Albanese,njė planet qė mban emrin e Shqiperise.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Albanese,njė planet qė mban emrin e Shqiperise.

  Receta Gatimi

  E dinit qė ka Njė planet te sistemit diellor qė quhet Albanese? U zbulua ne 1954 dhe ja parametrat orbitale:
  emri 5576 Albanese
  epoca riferimento k074a
  Semiasse maggiore 2,7590691 UA
  Eccentricitą 0,0711109
  Longitudine del nodo ascendente 31,16027°
  Argom del perielio 67,05988°
  Anomalia media 89,02562°
  Inclinazione dell'asse sull'eclitica 5,61823°
  Magnitudine ass. 12,2

  Codi i identitetit ne NATONAL AERONAUTICS AND SPACE ADMINISTRATION ose NASA :
  EAR-A-I0028-4-SBN0001/SMASSII-V1.0

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Albanese,njė planet qė mban emrin e Shqiperise.

  Qenka shume interesante! Ai qe e zbuloi i pari kete planet mos ishte gje me prejardhje shqiptare.

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Albanese,njė planet qė mban emrin e Shqiperise.

  Ku i dihet o Genti edhe mbase, ku ska arritur shqiptari

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ta mban apo s'ta mban......
  Nga labja nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 271
  Postimi i Fundit: 12-12-2015, 12:39 PM
 2. Nuk E Mban dot Veten nga te qeshutat.
  Nga abdullah92 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2011, 07:48 AM
 3. Moore mban zi pėr ish-tė dashurin
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-08-2009, 02:27 PM
 4. Djali i Vidit mban titullin “Princ i Shqipėrisė
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 09:45 AM