Receta Gatimi

Apple TV synon tė shitet 1 milion herė kėtė javė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Post Apple TV synon tė shitet 1 milion herė kėtė javė


  Apple sapo ka theksuar nė njė lajmėrim se pret qė do tė arrijė tė shesė deri nė njė milion njėsi prodhimin e vet qė lėshohet gjatė kėsaj jave. Apple gjithashtu lajmėroi se pėrdoruesit e iTunes tani janė duke marrė pėrkohėsisht me pagesė ose duke blerė mė shumė se 400,000 seri televizive dhe mė shumė se 150,000 filma gjatė ditės.


  Nė mesin e tetorit Apple ka shitur rreth 250,000 televizione tė reja tė Apple-it qė ishin lėshuar pėr pėrdorim nė fund tė shtatorit. Gjatė njė thirrje pėr pėrfitimet pėr tre muaj, udhėheqėsi ekzekutiv Steve Jobs komentoi pėr versionin e ri tė Apple TV-sė. “Ėshtė njė prodhim i shkėlqyer dhe ēmimi i tij 99 $ ėshtė mjaft joshės.”

  Televizionet e reja tė Apple-it janė duke u shitur shumė pėr shkak tė ēmimit tė pėrballueshėm dhe veēorive tė reja. Posaqėrisht me llojin e ri tė Apple TV-sė, ndėrmarrja ka mundėsuar mostrėn pėr shfaqje, duke ua mundėsuar pėrdoruesėve paraqitjen e filmave dhe shfaqjeve televizive nga dyqani i iTunes ose nga ndonjė kompjuter nė shtėpi./pcworldalbanian

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Apple po ecen goxha mir

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Jam shume i entuziasmuar se si do te jete iPhone 5 ? iPad 2 besoj se do te theje edhe njehere rekord ne TABLETS !

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat ndėrrohen 28 herė gjatė 1 jave pushimesh
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-08-2012, 10:53 AM
 2. Lady Gaga fle e vetmuar njė herė nė javė
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-05-2011, 06:17 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-11-2010, 09:36 AM
 4. USB 3.0 do tė ketė shpejtėsi 10 herė mė te madhe se USB 2.0
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-12-2009, 09:32 PM
 5. Kush del kete jave 6.5.09 nga BBA 2
  Nga lulushe nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-05-2009, 01:15 AM