Njeriu ka njė kuriozitet tė fortė pėr intimitetet e tė tjerėve, pasi edhe ai vetė ėshtė nė ēdo moment i observuar nė intimitetin e tij. Intimitet do tė thotė tė futesh nė lėkurėn e tjetrit pa sfumuar identitetin tėnd.
Njeriu ka njė kuriozitet tė fortė pėr intimitetet e tė tjerėve, pasi edhe ai vetė ėshtė nė ēdo moment i observuar nė intimitetin e tij. Intimitet do tė thotė tė futesh nė lėkurėn e tjetrit pa sfumuar identitetin tėnd.

Do tė thotė ta ftosh tjetrin nė territorin tėnd intim pa u ndjerė i “pushtuar” apo i “infektuar”. Prandaj nė momentin qė ti e bėn partnerin apo partneren tė ndihet mirė dhe i lumtur, ke realizuar intimitetin qė dhe ti ke dėshiruar. Shpirtrat kanė mėnyrėn e tyre tė tė kuptuarit, tė tė hyrit nė intimitet, ndėrsa njerėzit janė tė kryqėzuar nė njė jetė sociale tė ndryshme nga ajo shpirtėrore.

Nganjėherė ēdo gjė kthehet nė interes dhe materialistet. Nė intimitet kjo nuk ndodh. Sepse rėndėsia e vetme nė njė marrėdhėnie nuk ėshtė thjesht tė qenit bashkė nė ēift dhe larg vetmisė, po e rėndėsishme ėshtė tė jesh i “zhytur” nė intimitet.