FORCA JUVENTUS


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 34 prej 34
 1. #21
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: FORCA JUVENTUS

  Receta Gatimi

  E NDALON INTERI MKOS KI MERAK, SE KA DHE DISA PIKE QE TA KALOJE

 2. #22
  i/e rregjistruar 10% Maska e kafka
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  11
  Reputacioni
  0

  Re: FORCA JUVENTUS

  interi e naloi fazen e pare po fazen e dyt se nalo njeri

 3. #23
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: FORCA JUVENTUS

  he te lumte goja per kafke shyqyr qe me doli njoni per krah

 4. #24
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: FORCA JUVENTUS

  ne ate krah flini ju

 5. #25
  i/e rregjistruar 10% Maska e kafka
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  11
  Reputacioni
  0

  Re: FORCA JUVENTUS

  une juventin kam lin e juventin kam me vdek

 6. #26
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: FORCA JUVENTUS

  ktu ma ke bo zemren mal. tu boft dita 1 milion

  juve juve ca ca ca ja tifozat ku i ka

 7. #27
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: FORCA JUVENTUS

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kafka
  une juventin kam lin e juventin kam me vdek
  pse stua ti qe juventusi ndaj nuk fiton se qenka vetem per te vdekurit

 8. #28
  i/e rregjistruar 10% Maska e kafka
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  11
  Reputacioni
  0

  Re: FORCA JUVENTUS

  juventusi vetem fitore o tu bo qe kur humi per her te fundit

 9. #29
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: FORCA JUVENTUS

  Juve do tė ofrojė 75 milionė euro pėr Messin  Juventusi planifikon ta realizojė ėndrrėn qė mban emrin ‘Lionel Messi’, ndėrsa drejtuesit e klubit po pėrgatisin njė ofertė prej 75 milionė eurosh pėr ta joshur argjentinasin drejt Torinos.

  Njėri ka drejtuesit e Juventusit, Andrea Agnelli, ka thėnė pėr “Tuttosport” se Zonja e Vjetėr dėshiron ta transferojė Messin, ndėrsa e njėjta gazetė ka njoftuar se gjigantėt italianė po pėrgatisin njė mega-ofertė pėr tė siguruar shėrbimet e argjentinasit, por kjo nuk do tė ndodhė nė afatin kalimtar tė janarit.

  Shifra pėr t’i bindur Blaugranėt qė tė heqin dorė nga superylli i tyre ėshtė 75 milionė euro, ndėrsa Bianconerėt kanė njė plan afatgjatė dhe mėsohet se oferta e tyre do tė zyrtarizohet nė vitet e ardhshme.

  Stadiumi i Juventusit, i cili ėshtė duke u rinovuar, pritet tė jetė gati nė vitin 2011, ndėrsa sipas “Tuttosport”, deri atėherė Leo Messi do ta veshė fanellėn bardhezi.

 10. #30
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19


 11. #31
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  I pershendes Bianconerat

  Ti Juventus mė jep nder, mė jep emrin biankoner.

  Tė kam zgjedhur si ekipin tim nė humbje fitore apo barazim.
  E ndej frikėn kur ndodh rreziku lirohem kur ik paniku.
  Te gjithė bėrtasin jemi biankoner bashkė me ta edhe unė pėrherė.
  Jam krenar qė i takoj kėsaj Zonje tė madhe,
  E jo nje ekipi qė ka njė histori si tė ndonje pėrralle,
  Tė gjithė mė thojnė mbylle gojėn tash ke pėsuar,
  Unė ju them dėshirėn e kotė s'e keni tė plotėsuar
  Andej nga Torino tė gjithė nga humbjet tė zhgėnjyer,
  Lojėtarėt e humbur dhe te urryer,
  Pse vallė kėshtu, pėr disa humbje s'ėshtė tragjedi,
  Vlen te pėrmendet njė e bekuar Histori.
  Histori qė shumė ekipe e ėndėrrojnė,
  Qė shumė tifozė e dėshirojnė,
  Por biankonerėt e gėzojnė,
  Edhe kur humbin ajo bėn qė prapė tė fitojnė.
  Edhe batica e zbatica nė football ka,
  Jo, jo biankonerėt kurrė me u nda,
  Edhe humbjet ndėrthejnė si njė lum,
  Trofetė triumfojnė se janė shumė.
  Kupa e trofe, fitore e derbi tė fituara,
  Nga Juventusi tė paharruara,
  Nga Zonja e Vjetėr e Italisė,
  Qesh nga scudetot e krenarisė.
  Njė Juventus, njė emėr,
  Nė Itali mė e fuqishmja me dy ylla ne zemėr,
  Skuadra mė e madhe bardh e zi,
  E para dhe e patundshmja nė Itali.
  Ne Apenine thėrrasin Juventus,
  Me plot yje, legjenda fitues,
  Vallė mendon tė ma largosh nderin,
  Mos luaj, se nuk tallet dot me biankonerin.
  Shumė ekipe i'u janė vėrsulur,
  Prapė nuk e hedhim kokėn ulur,
  Mė fyej, mė mund, mė ofendo, mos mė lavdėro,
  Prapė se prapė juventinėt gjenden kudo.
  Djem e Vajza tifozė shumė si ēdo herė,
  Edhe kur heshtin dėgjohet nje klimthė biankoner,
  Edhe kur jemi tė mposhtur, kemi durim,
  Gėzonu tė tjerėt se keni dėshirė.
  Se edhe bukėn s'do jau marrim nga sofra dot,
  E keni pritur fitoren me vite e mot pėr mot,
  E shkruaj, e them pėr ekipet e tjera me urrejtje,
  Zotėrinje biankoner jam e do mbes deri ne vdekje.

  "S'vlen dėshpėrimi pėr njė humbje qė marrim mėsim,
  kur biankonerėt me titujė gjithmonė janė nė fitim, s'dorėzohen dot se kane zemėr si fitues,
  ju dua ku do qė jeni edhe si humbės" 12. #32
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Bobo! Filluan keta juventinet te hapen

  gjithesesi Urime

 13. #33
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  obobo qfar ishin edhe kta juventinet, nje loj te ketyne e kam kqyr kejt veq ma kurr skqyri, se kta po te bajshin hor midis loje filluan te zhvishen

  per kete sezon urime i koft juventusit titulli edhe te gjith gjygjtarve e per sezonin e ardhshem mendoj se do te thuren tjera poezi

 14. #34
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Leri te kalojne ca dite, mos i kujtojme gjyqtaret

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Forca e fjaleve
  Nga Enkelejda_24 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-03-2013, 08:22 PM
 2. FORCA MILAN
  Nga LAKJA nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 10-04-2012, 08:07 PM
 3. Foto nga Forca e Sigurisė sė Kosovės
  Nga gjendar nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 07:30 PM
 4. Juventus, shkarkohet Claudio Ranieri
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-05-2009, 09:01 AM
 5. 95 vjet Forca te Armatosura shqiptare
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2007, 01:21 PM