10 fajtorėt kryesor pėr divorc


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  10 fajtorėt kryesor pėr divorc

  Receta Gatimi  Mashtrimin dhe mungesėn e besimit ėshtė vėshtirė ta kapėrcesh! Si nė kohė tė filloni me punė dhe tė pėrpiqeni ta shpėtoni martesėn ėshtė e rėndėsishme pėr tė zbuluar shenjat qė tregojnė se lidhja shkon nė fund.

  Gjithnjė e mė shumė rritet pėrqindja e divorceve dhe shkencėtarėt janė nė kėrkim pėr pėrbėrės magjik qė do tė ndihmojnė bashkėshortėt t’i kapėrcejnė momentet e vėshtira dhe tė qėndrojnė sė bashku. Ja njė listė e 'fajtorėt' tė cilėt nuk duhet tė lejohen tė hyjnė nė marrėdhėnien tua

  Mashtrimin dhe mungesėn e besimit ėshtė vėshtirė ta kapėrcesh!

  Si nė kohė tė filloni me punė dhe tė pėrpiqeni ta shpėtoni martesėn ėshtė e rėndėsishme pėr tė zbuluar shenjat qė tregojnė se lidhja shkon nė fund.

  Lista e dhjetė arsye pse martesat mė kanė tėrhequr seksologėt dhe psikologėt, dhe transmeton geniusbeauty.com.

  Kjo listė tregon gjėra me tė cilat partnerėt e vėshtirė se do tė lėvizė, dhe ekspertėt thonė se do tė ndodhė nė qoftė se njėri prej tyre, lidhja ende tė jetė e vėshtirė ose e pamundur pėr tė shpėtuar.

  Nė majė janė besimi i humbur, pakėnaqėsinė me jetėn seksuale dhe mashtrimet.
  10 fajtorėt kryesor pėr divorc

  - Mashtrimi
  - Mungesa e kujdesit ndaj partnerit
  - Pakėnaqėsia e jetės seksuale
  - Humbja e besimit
  - Pikėpamjet e ndryshme pėr ardhmėrinė
  - Moskujdese ndaj lidhjes
  - Mungesa e spontanitetit
  - Mungesa e komunikimit
  - Mungesa e romanikės
  - Moerspektimi i partnerit

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Besoj se ato tre te parat mjaftojne

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Besoj se nuk duhen 10 arsye qe nje cifte te divorcohet....mjafton mungesa e dashurise e i permbledh te gjitha...

  nese nuk ka dashuri...pa tjeter qe martesa merr tatepjeten....sepse nese ka...gjithe te tjerat rregullohen...ama dashuria eshte ura lidhese e gjithckaje e nese mungon...kputet filli...

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po de po... Bash qato jon!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 05-02-2012, 06:58 PM
 2. Divorc dhe akuza mes prindėrve pėr vajzėn e zhdukur
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-12-2010, 12:41 PM
 3. Kėrkon divorc, sepse burri e quan Guantanamo
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-10-2009, 09:48 PM
 4. Mourinho, divorc pas 20 viteve martese
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-06-2009, 05:26 PM
 5. Xhordan, pėrgatitjet e fundit pėr divorc
  Nga kristimcs nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 01:19 PM