Poezi Kushtuar Njė Tradhtares!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1

  Post Poezi Kushtuar Njė Tradhtares!

  Receta Gatimi

  Jeto Se Une Kam Vdek Per Ty,
  S'dua Te Te Shoh Me Me Sy.
  Dashuro Tjetrin I Cili Te Gezon,
  Se Per Ne Te Dy Dashnia Me Kaq Perfundon.
  Ti Mua Me Lendove, e Me Trathtove...
  Qe Une Shum Te Deshta Ta Bej Hallall,
  Por Pse Me Trathtove Ty Te Qoft Haram...
  Tashi Po Pin Raki Por Ajo S'te Ndimon,
  Se Ti E Dashura Ime Mua Sen Me Harron.
  S'mundesh Te Me Harrosh Se Te Deshta Pa Hile,
  Une Nuk E Kam Si Ti Zemeren Katile.!?
  Kur Te Bjer Shi Dije Kush Po Qan,
  Ta Dish Se Une Po Qaj Me Zemer Te Vrar.
  Ti Je Fajtore Qe Ta Prisha Jeten,
  Deshte Me Jetu Me Nje Emer Tjeter.
  Tashti E More Vesh Se Me Ke Humbur Mua,
  Dhe Me Kerkon Falje Me Fjalet"TE DUA".
  Ishim Se Bashku Saba Per Saba,
  Vet I Ke Fajet Se Deshe Me u Nda.

  Tash I Kujton Ditet Kur Ishe Me Mua,
  Vone E Morre Vesh Se Veten e Ke Lenduar.
  Me Lendove Edhe Mua Tash Po Don Me u Kthy,
  Por Nuk Mundem Shpirt Se Zemre Ma Ke Thy.
  Une Po Martohem Por i lumtur S'jam,
  Si Te Jem i Lumtur Kur Ne Mendje Veq Ty Te Kam.?!?!
  E Dashura, Ime Ne Darsem Po Te Therras,
  Du Te Me Shohesh Kur Zemra Te Me Plas.!?
  Ne Krahet e Tu Deshta Me Vdek,
  Amanet Po Ta Le Mos Me Harro Per Jete.?!?
  Deshira Ime Ishte Me Ty Te Martona,
  Por Kete Deshire Sen e Perjetova.!?!?

  ====================================

  Kam Vendos Me Te Shkruar
  1 Dhurat Me Te Dhuruar,
  Me Beso Skam Asgje Tjeter,
  Met Derguar Vec 1 Leter.!
  Shpirti Ime Eshte Ber Si Rer..

  Sod Kam Marr 1 Gjelper..
  Gishtin Tim Me E Shpuar
  Gjakun Tim Me Ta Dhuruar.!

  Leter Me Gjak Do Te Shkruaj
  Se Per Ty Une Shum Po Vuaj.!
  Gjak E Lot Do Ti Perzi Ndoshta
  Me Hiqet Kjo Merzi.!

  OOo Kjo Leter Ska Me U Tha
  Edhe Vet Kem Per Ta Pa..
  Me Lot E Gjak Do Ta Lag.!
  Vec Te Me Hiqet Mua Kjo Plag.!

  Moj E Bukura E Katunit,
  Mund Te Jet Kjo Leter E Fundit..!
  Ndoshta Vdes E Smund Te Shkruaj Tjeter,
  Se Harroj Dashurin E Vjeter..!

  ====================================

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Moj E Bukura E Katunit,
  Mund Te Jet Kjo Leter E Fundit..!
  Ndoshta Vdes E Smund Te Shkruaj Tjeter,
  Se Harroj Dashurin E Vjeter..!

  KJo qenka per tu lare me lot!

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Une Po Martohem Por i lumtur S'jam,
  Si Te Jem i Lumtur Kur Ne Mendje Veq Ty Te Kam.?!?!
  E Dashura, Ime Ne Darsem Po Te Therras,
  Du Te Me Shohesh Kur Zemra Te Me Plas.!?


  sa gjynah ....mendo te martohesh me nje burr i cili do nje tjeter ..ca tmerriii

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Urime per poezine!


  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  sa gjynah ....mendo te martohesh me nje burr i cili do nje tjeter ..ca tmerriii
  Di goca qe jane martuar dhe donin te tjere!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi kushtuar nga zemra ime per TY
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 03-06-2011, 11:40 AM
 2. POEZI KUSHTUAR MESUESES SIME TE HISTORISE
  Nga andi_pg nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-04-2011, 09:42 PM
 3. Poezi kushtuar Babit....
  Nga Erinaa nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-08-2010, 03:32 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. POEZIA KUSHTUAR LIQENIT
  Nga andi_pg nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-12-2008, 04:49 PM

Etiketat pėr kėtė Temė