Facebooku, shkak divorcesh nė SHBA


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Facebooku, shkak divorcesh nė SHBA

  Receta Gatimi


  Njė studim i realizuar nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės bėn tė ditur se njė nga pesė shkaqet e divorceve nė vend ėshtė rrjeti social Facebook.

  Sipas studimit tė bėrė nga Akademia e avokatėve amerikanė pėr divorce, nė krye tė shkaqeve tė divorcit radhiten mesazhet e flirtimit dhe fotografitė nė Facebook.

  Krahas kėsaj, nė studim theksohet se nė shumicėn e rasteve tė divorcit Facebooku ka ndikuar nė lidhjen ose vendosjen e kontaktit me ish-tė dashurit me tė cilėt kishin vite pa u takuar.

  Avokatėt bėnė tė ditur se Facebooku ėshtė burimi kryesor i provave nė rastet e ndarjeve, i ndjekur mė pas nga Myspace dhe Twitter.

  Edhe aktorja Eva Longoria, e njohur nė telenovelėn “Shtėpiaket e dėshpėruara” ishte divorcuar nga bashkėshorti i saj, basketbollisti Tony Parker pėr shkak tė komunikimit tė tij me njė grua nė Facebook, transmeton gazeta Start.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Facebook ka shum ane pozitive por dhe shum negative

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si ndikon Facebooku nė lidhjen tuaj
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-05-2012, 10:08 PM
 2. Facebooku bashkon nėnė e bijė pas 63 vjetėsh
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-08-2011, 06:33 PM
 3. Facebooku bashkon nėnė e bijė pas 63 vjetėsh
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2011, 11:05 AM
 4. Facebooku ne te ardhmen !
  Nga MAJDI nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 02:31 PM
 5. SHBA: Facebooku mund tė zbulojė vendndodhjen
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2010, 06:05 PM