Receta Gatimi

10 modelet e veturave mė tė shtrenjta


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Post 10 modelet e veturave mė tė shtrenjta


  Veturėt e bukura, me dizajn tė veēantė dhe me aksesorė ekstra janė njė pasion i pėrhershėm tė pasionuarve. “Bild” ka publikuar njė listė ku pėrfshiheshin dhjetė veturėt mė tė shtrenjta, e qė kapin shifra tė ēmendura deri 1.7 milionė euro.

  VETURAT MĖ TĖ SHTRENJTA

  Vendi 10
  Modeli SSC Ultimate Aero ėshtė njė nga veturat mė tė shpejta nė botė: arrin deri nė 434 km/orė. Kushton 580 mijė euro, por pėr tė pasionuarit pas shpejtėsisė ia vlen.

  Vendi 9
  Leblanc Mirabeua. E ndėrtuar pėr tė ecur pafundėsisht e tė mos ndjejė lodhje kurrė. Me njė motor 700 PS arrn deri nė 370 km/orė. Ēmimi nė treg: 600 mijė euro.

  Vendi 8
  Koenigsegg CCX. Prodhuesi i vogėl suedez ėshtė krenar pėr renditjen botėrore. Modeli 806 PS arrin qė nė 3.2 sekonda tė kapė 100 km, shkon deri nė 394/orė dhe kushton 860 mijė euro.

  Vendi 7
  Sėrish njė Koenigsegg CCX, por nė versionin Oko-Bomber. Duhet tė paguash rreth 1 milion euro pėr ata pasur veturėn e parė sportive nė version ambientalist “tė gjelbėr”. Punon dhe me biogaz.

  Vendi 6
  Maybach Landaulet. Njė veturė e “hapur” qė mund tė futet nė veturėt sportive. Nė 5.2 sekonda arrin kufirin e 100 km. Kushton 1.1 milionė euro dhe mund tė pajiset sipas kėrkesave tė shoferit.

  Vendi 5
  Lamborghini Reventon. 1,1 milion euro kushton ēdo nga 20 Reventon tė ndėrtuar. Dizajnti tė kujton xhetėt. Tė dhėnat e saj: 670 PS, 340 km/orė. Por, kujdes! Ēmimi i kripur ia vlen.

  Vendi 4
  I pėrket varianti Roadster tė Roventon, qė Lamborghini ka ndėrtuar. Me njė ēmim prej 1.2 milionė euro. Vetėm 15 copė janė ndėrtuar. Dhe kėto me porosit tė veēantė.

  Vendi 3
  Pagani Zonda Cinque Roadster. Njė veturė e llahtarshme: 100 km/orė nė vetėm 2,1 sekonda. 12 cilindra, motor 678 PS, shpejtėsi 349 km/orė. Vetė 5 copė janė ndėrtuar. Ēmimi: 1.41 milionė euro.

  Vendi 2
  Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. Njė version i hapur i 1001-PS-Renners kushton 1,57 Mio. Euro. Por nė treg nuk ka shumė tė tillė. Bėhet me porosi

  Vendi 1
  Koenigsegg Trevita. Njė veturė suedeze super e veēantė: motor 1018 PS, e qė arrin nė njė shpejtėsi deri nė 402 km/orė. Ēdo ekzemplar kushton 1.73 milionė euro. Njė supervilė.


 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  avvvvvv me iku truri me keto qmime ,,ngela pa mekin me duket

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Haha Erinaa sje vet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Modele thonjsh - Disa nga modelet e thonjve qe kam bere
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 272
  Postimi i Fundit: 14-01-2017, 02:22 PM
 2. Modelet formojne koken e tigrit
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-01-2010, 06:56 PM
 3. Hummer pėrgatit modelet H4 e H5?
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 05:57 PM
 4. USB 3.0 dhjetė herė mė i shpejt se modelet e mėhershme
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2009, 02:38 PM
 5. Modelet shqiptare qe mahniten Nju Jorkun
  Nga ReniX nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-01-2007, 06:47 PM