Mark Zuckerberg ėshtė Njeriu i Vitit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Mark Zuckerberg ėshtė Njeriu i Vitit

  Receta Gatimi


  Revista TIME e ka cilėsuar bashkė-themeluesin dhe drejtorin ekzekutiv tė Facebook, Mark Zuckerberg, si “Njeriu i Vitit”.


  Arritjet e Mark Zuckerbergut gjatė vitit 2010 janė me tė vėrtetė tė shquara: Ai e forcoi pozitėn e Facebook, duke e shndėrruar atė nė rrjetin mė tė madh social dhe njė nga kompanitė mė tė mėdha tė internetit nė botė, i cili sot e ka tejkaluar shifrėn prej 500 milionė pėrdoruesve.

  Ai njėkohėsisht ėshtė njė nga miliarderėt mė tė ri nė botė, dhe sė fundi ai u zotua pėr tė dhėnė shumicėn e pasurisė sė tij pėr bamirėsi.

  Ndėrsa, TIME ka dhėnė edhe sqarime shtesė se pse pikėrisht drejtori i Facebook, cilėsohet si njeriu i vitit, sipas tyre.

  'Sepse ka arritur tė lidh mė shumė se 500 milionė njerėz dhe tė strukturojė njė hartė pėr marrėdhėniet shoqėrore mes tyre, pėr krijimin e njė sistemi tė ri tė shkėmbimit tė informacionit, dhe pėr ndryshimin e mėnyrės se si ne tė gjithė e jetojmė jetėn tonė sot. Pikėrisht pėr kėto arsye Mark Elliot Zuckerberg ėshtė Personi i Vitit 2010, ka sqaruar TIME. / Telegrafi /

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  E mori ky! Mendoja se do ishte Assange!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Motra e Mark Zuckerberg tani punon per Google
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-08-2012, 10:28 PM
 2. Hakerėt thyejnė llogarinė e Mark Zuckerberg
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 27-01-2011, 02:02 PM
 3. Mark Zuckerberg s'di tė vishet?!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-01-2011, 05:45 PM
 4. Mark Zuckerberg: “Paratė dhe fama nuk mė kanė ndryshuar”
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2010, 02:35 PM
 5. Mark Zuckerberg paraqitet nė The Simpsons
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2010, 08:12 PM