Cdo gje per lulet (art of flowers)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 44
 1. #21
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Receta Gatimi

  3r1k0 sikur te ishine dhe foto te emrat e luleve do ishe me e let per ne qe nuk dim shum per lulet (perveq ti marrim er dhe te kudeseim per to kuptohet )

 2. #22
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  3r1k0 sikur te ishine dhe foto te emrat e luleve do ishe me e let per ne qe nuk dim shum per lulet (perveq ti marrim er dhe te kudeseim per to kuptohet )
  Nuk eshte dhe shum problem per te pare foton e lules.
  Nuk i kam hedhur ketu per arsye kohe dhe per te mos ngarku faqen me foto.
  Shko ne google kliko tek image-----> shkruaj emrin e lules dhe do te shohesh foton.

 3. #23
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  -------------------------

  antho1.jpg

 4. #24
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  175371_152841451438925_100001392147524_309207_7115886_o.jpg


  Kete zemer e bera ne hyrjen e nje Pub-i me rastin e Shen Valentinit ne Tirane (Amazing club)

 5. #25
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  180524_152307631492307_100001392147524_305972_7690585_n (1).jpg

  Ndersa kete per nje lokal ketu afer..........

 6. #26
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume bukur e paske punuar! Suksese! Po a mund ta nderthuje me ndonje lule?

 7. #27
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Shume bukur e paske punuar! Suksese! Po a mund ta nderthuje me ndonje lule?
  Patjeter qe po .......shumica e keture lloj zbukurimesh(sidomos ne dasma) bukurine e kane tek nderthurja e luleve me ballons.
  Keto foto qe vura sot ishin thjesht porosi qe pata per Valentinon......
  Si psh. kjo ketu poshte ne nje ditlindje ku si elemente jane perdorur lule dhe ballons
  BILD0226.jpg

 8. #28
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  shum te bukura ato lulet
  un kam nje problem :S..kam nje lloj trendafili ne shtepi qe esht sh i bukur.... por...behet gonxhja , pastaj thahet sh shpejt ..cf duhet te bej ????????

 9. #29
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  shum te bukura ato lulet
  un kam nje problem :S..kam nje lloj trendafili ne shtepi qe esht sh i bukur.... por...behet gonxhja , pastaj thahet sh shpejt ..cf duhet te bej ????????
  Qe te jete mee sakte pergjigja me duhen me teper te dhena.........
  Varieteti ne eshte e mundur,madhesia,pozicioni ku e ke vendosur, eshte ne vazo apo ne teren,sa here e vadit etj.

 10. #30
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Qe te jete mee sakte pergjigja me duhen me teper te dhena.........
  Varieteti ne eshte e mundur,madhesia,pozicioni ku e ke vendosur, eshte ne vazo apo ne teren,sa here e vadit etj.
  esht trendafil me ngjyr me te erret se gjaku ( i preferuari im )..ka petale te trasha ,,,nuk esht i mbjell ne vazo , por ne tok ...pervec fundjaves qe jam vet ne shpi dhe i ujis nga 2 her, gjat javes vetem mbasdite
  trendafilat e tj jan shum mir , marshalla , kurse ky thahet....edhe plehun ja kemi shkriferuar ....cf mund te bej , ka ndonje ilac ?

 11. #31
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  labe......sipas asaj qe pershkruan duhet te jete red naomi roses besoj se i ngjan keti ne foto
  Problemin e kane vetem petalet apo edhe bima si bime eshte e dobet e pazhvilluar mire!!! dmth kercej te dobet gjethe te vyshkura apo te zverdhura!!!!!!!!

 12. #32
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po qenka fikssssss...pervec ngjyres , qe e ka me te erret ky qe kam un....
  problem kan petalet :S:S....cf duhet ber ? se fajin nuk e ka plehu , apo ujitja , se njesoj kujdesem per te tera lulet un...te tj jan mir , kurse kjo jo....

 13. #33
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Tek disa varitete trendafilash luan rol edhe klima dmth pozicioni gjeografik.
  Ky varietet eshte pak delikat dhe nuk pershtatet kollaj ne klimen e vendit tone.
  Megjithate ajo qe mund te besh eshte te perdoresh nje ushqyes qe eshte per lulet qe celin dhe sherben per kohezgjatjen e lulezimit.

 14. #34
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Eriko kisha nje kerkes!

  Keshtu korrier per lulet ne Tiran keni ju? Nese ne ndonje rast na duhet
  Mund te shkruash dhe Adresen e Dyqanit! me gjithe ato informacione per lulet qe na ke dhene nje cik reklam duhet bere!

 15. #35
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Eriko kisha nje kerkes!

  Keshtu korrier per lulet ne Tiran keni ju? Nese ne ndonje rast na duhet
  Mund te shkruash dhe Adresen e Dyqanit! me gjithe ato informacione per lulet qe na ke dhene nje cik reklam duhet bere!
  Po Reno.......dergesa behen ne te gjithe boten nepermjet Teleflores
  Ne Tirane dergesa kushton 200- 300 leke te reja + vleren e luleve(200 zona e qendres 300 periferia)
  Ne rrethet kryesore te vendit 500-1000 leke te reja + vleren e luleve
  Ne Athine, Pirea, Korinthos porosia shkon brenda 2 oreve nga momenti i porosise dhe sherbimi ne keto qytete te greqise eshte live......dmth klienti shikon ne monitor live porosine qe ben dhe preferon te dergoje.

  Per me teper info mund te shikoni ne fb Artflower Tirana

 16. #36
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit! Heret a vone do hyjne ne pune

 17. #37
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Tek disa varitete trendafilash luan rol edhe klima dmth pozicioni gjeografik.
  Ky varietet eshte pak delikat dhe nuk pershtatet kollaj ne klimen e vendit tone.
  Megjithate ajo qe mund te besh eshte te perdoresh nje ushqyes qe eshte per lulet qe celin dhe sherben per kohezgjatjen e lulezimit.
  po si ndikoka klima , pse ne nje pj te oborrit tim bie shi , e ne nje pj ka diell ..( se ta thash qe trendafilat e tj jan okk)
  ky ushqyesi qe permende ka emer , apo e ke sekret profesional ...

 18. #38
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po si ndikoka klima , pse ne nje pj te oborrit tim bie shi , e ne nje pj ka diell ..( se ta thash qe trendafilat e tj jan okk)
  ky ushqyesi qe permende ka emer , apo e ke sekret profesional ...
  Klima ndikon, jo me kot e specifikova "pozicioni gjeografik"
  Ai trendafil qe ti ke mare eshte kultivuar sipas shume gjasave ne serat e hollandes, pra ne kushte te ndryshme klimaterike nga keto tonat.
  Dhe ne mos gaboj duhet te jete varietet mini.
  Gjithashtu edhe si varietet eshte shume delikat.
  Ushqyesi qe mund te gjesh ne tregun shqiptar eshte


 19. #39
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ok, uroj te mos jet i shtrenjt ..se per lule shpie e dua un , jo per dyqani
  si shenje falenderimi qe me ndihmove , te premtoj qe kur te bej efekt ilaci , do i kepus ca trendafila e do ti jap , tja japesh zonjes tende

 20. #40
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  mis univers.jpg

  Mis univers of Albania 2011
  Buqetat e miseve u mundesuan nga Artflower.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Lulet e padėshiruara nė dhomėn e ditės
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-05-2011, 06:41 PM
 2. Lulet mbi ballkonet tane moderrn - E njihni kete lloje?
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-02-2009, 03:33 PM