MySpace mė nė fund ka bėrė njė marrėveshje me vetėn: Facebook ėshtė rritur aq shumė dhe ėshtė bėrė aq dominues sa qė mos-sinkronizimi i uebit tė saj me lidhjet sociale do tė ishte njė gabim.

Rrjeti social nė pronėsi tė njė korporate lajmesh, ka sinkronizuar shėrbimin e saj me Facebook (dhe Twitter) nė mėnyrė qė anėtarėt tė postojnė nė dy vende pėrditėsimet e statusit tė tyre si dhe pėrmbajtjen e shkėmbyer.

Sinkronizimi aplikohet jo vetėm pėr pėrdoruesit individual tė MySpace, por edhe pėr grupet dhe yjet nė kuadėr tė kėtij shėrbimi. Njė prej arsyeve pse kjo ėshtė imperative pėr MySpace ėshtė shkaku se po rrezikon humbjen e tėrėsishme ndaj Facebook “fan pages”. MySpace ka fituar shumicėn e madhėrisė sė saj falė mundėsisė pėr muzicientė individual qė tė formojnėnjė prezencė dhe tė menaxhojnė njė bazė me adhurues nė kėtė shėrbim, qė ėshtė diēka qė humbi lezetin pas paraqitjes sė faqeve tė hapura tė Facebook/

“Kjo ėshtė veēanėrisht emocionues pėr milion muzicientė nė MySpace qė tani mund tė pėrdorin veglėn pėr tė plotėsuar mė tej prezencėn e tyre nė MySpace dhe tė shkėmbejnė librarinė e tyre, e katalogjet me albume, tek njerėzit qė kanė pėlqyer faqen e tyre nė Facebook” shpjegoi MySpace nė njė komunikatė pėr media./pcworLd.aL