Femrat me tituj shkencorė divorcohen mė pak


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Femrat me tituj shkencorė divorcohen mė pak

  Receta Gatimi

  SHBA- Femrat me tituj shkencorė kanė martesa mė tė lumtura dhe divorcohen mė pak. Kėshtu thuhet nė njė studim i realizuar nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Sipas studimit, gratė me njė titull universitar kanė tė njėjtėn mundėsi si gjithė tė tjerat pėr t’u martuar, ndryshe nga ē’ndodhte mė parė, dhe lidhjet e tyre janė mė tė lumtura dhe mė jetėgjata.

  Kėrkimi ėshtė kryer nga Betsey Stevenson dhe Adam Isen tė Universitetit tė Pensilvanisė, tė cilat kanė marrė tė dhėnat pėr martesat nė Shtetet e Bashkuara prej vitit 1950 deri mė tani.

  Sot ka ndryshuar shumė edhe mosha pėr martesėn e lumtur tė grave qė marrin tituj, pasi nė moshėn 40-vjeēare ka mė shumė mundėsi se mė parė pėr tė pasur lidhjen e shumė ėndėrruar, dhe pėr pasojė edhe njė jetėgjatėsi mė tė madhe tė saj.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ardona; 19-11-2010 mė 02:42 PM. Arsyeja: redaktim

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Loja me tituj filmash !!
  Nga labja nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-03-2013, 06:00 PM
 2. Jam bėrė pasanik duke shitur tituj doktorature
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 05:00 PM
 3. Librari online me gjysmė milionė tituj
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2009, 06:20 PM
 4. Fakte Shkencore
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 11:36 PM
 5. Projektet shkencore, planetėt ku do jetohet
  Nga Negativ nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-01-2009, 10:56 AM