Shtate rreziqet me te medha te marteses


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Shtate rreziqet me te medha te marteses

  Receta Gatimi  Te kesh nje martese te lumtur mund te themi qe eshte endrra e te gjitha cifteve, por mbajtja ne kembe e nje marredhenieje ndonjehere mund te jete gjeja me e veshtire.

  Nese marrim parasysh faktin se numri i divorceve eshte shtuar shume ditet e sotme, atehere duhet te analizojme dhe nje here problemet e marteses. Ne rastet kur nuk mund te riparojme problemet me te vogla, ata kthehen ne nje pengese qe mund te shkaterroje martesen. Ja 7 problemet me te medha qe mund te prekin martesen. Nese edhe ju perjetoni nje ose disa prej tyre, atehere duhet te nderhyni menjehere per te permiresuar marredheniet bashkeshortore.

  1. Mungesa e komunikimit: ne vend te zgjidhjes se problemeve duke folur, bashkeshortet preferojne t’i lene mbas dore ose perkundrazi te zihen. Ne fund problemet e pazgjidhura mblidhen dhe mund te sjellin fundin e marteses. Bashkeshortet duhet te mesojne te shprehin mendimet dhe ndjenjat e tyre pa fyer dhe ofenduar njeri-tjetrin.

  2.Mungesa e interesit: mosvleresimi apo mosinteresimi i duhur me familjen apo bashkeshortin/en, nga ana tjeter vleresimi maksimal i punes mund te zhduke dashurine dhe besimin.
  3. Tradhtia: te tradhetosh bashkeshortin/en eshte nje nga arsyet, e cila mund ta shkaterroje martesen. Krahas kesaj eshte nje veprim kompensimi i te cilit duket i pamundur. Per kete arsye besnikeria ndaj bashkeshortit/es duhet te jete nje nga principet baze ne martesen tuaj.

  4. Mosmarreveshjet ekonomike: edhe ne martesat e lumtura mund te perjetohen probleme ekonomike. Nje nga bashkeshortet mund te jete shume i papergjegjshem dhe shpenzues dhe ky fakt mund te ndikoje negativisht ne martese.

  5. Problemet mendore dhe shpirterore: nese pas muajve te pare kur perdoreshin fjalet “shpirt, zemer” bashkeshorti juaj eshte kthyer ne nje person te pasjellshem, shkaku i kesaj sjelljeje mund te jene problemet mendore dhe shpirterore.

  6. Largesia: kjo nuk do te thote vetem largimi me ore te tera nga shtepia per arsye pune. Ketu nenkuptohet dhe largesia emocionale.

  7. Vartesia ndaj alkoolit dhe materiales: vartesia si nje problem qe shfaqet si tek burrat ashtu dhe tek grate mund te fuse ne krize martesen. Sepse, bashkeshortet te cilet nga paraqitja e jashtme duken si engjej mund te kthehen ne djaj per shkak te vartesise. Prandaj eshte shume i rendesishem qendrimi larg ketyre produkteve dhe nese jeni te varur duhet te kuroheni.

 2. #2
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Nje problem kryesor mendoj une eshte RESPEKTI i ndersjellte

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume te rendesishme jane te gjitha pikat per te patur nje martese te bukur!

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e adeus
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Thumbs up

  VIHEN NE DUKJE 1 - 2 paksa me SHUM

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Nje problem kryesor mendoj une eshte RESPEKTI i ndersjellte

  Edhe un pajtohem me ket se thua ,munges respekti i ndersjellet shkakto traum simbas mendim tim.

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Per mendim tim dy jane gjerat me te rendesishme qe cojn nje martese drejt divorcit,po flas per ketu ne Shqiperi,e para gjendja ekonomike,dhe e dyta sinqeriteti.

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Jo po martohuni po deshet hahaha

 8. #8
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Nje problem kryesor mendoj une eshte RESPEKTI i ndersjellte
  e drejt jam sh dakort ......

 9. #9
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Jo po martohuni po deshet hahaha

  Per cdo tenxhere ka edhe nje kapak thone,.........
  Edhe ty diku te pret nji kapak....hahahahahah

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Epo shpresojme qe kapaku te jet i mir

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Epo shpresojme qe kapaku te jet i mir
  nese eshte tenxherja e mir ,edhe kapaku do jete i mir!

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  por po ti krahasojm gjith keto ane 'negative' me faktin se martesa sjell formimin e nje familjeje ath dalim n konkluzion se martesa esht gje pozitive n kompleks

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-04-2011, 10:10 PM
 2. Rreziqet ndaj objekteve bėrthamore nga krimi kibernetikė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 06:10 PM
 3. Rreziqet dhe mbrojtja e rrjetit pa tel
  Nga MAJDI nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-11-2009, 12:03 PM
 4. Shtatė problemet mė tė mėdha tė meshkujve pėr tė cilat u vlon gjaku!
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-08-2009, 01:11 PM
 5. Rreziqet qė na kanosen nga deti, dielli dhe rėra
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2008, 10:25 AM