Luan Krasniqi do tė sfidojė vėllezėrit Klitschko!?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Luan Krasniqi do tė sfidojė vėllezėrit Klitschko!?

  Receta Gatimi

  Boksieri kosovar Luan Krasniqi ka marrė forcėn qė tė rikthehet sėrish nė ring nė moshėn 39-vjeēare. Junikasi kėtė hap e ka marrė vetėm pasi qė mund tė fitojė rastin tė sfidojė vėllezėrit Klitschko. Ish-kampioni i Evropės nė peshėn e rėndė, Krasniqi, pritet tė kthehet nė ring nė shkurt tė vitit tė ardhshėm, ndėrsa si qytete pėr rikthimin e tij janė duke u pėrmendur Stuttgarti dhe Ludwigsburgu, ndėrkohė si kundėrshtar i tij i mundshėm pritet tė jetė amerikani 28-vjeēar Johnathon Banks. Nė rast tė fitores, Krasniqit mund t’i ofrohet mundėsia tė sfidojė Vitaly Klitschkon pėr titullin WBC tė peshės sė rėndė apo Vladimir Klitschko pėr titujt e botės tė versioneve IBF, WBO e IBO.

  “E vetmja gjė qė mė kthen nė ring ėshtė mundėsia pėr njė pėrballje me Klitschkot. Kjo ėshtė ėndrra ime. Por pėr spekulime qė po rrjedhin nuk do tė flas”, ka thėnė Krasniqi pėr “Hamburger Abendblatt”.

  Krasniqi duelin e fundit e zhvilloi mė 15 nėntor tė vitit 2008, ku pėsoi me nokaut nė raundin e tretė nga ukrainasi Alexander Dimitrenko. Ai nė boksin profesionist ka 30 fitore (14 KO), katėr humbje dhe njė barazim. Krasniqi ishte afėr tė kthehej nė ring vitin e kaluar pėr njė rimeē me Dimitrenkon, por mori njė dėmtim tė ligamenteve tė kėmbės pak javė para duelit.

  Krasniqi aktualisht ėshtė duke u menaxhuar vetė, pasi kontrata me kompaninė “Universum” i ka skaduar.

  Kundėrshtari i mundshėm i Krasniqit, Banks, ka kontratė me kompaninė menaxhuese tė vėllezėrve Klitschko (Klitschko Management Group).

  Krasniqi ende vazhdon tė mbetet njėri prej boksierėve mė tė njohur gjerman. Ai ėshtė duke punuar si analist pėr televizionin RTL pėr meēet e vėllezėrve Klitschko.

  “Njė luftė mes Krasniqit dhe Banksit ėshtė opsion mjaft interesant. Bisedimet janė duke u mbajtur, por ende asgjė nuk ėshtė firmosur”, ka thėnė menaxheri i Klitschkove, Bernd Boente.

  Banks ėshtė kampioni i Amerikės nė peshėn e rėndė. Ai nė 27 duele nė ringun profesionist ka fituar 25 herė, ka njė barazim dhe njė humbje. Humbjen e vetme e ka regjistruar kundėr polakut Tomasz Adamek nė duelin pėr titull tė botės tė versionit IBF nė kategorinė “cruiser”.

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Guxim te madh Luan Krasniqi per tu perballur me nje nga vellezerit Klitschko...Bravo...Megjithese e parashikoj pak a shume perfundimin e ndeshjes, i uroj fat Krasniqit dhe sigurisht qe per ate do bej tifo...

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Luan Krasniqi mendoj se eshte me lart

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  He sa qef do kisha te fitoj kete radhe Luani... edhe pse pak pak shum pak gjasa ka? eshte veshtir ti mundesh me Klitschkovat ?!

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Qef kam edhe une qe te fitoje Krasniqi, por do ti duhej nje pergatitje shume e madhe...pastaj ai edhe vet e ka thene, ka enderr te kete nje perballje me Klitschkon, qe do te thote se kerkon perballjen se fitoren e di mire qe e ka larg...

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ama kam frik se zhgenjehemi si herave tjera ,pastaj ky tani ka edhe ca vite? veshtir se do arri ne rundin e 5 e jo me lart?

 7. #7
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Erinaa, po arriti raundin e 5 do te thote qe ka mundesi shume te mira per te fituar...Keshtu qe te shpresojme...

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  amin ishalla ne per Krasniqin jemi ...

 9. #9
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  sa i papar qe esht kyyyyyy ........ ishalla faqe bardh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Diaspora do tė sfidojė Facebook-un
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-08-2010, 04:59 PM
 2. Vėllezėrit e ndarė nė lindje, kolegė tė punės
  Nga Erlindi nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-09-2009, 06:18 PM
 3. Qeni qe luan basketboll
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 11:00 AM
 4. Beckham nuk luan nė mjuzikėl
  Nga Coca-Cola nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-08-2008, 03:42 PM
 5. Vellezerit vrasin per nje fyerje kusheririn
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2008, 03:44 PM