Edhe milionerėt rrinė nė Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Edhe milionerėt rrinė nė Facebook

  Receta Gatimi

  Milionerėt e pėlqejnė idenė e shfletimit tė rrjeteve sociale, por duket se ata rrallė kanė kohė pėr pėrdorimin e tyre.

  Njė sondazh nga SEI sugjeron se 70 pėr qind e individėve tė pasur janė anėtarė tė rrjeteve sociale, nė krahasim me 61 pėr qind tė popullsisė sė pėrgjithshme tė SHBA-sė tė cilėt janė aktiv nė kėto faqe tė internetit.

  Prej atyre qė pėrdorin rrjetet sociale, njė nė dy prej tyre thonė se pėrdorin faqen Facebook, ndėrsa 37 pėr qind nga ata vizitojnė YouTube, dhe nėn 35 pėr qind pėrdorin rrjetin social pėr profesionistėt, faqen LinkedIn.

  Gjysma e pėrdoruesve thanė se llogaritė e tyre nė kėto faqe ishin pėr pėrdorim personal.

  David McLaughlin, drejtor i lartė menaxhues i Wealth Network SEI, tha: "individėt e pasur janė tė angazhuar me rrjetet sociale edhe mė shumė se sa pjesa tjetėr e publikut amerikan".

  Megjithatė, pothuajse 32 pėr qind e tė intervistuarve thanė se nuk kanė kohė pėr rrjetet sociale. Edhe ata qė regjistrohen nė rrjetet sociale, ballafaqohen me problemin e kohės - me sa duket ata janė tė zėnė duke bėrė para.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Epo meqė rrinė gjithė ditėn, tė vrasin edhe pak mendjen me gjėra tė tjera pėrveē parave.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Banese per Milioneret (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Arkitekturė dhe Dekor
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2012, 11:48 PM
 2. Femrat qė rrinė ulur vdesin mė shpejtė
  Nga olsii nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2012, 12:20 PM
 3. Ndodhin edhe keto ne facebook
  Nga 3r1k0 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-01-2011, 11:03 PM
 4. Facebook, i pari edhe me biznes
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-12-2010, 07:15 PM
 5. Edhe Mbretėresha nė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2010, 09:47 PM