr fjalė

  ata lot,ai mall

  i saj,i pėrjetshėm

  mė djeg kahdo si zjarr.

  -LULE TE BUKURA.jpeg

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  BABAI

  Fytyra e babit

  mu shfaq nė atė ėndėrr

  nė orėt e agut

  mė tha:

  qė tu pėrngjash burrave

  bėhu ballė furtunave

  forco unin tėnd

  mė tha, dhe dhembjet bluaj

  nė vetvete, mos u ndjej

  kurrė i huaj.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  TOKA IME

  Tė mė falėsh toka ime

  pėr vitet kur isha djalė

  mbi ty ndoshta kam lėnė gjurmė

  qė tė lėnduan, t’erdhėn rėndė

  sapo kuptova se ikėn vitet

  pa praninė tėnde,toka mėmė

  flokėt e thinjur

  zemrėn e vrarė

  dua tė mė falėsh

  mua fėmiun plak

  tė tė dua tash nga larg

  me mallin ēmendurak

  pėrgjithmonė mallkoj kurbetin

  kohėn qė na treti nė kėtė rrugė

  mall ta kemi ne njėri-tjetrin.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  TRONDITJE KOHĖSH

  I thotė e djeshmja tė sotmes

  unė lart e ti poshtė qėndrojmė

  e sotmja i thotė tė djeshmes

  s’bėre gjė fare pėr fatin tonė

  pėrgjatė ecjes sė vet

  ky ndėrrim kohėsh

  kėrkon dritė dhe identitet

  jo rrallė na mashtron lakmia

  kur dalim nė maje,

  pa ēarė kokėn se ēfarė thotė populli

  ata tė lodhurit t’pėrvuajturit

  me dhembjet e tyre ndėr llėrė

  kot provojmė t’i lėkundim askushėt

  Shqiprėinė, ata, e kanė nėnė.

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  DIĒKA SI ZGHĖNDĖR

  Portat e ėndrrave

  natė e pėr natė

  i hapi nė shtrat,

  zemra mal mė bėhet

  hapėroj nėpėr Gjilan

  hy dhe dal

  shtigjeve tė tua

  kohėn e ndal nė “Kristal”

  me poetė me kėngėtarė,

  por mėngjeseve trishtohem

  sapo takoi fqiun e parė

  e mė thotė:Guten morgen.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  KĖNGĖ FATI

  Nė fytyrėn tėnde

  dhembjet t’i lexova

  nė mua lexova vuajtjen

  qė po fillon prej tash

  dhembjet le tė na dhembin bashkė!

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  FATKEQĖSI BREZASH

  Stinėt ndėrrojnė netėt

  nė kalendar,s’ndėrrojnė rrugėt

  pėr t’pagjumėt mėrgimtarė

  rrugė dje

  rrugė sot

  Evropėn e mbushėm plot -

  kohėt ia mbathėn brenda natės

  lum i forti nė baltė btė shtrėngatės

  rrugė dje,rrugė sot

  Evropėn e mbushėm plot

  mėrgimtarė e plagė e vrragė

  t’pagjumėt ne

  si sot si dje.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  DIKUR DHE TASH

  Kur u nisėm n’rrugėn e dritės

  jeta me vdekjen

  qėndronin bashkė

  shtrat pėr shtrat

  ndanin epilogun nė lojė gjaku

  pa dhembje assesi s’ka bėrė

  shpirtin shtrėngoja me dhėmbė

  duroj, prapė, sa mund tė durohet

  nga caku nuk lėkund dot mendjen

  edhe nė vdeksha

  s’dua tė vdes pa emėr.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  KUR E MUNDĖM KUĒEDRĖN

  Djalli e dėrgoi njė kuēedėr

  nė kthetra helm,me gojė flakė

  shqiponja i doli para, e ndali

  e hodhi t’plandosur nė batak

  po u nise ndonjėherė tjetėr

  do pėsosh sėrish mė keq

  ik zonja e egėr kuēedėr

  kthehu nė Karpate te i yti dreq.

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  E NDJEJ THIRRJEN E NĖNĖS

  Shkojnė stinėt

  dhe prapė vijnė

  dhembjen

  ē’ma kanė bėrė grumbull

  e ti, biri i nėnės

  kaq vite je humbur,

  thirrja jote, nėnė

  zemrė po ma gris

  kėtu i mėrguar n’male

  nė njė qytet tė Gjermanisė

  a je lodhur

  a je plakur, nėnė

  nėpėr atė furtunė

  saherė tė kujtoj unė ty

  motet mė rėndojnė mė shumė.

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  SIMBOLIKE

  Jemi pėrcaktuar pėr dritėn

  mbrapa kurrė mė s’do kthehemi

  tash e tutje

  na duhen dy flamuj

  njėrin mbi kufomė

  tjetrin mbi pullaz

  dhe jeta jonė shqiptare

  le tė rend nėpėr breza

  krejt origjinale

  e bujshme, krenare.

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  NDARJE QĖ DHEMB

  (Azem Shkrelit)

  Nė kohėra tė pakohė

  pėplot pelin e shtėrngatė

  sikur edhe Vdekja

  bėnė rendin si pėr inat

  nėpėr kohėt e pakohė

  ngatėrrohen rendet

  sulet e pikas atdhetarėt

  e dikund njerėzit e penės

  shuan papritmas jetėra

  rrėzon tempuj drite

  shuan mendje tė holla

  maja tė letrave shqipe

  e mori Azem Shkrelin

  dhe befas e ndau prej shkrimit

  vargjet, veprat flasin me kohėt

  pėrjetshėm n’vel t’kujtimit.

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  KUR MA VRANĖ KĖNGĖN

  Unė, rrapsodi i harruar

  kėngėn e kam pėlcitur

  nė njė kohė tė perėnduar

  jehonėn e saj e lashė peng

  anė e kėnd nėpėr Dardanė

  por, atė ditė qė nga nėna mė ndanė

  shpirtin ma dogjėn dhe kėngėn ma vranė.

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  FJALA E JUAJ

  Fjalėt i kam humbur

  atė ditė kur jam nisur

  nėpėr jetė ashpėrsive

  endjeve nėpėr dritė e mugė

  jehona e tyre, kudo

  mė ndiēte nga pas

  me acar e furtunė.

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  BETIM NĖ VETE

  Nuk ndahem gjallė

  prej teje

  gjaku im je ti

  nėpėr dje

  dhe vetėm pėr ty

  vdekjes pėrballė i rri.

 16. #16
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me pelqyen shummm komplimente per vargjet

 17. #17
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Shume te bukura vargjet,flm.

 18. #18
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Shume te bukura...Mund te quheni me te vertete poet, apo jeni shkrimtar?

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Suksese z. Shaban!

  Ju uroj te shkruani ndonje liber, nqs nuk e keni publikuar akoma

 20. #20
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shume, shume e bukur kjo poezi, pergezime z. Cakolli!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 01:00 AM
 2. CIKĖL POETIK NGA PĖRMBLEDHJA"TOKĖ DARDANE";Shaban Cakolli
  Nga Shaban Cakolli nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 11-09-2010, 06:53 PM
 3. "KRISMA E FJALĖS"Shaban Cakolli
  Nga Shaban Cakolli nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:17 AM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM