Kujdes me zgjedhjen e partnerit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Kujdes me zgjedhjen e partnerit

  Receta Gatimi  Egoistė, tė fiksuar pas punės, posesivė e tė pavendosur? Mė poshtė keni njė listė me tipat e meshkujve qė femrat nuk duhet tė dashurohen kurrė, sepse pėrndryshe do tė vuajnė ne tė ardhmen.
  Ja tipat qė mė mirė t'u rrini larg:

  Egoisti
  Cdo aspekt i marrėdhėnies tuaj vendoset prej tij, kushtėzon vendimet tuaja dhe madje edhe shijet tuaja. Edhe nė marrėdhėnie seksuale egoisti vendos nė radhė tė parė dėshirat dhe kėnaqėsitė e veta.

  Posesivi
  Ku ishe? Pse u vonove? Kėshtu do ta dalėsh e veshur? Kėto lloj tipash janė gjithnjė xhelozė dhe tė asfiksuar me kėrkesat e tyre. Rrezikojnė qė nė tė ardhmen tė bėhen agresivė dhe tė dhunshėm. Duhet tė bėni kujdes se mė nje partner tė tillė, mund tė largoheni nga familja dhe miqtė.

  I pavendosuri
  Jeta ėshtė shumė e vėshtirė pėr secilin nga ne. Imagjinoni nėse pėr partner keni njė mashkull qė duhet t'i shkoni pas si njė fėmijė. I pavendosur, gjithnjė pėr tė shkaktuar probleme dhe pėr tė ndjekur aventurat e veta. Premtimet e tij, janė si fjalėt qė i merr era...

  Djali i mamasė
  Kėta lloj tipash, mamanė e kanė nė qendėr tė dashurisė sė tyre. Dhe mamatė duke e ditur kėtė dobėsi tė djalit, fillojnė dhe komandojnė jetėn tuaj. Nėse ai nuk e shkėput dot lidhjen me mamanė e tij, mė mirė kėputeni ju me tė sa tė mos jetė shumė vonė.

  Endėrrimtari

  Kanė hijen e rock star ose tė poetėve tė mallkuar. Duken plot me mistere dhe shumė sensualė, por kur vjen fundi i muajit, llogaritė nuk bėhen me ėndrra. Mė mirė lėrini nė ėndrrat e tyre pėr lavdi.

  Festuesi

  Nuk ka asgjė tė keqe tė dalėsh dhe tė argėtohesh, por ky nuk mund tė jetė motiv i cdo nate. Kėshtu edhe jeta juaj do tė jetė e padurueshme. Ikni sa jeni nė kohė!

  I cmenduri pėr punė

  Entuziasmi pėr punėn dhe dėshira pėr tė punuar sa mė shumė, mund tė krijojė njė lloj varėsie dhe sėmundje. Pėr kėtė lloj tipi puna ėshtė kryesorja, nuk ka as tė shtuna, as tė diela pushim. Nė mbrėmje diskutohen vetėm cėshtjet e punės dhe asgjė tjetėr...sa marrėdhėnie e mėrzitshme!

  Pesimisti
  Ky lloj tipi e sheh gjithnjė gotėn gjysmė bosh dhe nuk bėn asnjė pėrpjekje pėr tė ndryshuar gjendjen. Eshtė gati tė kritikojė cdo gjė dhe tė gjithė. Edhe njeriu mė optimist, pranė kėtij lloj tipi do tė mėrzitej.

  Narcisti
  Nuk arrin qė t'i rezistojė pamjes sė vet, pėrfiton nga cdo pasqyre apo sipėrfaqe e shkėlqyer pėr tė shijuar imazhin e vet. Nuk di tė dojė apo tė admirojė tė tjerėt. Nuk mund tė ndėrtohet njė marrėdhėnie e mirė me dikė qė do vetėm veten.

  Kopraci

  Nuk ju con kurrė nė restorant. Njė unazė me gurė tė cmuar mė mirė harrojeni. Kur shkoni diku, nė momentin qė paguhet fatura ai del jashtė pėr tė pirė duhan qė tė mos shpenzojė para. Pėr ju do tė jetė njė problem i madh qė tė ndani vite tė tėra me kėtė lloj tipi, ndaj mė mirė qėndrojini larg.

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Kliton ke harruar dicka : MOSBESUES !

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sa negative paskemi ne

 4. #4
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  shuuum Renix ......

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Burra, evitoni kėto 10 tipe grash!

  Ja 10 tipet e grave, qė sipas meshkujve, duhen evituar dhe duhen mbajtur larg sepse sjellin probleme gjatė njė lidhjeje.

  1- Nusja e ardhshme
  Kjo lloj gruaje vuan lėvizjen e akrepave tė orės biologjike dhe qėllimi i saj i vetėm ėshtė gjetja e njė burri qė ta cojė nė altar. Nuk ka rėndėsi nėse ishte njė vajzė e lirė dhe e pavarur me pare; tani nė cdo moment ajo ka idenė fikse pėr tė gjetur princin e saj. Shpeshherė ajo bėn edhe zgjedhjet e gabuara pėr shkak tė nxitimit nė lidhje me partnerin

  2- Unė e di mė mirė
  Bisedat shkojnė shumė mirė pėr aq kohė sa ka dialog. Vėshtirėsia nis kur duhet vendosur, kush ta thote fjalen e fundit. Pikėrisht kėto lloj femrash qė thonė njė lumė me fjalė pa ndaluar, bėhen tė mėrzitshme dhe pėrsėrisin vetveten. Ato kanė si qėllim qė tė thonė gjithnjė dicka edhe kur nuk ėshtė vendi dhe momenti pėr tė folur.

  3-Gruaja porcelan
  E ndjeshme dhe delikate deri nė ekstrem. Gra tė kėtij lloji kėrkojnė qė tė tjerėt tė pėrkujdesen shumė pėr tė, sepse cdo fjalė, kritikė, batutė, koment mund tė shkaktojė krizė tė tmerrshme pėr ditė tė tėra. Shkurt me femra tė tilla, meshkujve do u shkojė jeta duke kėrkuar falje.

  4-Gruaja bankomat
  Shpenzime, shpenzime, shpenzime ėshtė kryefjala e tyre. Mobilim shtėpie, 'shopping', kėpucė, lule, aksesorė janė kėrkesat kryesore pėr tė marrė kartėn e kreditit tė partnerit. Kėto lloj grash e shtrydhin partnerin si limon dhe mė pas e lėnė atė me borxhe.

  5-Diktatorja
  Nis me fjalėt se bluzja nuk ju shkon, duhet tė vishni me mirė kėmishat, duhet tė ndryshoni modelin e flokėve...Mė pas vijon duke kontrolluar cdo aspekt tė jetės suaj, duke nisur qė nga zakonet e pėrditshme, miqtė qė frekuentoni, fjalėt dhe bisedat qė bėni. Nė fund njė burrė do ta ndjejė veten tė transformuar nėse pranon lidhjen me partnere tė tillė.

  6- E pasigurta
  Nė fillim gra tė kėtij lloji janė tė ėmbla, pasi tė mbulojnė me pyetje naive pa fund. Mė pas zbulohet se tek to ka njė pasiguri tė thellė qė manifestohet me xhelozi prej manjakeje. U telefojnė partnerėve tė tyre 20 herė nė ditė, kėrkojnė tė dijnė gjithcka, jetojnė nė terror nga frika se mos braktisen. Dashuria e tyre kthehet nė obsesion.

  7-Joshėsja
  Je ulur nė njė bar dhe ajo tė sheh me sy tė zjarrtė, bėn lėvizje joshėse para teje, nė zyrė mban funde tė shkurtra, kėmisha tė ngushta dhe nuk heziton tė tė provokojė. Kjo lloj gruaje ka dėshirė qė tė luajė me burrat si macja me miun.Qendroni larg saj, sepse nuk e keni pėr shumė kohė tuajėn.

  8-Mbretėresha nė fron
  Kjo lloj gruaje synon gjithnjė piedestalin, tė jetė gjithnjė me sipėr se tė tjerėt. Burrat pėr tė janė skllevėr, qė duhet ta adhurojnė dhe tė zbatojnė cdo urdhėr tė saj. Kujdes sepse do tė pėrfundoni si qen dhe do tė harroni respektin pėr veten tuaj.

  9 – Gruaja misterioze
  Jeta e saj ėshtė plot me tė fshehta dhe ju nuk arrini tė zbuloni se cila ėshtė ajo nė tė vėrtetė. Nėse njė grua ka njė lloj enigme, do tė thotė se po ju fsheh dicka tė rėndėsishme. Nė fillim misteri ėshtė intrigues, por mė pas bėhet i lodhshėm. Qartėsia dhe ciltėrsia ėshtė baza e cdo raporti tė gjatė.

  10 - Bukuroshja e fjetur
  Janė gra qė jetojnė nė botėn e tyre tė ėndrrave me princa tė kaltėr, dashuri tė pėrjetshme dhe romantike pa fund. Janė rritur me pėrkujdesje dhe pėrkėdhelje dhe nuk duan t'ia dijnė pėr faturat qė duhen paguar dhe pėr banjon qė duhet pastruar. Qendroni larg Miss Romantikes, sepse jeta juaj do tė jetė tepėr e vėshtirė

 6. #6
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahhaha...... po keshtu do ngelim VETEM PPPPP
  AI I CMENDURI PER PUNE ME ME PELQENE SHUUUUMMMMEEEEE NUK E QUAJ NEGATIVE FARE

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Te degjosh te gjitha keto ngelesh si ēomja (komedia: Shi ne plazh!!!) Kur me vjen burri nga stani ferr ferr ferr ma ben fusaniiii...

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ferr ferr ferr..........

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  hahhaha...... po keshtu do ngelim VETEM PPPPP
  AI I CMENDURI PER PUNE ME ME PELQENE SHUUUUMMMMEEEEE NUK E QUAJ NEGATIVE FARE
  po moj poo ,,,jam e sigurt me 1000 vula qe sdo e doje nje burr qe vetem punon , qe gjith kohen e tij ja kushton punes
  ne punojm per te jetuar , jo jetojm per te punuar !

 10. #10
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Egoisti
  Cdo aspekt i marrėdhėnies tuaj vendoset prej tij, kushtėzon vendimet tuaja dhe madje edhe shijet tuaja.


  Kjo eshte semundja tipike e meshkujve sot...ose e meshkujve Shqipetar....duke patur egoizmin ne maje...nuk dine dhe nuk duan te dijne per femrat....mjaftone qe fjalet dhe veprimet e tyre te ndiqen ne baze te rregullave dhe vendimeve qe i marrin vete ata!,,,,,

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking

  mere 1 qe e ki afer se po jet pa martu

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dhuratat qė nuk duhet ti blini partnerit
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 12:37 PM
 2. Zeri i partnerit zbulon tradhtine
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-11-2011, 09:45 AM
 3. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-08-2011, 11:10 PM
 4. Menyja ndikon nė zgjedhjen e ushqimit
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2009, 04:14 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 07:00 PM