Facebook e rregjistron fjalėn "Face"?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Facebook e rregjistron fjalėn "Face"?

  Receta Gatimi


  Aaron Greenspan nga Hacker News thotė se Facebook sė shpejti do ta patentojė fjalėn “Face”. Madje, thuhet se lidhur me kėtė, zyrtarėt e kėtij rrjeti social kanė marrė edhe njė “Njoftim mbi Lejimin” nga Zyra Amerikane pėr Patenta dhe Marka Tregtare.


  Kohėve tė fundit, Facebook ėshtė angazhuar fuqishėm qė t’i sanksionojė kompanitė e ndryshme tė cilat synojnė qė ta marrin ndonjė emėr tė ngjashėm me faqen e tyre.

  Njėri prej shembujve mė tė fundit ėshtė faqja me emrin – Lamebook, tė cilės tashmė i ėshtė bllokuar qasja nė rrjetin mė tė madh social nė botė.

  Nėse Zyra e Regjistrimit tė Markave Tregtare nė SHBA e lejon kėtė kompani qė tė patentojė njė fjalė aq tė zakonshme, si “fytyra” atėherė kjo edhe zyrtarisht e konfirmon ndikimin qė Facebook e ka tek njerėzit dhe qeveritė e botės, tė cilat me sa duket nuk bėhen pengesė e njė rrjeti qė ka mė shumė anėtarė se sa qė SHBA-tė kanė popullsi. / Telegrafi /

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ishalla nuk ja pranojne, se do jete vertet kulmi! Te marresh gjobe, se fjala face eshte e rregjistruar! mah! Un po rregjistroj KISS, dhe ishalla shof njeri te puthet pa marr leje! se keshtu i bie!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook prezanton "Facebook Card" (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 02:10 PM
 2. Facebook do te prezantoje sherbimin e ri "Facebook-Gifts"
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-10-2012, 10:05 PM
 3. Meshkujt e thone te paret fjalen "Te Dua"....
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 26-09-2012, 10:38 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM