Tė “ēmendur” pas Facebook?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Tė “ēmendur” pas Facebook?

  Receta Gatimi


  Deri mė sot, Facebook ka mė shumė se 500 milionė anėtarė. Mesatarisht, njė nė 13 persona nė botė e pėrdorin kėtė rrjet social.

  Gjysma e anėtarėve tė kėtij rrjeti, qasen pėr ēdo ditė nė llogaritė e tyre, ose thėnė mė shkurt: mbi 250 milionė njerėz janė aktiv nė kėtė faqe, pėr ēdo ditė. Tė paktėn kėshtu thuhet sipas njė info-grafike tė bėrė nga SocialHype dhe Online Schools.

  Sipas hulumtimit tė bėrė nga SocialHype thuhet se 48 pėr qind e njerėzve tė moshės 18 deri nė 34 vjeē e kontrollojnė profilin e tyre ne Facebook, menjėherė pasi qė zgjohen nga gjumi, ndėrsa 28 pėr qind e njerėzve e kontrollojnė atė nga telefonat e menēur mobil, ende pa u zgjuar nga shtrati i tyre.

  Pėr mė tepėr, thuhet se mbi 30 pėr qind e pėrdoruesve tani janė tė moshės mbi 35 vjeē, ndėrsa pjesa mė e madhe e tyre janė tė rinj tė moshės 18-24. Mė shumė se 70 pėr qind e pėrdoruesve tė kėtij rrjeti social vijnė nga jashtė SHBA’ve, edhe pse Facebook llogaritet si rrjeti social i amerikanėve.

  Fjala “Facebook” dhe “Facebook Login” ishin termat mė tė kėrkuar nė internet gjatė vitit 2010, ndėrsa ky rrjet kėrkon tė thyejė edhe rekorde tė reja, duke planifikuar qė brenda kėtij viti tė arrijė shifrėn e 700 milionė pėrdoruesve.

  Me kėto statistika dhe shumė tė tjera qė mund t’i gjejmė nė ndėrkohė, a mendoni se njerėzit sot janė tė obsesionuar me Facebook?

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Personalisht e hap perdite facebook,por nuk qendroj me shume se 2-5 min aty,nuk me pelqen te rri shume pasi me duket dicka e padobishme,dhe nuk perfitoj asnje gje,me mire te rri ne ndonje faqe tjeter ku perfitoj dije,por dhe te ardhura,te vogla por avash avash behen dhe te konsiderueshme,ka plot faqe ne internet ku perfiton gjera te dobishme etj etj etj.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kliton te sugjeroj www.lirenti.com futu njher se mbase te pelqen

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  jam sh dakort me ty klinton
  eshte humbje kohe te rrish ne fb , te lexosh e te shperndash linke koti nga te cilat nuk fiton asgje...

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ja hidhini nje sy ksaj psh http://www.facebook.com/pages/Gjithm...33330066685543 12 mij fansa e per cf ? per ato budallalliqe qe postojn

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Kliton te sugjeroj www.lirenti.com futu njher se mbase te pelqen
  haha ketu kaloj nje pjese te mires te kohes MAJDI flm per sygjerimin do ta quaja me vend.

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ja hidhini nje sy ksaj psh http://www.facebook.com/pages/Gjithm...33330066685543 12 mij fansa e per cf ? per ato budallalliqe qe postojn
  Kjo eshte nje labe, po sa te tjera budallalliqe ka qe i bjen me mbush gjithe hapsiren e forumit me i postu,pavarsisht se forumi Lirenti.Com ka hapesire per te gjithe .....

  Ja nje nga me banalet:
  Nėna tepėr e zėnė me Facebook, harron fėmijėn dhe ai vdes!

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Eshte e vertet! Facebook duhet perdor me "zgjuarsi"! Dhe e vetmja menyre eshte te besh reklam duke perfituar nga numri i lart i perdoruesve. Plus dhe nje gje tjeter, kur vihet ne evidence fjala facebook direkt me shkon mendja tek tradhetia , se di pse!!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me mire i cmendur apo i pakuptueshem?
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-10-2013, 10:24 PM
 2. Mengjes i cmendur...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 12:43 AM
 3. E cmendur per ty
  Nga smocking2 nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-02-2012, 02:45 PM
 4. Propozimi i ēmendur
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-07-2011, 10:07 PM
 5. Tė gjithė jemi nga pak tė ēmendur
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-02-2008, 03:18 PM