Basaleta #2


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 48
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Basaleta #2

  Receta Gatimi

  Beni kthehet ne shtepi dhe u tregon prinderve deftesen.Te gjitha 10. Babai sa e pa, merr ciften dhe e vret.
  C'bere- bertiti gruaja.
  Grua ky dinte shume.


  ---------------

  Nje here nje polic e thirren te paraqitej urgjent tek shefi.Polici nga shpejtesia veshi nje kepuce dhe nje cizme, dhe pasi kishte bere gjysmen e rruges pa se c,fare kishte veshur dhe mendoi te kthehej ne shtepi,pasi beri disa metra rruge tha; Po mire qe do te shkoj ne shtepi po edhe atje keshtu ikam nje kepuce e nje cizme.


  ---------------

  Dy persona ecnin rruges, njeri kishte veshur nje bluze me ngjyre kuq e zi dhe tjetri kishte veshur nje bluze me ngjyre pembe.
  Aty pari kalon nje bukuroshe, nje vajze shume terheqese, kur personi me bluze kuq e zi thot:
  ueee qfare bukuroshe....
  kurse ky me bluze ngjyre pembe thote:
  kurgjo kjo qka e kishte vllaun!!!


  ---------

  Nje dite Shoku Enver u merzit shume dhe ata humoristat e vet nuk po e benin me per te qeshur. I thoti njeri nga keshilltaret te therasin nje humorist nga Shkodra. "Mir, thire" thote Enveri. Vjen humoristi dhe futet te dhoma Enverit, po u habit nga tapeti me lule se qe shume i bukur. E shef Enveri dhe i thote:
  - Te pelqen tapeti ? Ashtu do e bejm edhe ne Shqiperine me lule....
  Ja pret Shkodrani duke qeshur:
  - Kam ardh un ketu qe te me besh ti per te qeshur apo une te te bej ty.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Basaleta #2

  Ishte nje mbremje dhe oficeri kishte sjell per darke shokun e tije te ngushushte policin . dhe kur bien per te fietur e pyet oficeri policin me ke do te flesh sonte me bebin apo vetem ne guzhine !mendohet mendohet polici dhe thote me vete sa te fle me bebin une te me cmendi tere naten me mire fle vetem . keshtuqe fjeti vetem . te ne sermen del polici dhe shkon per te lare duart jashte dhe atije shikon nje vajze shume te bukur me nje poce me uje . dhe fillon te laje duart dhe pyet gocen! si te qujn? ajo thote:bebi ! si moj si thote polici ? ajo ul koken nga turpi dhe thote bebi ! bobo ckam bere thote me vete polici . po ty si te quajn e pyet bebi? polici pergjigjet:
  gomari gomari

  -----------------

  Njė vajze e bukur bėn autostop.
  Ndalon njė Prift edhe e merr.
  Pas 4 km prifti i ve doren tek kemba vajzes edhe vajza i thote: Prift Doreshkrimi i IV i Ianit ?!!
  Pas 4 Km prape prifti ve doren edhe vajza prape: Prift doreshkrimi i IV i Ianit ?!!
  Zbret vajza pas disa minutash edhe e pershendet priftin .Prifti vete direkt ne shpi edhe lexon biblen Doreshkrimi i IV i Ianit:
  Djalosh, Je Ne Rrugen E Mire


  --------------------

  Nje cun i vogel duke luajtur me top thyen xhamin e komshiut dhe nga frika con te atin qe te mare topin.Troket dhe ja hap deren nje zezak.Me falni-i thote-do ja u paguaj ...

  Jo-i thote zezaku-perkundrazi do ja u shperblej,sepse topi rezoi dhe shishen mbi tavoline dhe dola une ,sepse une jam xhind dhe do te plotesoj tre deshira.
  Dua nje vile-i thote burri.Ne filan adrese e ke vilen-i thote xhindi. -Dua nje shpelle me para. -Ne filan mal e ke-i thote xhindi. -Dua dhe nje makine.-Para viles ke dhe makinen -thote xhindi.
  Tani dua te me plotesosh ti nje deshire-i thote xhindi.Meqe kam 2000 vjet ne shishe me ka mare malli per nje femer dhe meqe jemi ketu dhe ska per ta mare vesh njeri
  as ma le gruan per nje nate!Burri nguroi per momentin pastaj tha me vete:ky xhind eshte do zhduket dhe se mer vesh njeri. -Dakort -i thote.
  Zezaku pasi kaloi naten me gruan i thote ne mengjes :Te te bej nje pytje? Po -i thotegruaja.Sa vjet eshte burri yt? 45-i thote gruaja.
  45 vjet burre dhe akoma beson tek xhindet-cuditet zezaku.  --------

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Basaleta #2

  Iishin njehere tre kryebashkiak , i Berlinit , i Parisit, dhe ai Shqiptari.
  per nje dyjavsh me pushime vendosen te vizitonin shtepite e njeritjetrit. ne fillim vajten tek Gjermani i cili i priti mjaft mire ne nje vile luksoze, dhe miqt e pyeten sa pare te paguajne ty qe ke ber qith kete vil.
  u pergjigjet Gjermani: e shikoni ate uren atje ka tre kembe duhet te kishte kater.
  po ku eshte tjetra e e pyesin miqt.
  ja pra shpia ja kthen Gjermani.
  mbas ca ditesh shkojne te francezi edhe ky po me shpi dy kateshe akoma me lluksoze se e Gjermanit.
  e pyesin miqt po ti si e bere kete vilen?
  ai u pergjigjet: e shikoni ate uren atje duhet te kishte kater kembe, ka vetem dy.
  ne fund shkojn te Shqiptari me vile 4 kateshe me pishin hight class
  i thon miqt po ti si e ke bere kete vile?
  ai ja kthen: e shikoni ate uren atje?
  aty ska ure i thone ata
  Shqiptari: po te kishte ure s'do kisha shpi un

 4. #4

  Re: Basaleta #2

  Bashkėshortėt nė “intimo-shop”

  Njė grua me gjoks tė vogėl hyn nė dyqan me burrin e vet dhe shikon njė palė sytjena, tė cilat i pėlqen menjėherė.
  -Kėto mė pėlqejnė dhe do t'i blej - i thotė tė shoqit.
  -Me atė gjoks qė ke ti, ato nuk tė hyjnė shumė nė punė – ia kthen burri.
  -Po tė jetė ashtu, edhe ty nuk tė shėrbejnė mbathjet por ja qė i vesh – pėrgjigjet ajo.

 5. #5

  Re: Basaleta #2

  Ēifti i lumtur


  Njė natė Andi i vogėl dėgjon disa zhurma nė dhomėn e prindėrve dhe i shqetėsuar shkon me nxitim tė shikojė se ēfarė po ndodhte. Aty gjen mamin sipėr babit.
  -Ēfarė po bėni? -i pyet Andi prindėrit
  -Po tė bėjmė njė vėlla tė kėqen mami.
  -Nuk e dua vėllain po mos na bėni kaq zhurmė...
  Mbrėmjen tjetėr Andi dėgjon prapė zhurmė qė vinte nga dhoma e prindėrve. Shkon aty dhe shikon babin sipėr mamit.
  -Po tani ēfarė po bėni? – pyet ai.
  -Po tė bėjmė njė motėr tė keqen babi.
  -Nuk e dua motrėn. – ia kthen Andi.
  Natėn e tretė pėrsėri Andi i vogėl dėgjon zhurma tė forta nga dhoma e prindėrve dhe shkon tė shikojė ēfarė po ndodhte. Hap portėn dhe kėsaj radhe nuk po i dallonte dot se si ishin vendosur mami me babin.
  -Ej, lėreni fare kėtė punė se as qenin nuk e dua... – thotė ai.


  *

 6. #6

  Re: Basaleta #2

  Mesuesja pyet nxenesit kush jane ushqimet qe hahen,
  pyet njerin kush hahet, molla mesuese
  pyet nje tjeter kush hahet, portokalli mesuese
  pyet tjetrin kush hahet llampa pergjigjet ai,
  po cne llampa nuk hahet i thote mesuesja, ku e ke degjuar ti qe hahet?
  kam degjuar mamin qe i thote babit fike llampen dhe ma fut ne goje. 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  shejtan djale

 8. #8

  Re: Basaleta #2

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla\";p=\"22828
  shejtan djale

  I me paska share mua kjo me Xhind

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  ORE TI SMBUSH MIRE, PO ME BERE TE QESH MO

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  Ne nje qytet zhvillohej nje konference shekncore per mbareshtimin shpendeve. Nje prej pjesemarrseve nuk kishte mundur te zinte hotel per mungese vendesh dhe ishte duke qendruar ne nje stol. Ne oret e vona nje grup grash po ktheheshin nga turni i III-te dhe njera prej tyre e cila e kishte burrin me sherbim,per ta ndihmuar i thote qe te vinte te kalonte naten nga shtepia e saj(kishte shtepi private) dhe profesori pranoj dhe se bashku shkuan ne shtepi. Profesori pasi hengri i tha te zonjes se shtepise ti shtronte pasi te nesermen kishte shume pune ne konference. Ne mengjes e zonja e shtepise po u hidhte ushqim shpendeve te saj dhe profesori duke veshtruar i thote:Nuk jeni ne rregull pasi shoh qe ju keni numer te barabart pulash dhe gjelash. Jo i thote e zonja e shtepise nga gjelat qe ju shikoni vetem njeri eshte Gjele te tjeret jane profesora si Ju

 11. #11
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  bizelja
  vijne nje here ne shqiperi kreret e bujqesise nga amerika, italia. duke vizituar perimet ne shqiperi, shqipetari u tregon atyre specat. jo thote amerikani, ne i kemi specat me te medhenj. te tjeret ēuditen. i tregon kastravecat. jo thote italiani, ne i kemi kastravecat me te medhenj atje ne itali. shqipetari i zemeruar merr nje kokerr bostan te madh dhe ua tregon atyre. ato ēuditen dhe e pyesin shqipetarin se ēfare eshte ajo. shqipetari i pergjigjet: bizele.

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  demi
  Ishte nje dite e bukur dhe takohet Demi me lopen .Demi e pyet lopen se si quhej. Lopa i thot ;Mua me quajn lope shami kuqja , por me thrrasin kuqja se kam len shamin te gardhi . po ty si te quajn mua me therrasin dem bolemadhi por,me therrasin Madhi sepse kam len bolet tek gardhi.

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  Sale 70%
  Gjate nje vizite ne New York ish presidenti Sal Berisha po udhetone me limuzine prej aeroportit drejt hotelit. Ne aeroport disa dhjetra fanatike kishin dale ta prisnin dhe ky fakt nuk e kenaqi Gonin sejmenin e presidentit, por u cel shpejt kur makina ishte duke kaluar ne Manhatan ku neper vitrina shkruhej "SALE 70 %, SALE 60 % ..." Eh, mendoi keto amerikanet jane kadosha per me i ba qejfin Sales kane vu jo vetem emnin por edhe sa perqind ka me fitu ne zgjidhje.

 14. #14
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  Farmacisti
  Nje grua shkon tek farmacisti dhe i thote:-Te lutem me jepni nje doze arsenik.Perse ju duhet ,e pyet farmacisti,dua te helmoj burrin i thote gruaja.Jo i thote farmacisti ne nuk japim ilace per te tilla raste.Ne kete moment gruaja i tregon nje foto qe kishte dale burri i saj me gruan e farmacistit.Ahaaa i thote farmacisti po pse sme the qe ne fillim qe kishe recete?

 15. #15
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  pse zoti i ka bere femrat budallaqe
  Adami i thote Zotitse i ke bere femrat kaq te bukura? -Po qe ti te dashurohesh me te! -Po pse e ke bere kaq budallaqe? -Po qe edhe ajo te te dashuroje ty!!!!

 16. #16
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  dy polic
  Ishte shefi me policin e vet edhe ky i dyt e pyt shefin, o shefo ca eshte kjo mre.Cels dritash re se shef. Po mir ca do me thon ON kthehet shefi e i thote O NEZE o rrot, po mire po off O FIK o pra mo , po mir o shef po pse o me dy ff po OSHT FIK FARE se ma hoqe trunin..........

 17. #17
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  TITANIKU
  Kapiteni i titanikut mbledh ekuipazhin ne sallonin e anies."Kam nje lajme te mirre dhe nje te keq per tju thene,nga doni tja filloj?" pyet kapiteni."Nga i miri nga i miri" berrtet ekuipazhi."DO FITOJME 11 OSKAR!"

 18. #18
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  Te burgosurit
  Tre te burgosurve u thane te thonin tre deshirat e tyre para se te burgoseshin.I pari tha:dua gjithe bodrumin me embelsira.I dyti tha:dua gjithe dhomen me wiski ndersa i treti tha dua gjithe dhomen me cigare malboro.pas pese vjetesh dalin dhe merren ne interviste. I pari tha shih sa me eshte bere barku atje brenda duke ngrene.I dyti del i dehur.ndersa i treti thote\"gjithe ato cigare qe kisha nuk kisha shkrepse me i ndez.

 19. #19
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  Hrushovi
  Gjate nje vizite te Hrushovit ne Usa,pasi takoi Kennedin,mbaruan anen zyrtare ne darke shkuan ne nje night-club.Ne nje nga numrat del nje balerine lakuriq ku ne njere kofshe kishte tatuazh fytyren e Kennedit ne tjetren ate te Hrushovit.Hrushovi-ai ne mes duhet te jete Fidel Castro!

 20. #20
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Basaleta #2

  Kinezet
  Ka qene nje grua shume e pasur dhe ka provuar cdo burre te cdo lloj rrace.nje dite iu shkrep te provonte nje kinez.shkoi me kinezin,por cfare bente ai,sa here qe kryente nje akt hynte nen shtrat.dhe ai tete here te njejten gje,ajo u habit dhe u ul te shihte.kur cfare te shihte thoni ju?tete kinez.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit