Autoritetet studentore po japin njė leksion tė mirė sa i pėrket komunikimit shoqėror nė Facebook, mes profesorėve dhe studentėve.


Gazeta e njohur amerikane, New York Post ka publikuar njė artikull mjaft interesant, lidhur me tre profesorė nė qytetin e New York-ut, tė cilėt janė suspenduar nga puna, pikėrisht pėr shkak tė dyshimeve rreth komunikimit jo tė duhur me studentėt e tyre nė Facebook.

Nė njė rast, ish profesori i Bronx, Chadwin Reynolds ėshtė “miqėsuar” me shumicėn e studenteve vajza, dhe u ka shkruar komente nė fotografitė e tyre, tė ngjashme si “ kjo ėshtė shumė seksi”.

Thuhet se profesori 37 vjeēar i Fordham High School for the Arts madje ėshtė munduar qė tė caktojė njė takim me njė tinejxhere tė cilėn e ka pas edhe nxėnėse, dhe pėrveē tjerash ai i ka dėrguar asaj lule, ėmbėlsira dhe ndėrkohė ėshtė pajisur me numrin e saj tė telefonit.

Pėr mė shumė, profesori ka postuar edhe njė status nė tė cilin shkruan, “Unė nuk jam gjinekolog, por do tė hidhja njė sy brenda”. Pėr kėtė gjest, profesori gjithsesi ėshtė suspenduar nga puna.