Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Facebook - Mark Zuckerberg, ka thėnė se kompania e tij ka mė shumė se 500 milion anėtarė, ndėrsa gjysma e tyre e pėrdorin kėtė rrjet social ēdo ditė. Dhe kjo, falė rritjes sė pėrshpejtuar tė industrisė sė telefonave tė menēur mobil.


Zuckerberg e ka dhėnė kėtė statistikė tė pabesueshme gjatė diskutimit nė panelin e Samitit Web 2.0, sė bashku me Tim O'Reilly dhe John Battelle.

Drejtori i Pėrgjithshėm i Facebook beson se shumė industri do tė rimodelohen rreth aktivitetit ‘social’ tė pėrdoruesve.

Zuckerberg gjithashtu zbuloi se kohėt e fundit produkti i kėtij rrjeti social i njohur pėr tė gjithė ne si, Groups, "ka qenė njė nga produktet me rritjen mė tė shpejtė ndonjėherė." / Telegrafi /