Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter

  Receta Gatimi
  Facebook po rritet mė ngadalė se sa qė ka planifikuar nė tregun e rrjeteve sociale nė Japoni. Disa mendojnė se kjo po ndodh pikėrisht pėr shkak tė disa shėrbimeve tė ngjashme lokale, siē ėshtė Mixi.jp, mirėpo nė anėn tjetėr, Twitter ėshtė rrjeti i dytė mė i pėrdorur social nė kėtė vend.

  Shėrbimi i mikro-blogut i cili lejon vetėm 140 shkronja gjatė freskimit tė statusit personal, ka shėnuar njė rritje tė katėrfishtė, ose 428 pėr qind - pėr tė qenė tė saktė, ndėrsa sot kjo faqe ka mė shumė se 13.2 milion vizitorė unik, vetėm nga ky vend aziatik.

  Kėto shifra e bėjnė rrjetin social Twitter tė rangohet si shėrbimi i dytė nė Japoni, pas faqes lokale Mixi.jp, e cila ka 3 milion mė shumė vizitor unik, ndėrsa Facebook mbetet i treti nė listė me vetėm 5.3 milion pėrdorues aktiv – edhe pse kjo faqe ka shėnuar njė rritje prej 78 pėr qind, krahasuar me vitin e kaluar.

  Depėrtimi i rrjeteve sociale nė vendet ku nuk pėrdoret alfabeti romak duket tė jetė mė i vėshtirė, dhe Facebook thotė se ėshtė nė dijeni pėr kėtė fakt, dhe se do tė ndėrmarrė hapa tė rėndėsishėm pėr ta pėrmirėsuar pozitėn e vet nė kėto tregje. / Telegrafi /

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ka mundesi te ket dhe bllokime te faqes blu

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēka nėse Facebook e blen Twitter?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-02-2011, 01:24 PM
 2. Facebook nuk e pėrkrah Twitter!
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-11-2010, 10:45 AM
 3. Facebook mbetet pa lojėrat FarmVille, Mafia Wars...?
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-05-2010, 09:48 PM
 4. Popullariteti i Facebook nė Japoni.
  Nga dDiana nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-01-2010, 11:37 PM
 5. Facebook ēdo ditė e mė shumė si Twitter
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-07-2009, 06:07 PM