Arabia Saudite “luan” me Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Arabia Saudite “luan” me Facebook

  Receta Gatimi


  Edhe njė rast mjaft konfuz i censurės pėr Facebook. Arabia Saudite ka bllokuar dhe zhbllokuar qasjen nė Facebook ...brenda njė dite.

  Gjatė mėngjesit tė ditės sė djeshme, Associated Press njoftoi se Komisioni i Arabisė Saudite pėr Teknologji dhe Informacion kishte ndaluar qasjen nė Facebook, pėr siē thuhej, "shqetėsime morale."

  Megjithatė, ishte thėnė se ndalesa ėshtė "e pėrkohshme." Madje shumė e pėrkohshme, sepse disa orė mė vonė e njėjta ishte hequr. Nuk janė dhėnė arsye tė veēanta pėr bllokimin ose zhbllokimin e qasjes pėr Facebook.

  Arabia Saudite aktualisht ka mė shumė se dy milionė pėrdorues nė kėtė rrjet social.

  Nėse ndonjėri prej lexuesve tė Telegrafi.com gjendet tani nė Arabinė Saudite, ne do tė dėshironim tė dinim nėse pėrdoruesit e Facebook atje mund tė qasen nė rrjetin social. / Telegrafi /

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kete e bejne per shkak te fes mendoj !
  dhe njerzit jan shum te varur pas facebokut .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Luan Krasniqi do tė sfidojė vėllezėrit Klitschko!?
  Nga Erinaa nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-12-2010, 09:03 PM
 2. Arabia Saudite bllokon Facebook-un
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2010, 08:44 PM
 3. Marrėveshja Arabi Saudite – BlackBerry, mund tė shkaktojė precedent
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2010, 03:00 AM
 4. Qeni qe luan basketboll
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 11:00 AM
 5. Beckham nuk luan nė mjuzikėl
  Nga Coca-Cola nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-08-2008, 03:42 PM