Facebook, i pari edhe me biznes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Facebook, i pari edhe me biznes

  Receta Gatimi


  Facebook i ka tejkaluar kompanitė si Yahoo dhe eBay edhe sa i pėrket vlerės tregtare, thuhet nė njė studim tė bėrė nga Nyppex.

  Nė kėtė studim thuhet se firma e Mark Zuckerberg tashmė vlen 41.2 miliardė dollarė, ose shumė mė shumė bizneset tjera tė internetit, siē janė LinkedIn, Twitter, Zynga ose GroupOn.

  Pėrveē kėsaj, Facebook ėshtė njėra ndėr kompanitė me rritjen mė tė shpejtė edhe sa i pėrket vlerės neto tė kompanisė, thuhet nė tė njėjtin studim.

  Mirėpo, rrjeti social i cili e ka “pushtuar” botėn, mbetet prapa gjigantit tė internetit – kompanisė Google (vlera e parashikuar – 149 miliardė dollarė) apo platformės sė tregtisė elektronike Amazon (73.5 miliardė dollarė).

  Sipas Nyppex, vlera aktuale e eBay dhe Yahoo ėshtė 32.8, pėrkatėsisht 18.4 miliardė dollarė.

  Ndėrsa, biznesi i shumė-pėrfolur kohėve tė fundit, GroupOn, ka pasur njė rritje prej 303 pėr qind, dhe vlera e tij ėshtė ngritur nė 3.6 miliardė dollarė, ndėrsa Twitter mbetet pas me 2.1 miliardė dollarė vlerė tregtare. / Telegrafi /

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Facebook i shtriu rrenjet mir .
  Si ka ardhur koha Cuni nuk i thot me goces ma jep pak Nr e celit po , Me bej Frends ne facebook

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Fjaleve te personit me siper i shtoj vetem dicka :

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha MAJDI ke plotesisht te drejte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Edhe fėmijėt mund tė kenė Facebook
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-06-2012, 09:24 PM
 2. Ndodhin edhe keto ne facebook
  Nga 3r1k0 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-01-2011, 11:03 PM
 3. Facebook i pari edhe me reklama
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-01-2011, 11:34 AM
 4. Edhe Mbretėresha nė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2010, 09:47 PM
 5. Edhe milionerėt rrinė nė Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-10-2010, 09:18 PM