Receta Gatimi

Lėngu ēudibėrės i qepės shėron diabetin.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Lėngu ēudibėrės i qepės shėron diabetin.

  Lėngu ēudibėrės i qepės shėron diabetin
  Njė kokėrr qepė e ndarė nė 4 pjesė, hidhet nė njė gotė tė mbushur me ujė ēezme, mbulohet me kapak dhe lihet 8-10 orė nė njė vend tė errėt. Nė mėngjez uji kullohet nga qepa dhe pihet esėll. Pirja duhet tė zgjatė jo mė tepėr se 10 minuta. Kjo kurė duhet tė vazhdojė pėr 40 ditė pa ndėrprerje.

  Kėtė “bar”, mjekėt alternativė (popullorė) e kėshillojnė sidomos pėr balancimin e sheqerit nė gjak, tek diabetikėt. Por jo vetėm kaq; ky lėng ēudibėrės lufton ērregullimet nė shikim dhe lufton nė njė masė shumė tė madhe parazitėt nė aparatin tretės dhe nė zorrė, si edhe mjaft sėmundje tė tjera. Kryesore ėshtė se pirja e kėtij lėngu nuk ka asnjė efekt anėsor pėr organizmin

  Vetitė kuruese tė qepės janė tė njohura qė nė lashtėsi dhe pas zhgėnjimit nga baret moderrne, njeriu po i kthehet me shpejtėsi ilaēeve tradicionale.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ardona; 17-11-2010 mė 04:15 PM. Arsyeja: korrigjime gjuhesore

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Shume interesante. Kush eshte me diabet, them se ia vlen ta provoje. Fundja fundit efekte anesore nuk sjell, pastaj dhe qepa nuk kushton shume...

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e mimoza gjonaj
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  20
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  lene, lene une jam shume mbipeshe dhe me thane ta pinja per tu dobesuar por mu neverit asqe edhe qepen nuk e dua me

 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  20
  Booooo...u dashka me e provuar por kam frike se ma shpif ...beeerrrkkkkkk

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  u sa interesant,mami im vuan nga diabeti jo ne shkall te lart 7,5 por do i them te provoj..por se kupova a duhet vluar uji mbi zjarr apo me uji te ftohet?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gjumi i pasditės ka te beje me diabetin
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-04-2012, 08:27 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 07:59 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2009, 09:13 PM
 4. Lėngu i boronicės ndihmon nė parandalimin e infeksioneve uri
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 12:58 PM
 5. Lėngu i mollės i mirė pėr kujtesėn
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-02-2008, 06:02 AM