Sot, Facebook ka lansuar versionin e saj tė ri-dizajnuar tė News Feed, me opsione tė reja filtrimi.

Funksioni i Facebook i njohur pėr tė gjithė si News Feed ka ndryshuar nga lista e dikurshme e menysė sė risive, dhe tani ofron njė sėrė mundėsish tė reja pėr tė parė lajmet e fundit dhe ato qė janė paraqitur mė parė.

Menyja e re ju lejon tė shikoni risitė nė lidhje me lojrat, freskimet e satusit, fotografitė, linqet dhe faqet, ndėrsa ju lejon edhe tė shtoni grupet tuaja, tė shihni vetėm lajmet specifike pėr atė grup dhe shumėēka tjetėr.

Freskimi i ri i kėtij funksioni madje ju lejon edhe qė tė ndani lajmet qė ju vijnė nga shokėt nga ato qė vijnė pėrmes faqeve zyrtare tė lajmeve si CNN dhe Daily Beast. / Telegrafi /