Poezi kushtuar Babit....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Poezi kushtuar Babit....

  Receta Gatimi

  Dhembja.
  SHum vite kan kaluar
  shume vite qe me mungon
  ledhatimet me vite i deshirova
  fjalen babi qe koh te gjate nuk e shqiptova.  Pa emrin tende buza me eshte thare.
  pa qeshjen tende kam mbet e vrare,
  te thrisja ne deshperim,te deshiroj ne gezim
  thirrjet e mija nuk arrin dot ne amshim.


  Ti ishe engjull kur ike prej kesaj botes.
  dhimbjen nuk ekuptoja se cdo te thote?
  Ty tu hapen dyart e amshimite,
  e mua mu hap dera e rend jetimt.

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Shume e bukur. Me vjen keq per ty!

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Faliminderit Smocking 2.Nje gje e kam kuptu ,se askush kete zbrazdi nuk mund te plotsoj...Sado qe thon dhembja me kalimin e kohes zbehet , ndaj prinderve po ndodhka e kunderta...

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  Eh babai,prindi eshte i dhimbshem,me ka vdekur edhe mua babai,dhimbja dhe jeta vazhdojne.JU ngushelloi per babain,dhe ju pergezoi per poezine e bukur

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Te faliminderit per ngushllimet Z, Shaban,dhembja e prindit vertet qenka e madhe...

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Me vjen keq shume per ty,kam provuar nje dhimbje te tille,mund te them dhe pak me te rende,"por per cdo njeri dhimbja e tij eshte me e madhe se e tjeterit" por doja te thoja qe kjo eshte jeta me te mirat dhe te keqijat e saj,por dhimbja ndaj prinderve besoj se eshte shume e madhe dhe e pa kalueshme,por jo me e dhimbsh'mja.

  Poezia ishte shume e bukur,Pergezime.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi kushtuar nga zemra ime per TY
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 03-06-2011, 11:40 AM
 2. POEZI KUSHTUAR MESUESES SIME TE HISTORISE
  Nga andi_pg nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-04-2011, 09:42 PM
 3. Poezi Kushtuar Njė Tradhtares!
  Nga Bl3R0 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-12-2010, 06:46 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. POEZIA KUSHTUAR LIQENIT
  Nga andi_pg nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-12-2008, 04:49 PM