10 menyra si te puthemi - French Kiss


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 37
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  10 menyra si te puthemi - French Kiss

  Receta Gatimi  1. Zgjidhni skenėn, ēastin dhe kohėn e duhur.
  2. Relax! Merrni frymė thellė dhe hiqni ēdo tension nė qafė dhe nė shpatulla.
  3. Vendosi krahėt rreth personit qė do tė puthni.
  4. Niseni me njė puthje normale, jo shumė tė fortė, jo shumė agresive. Mbyllja e syve ėshtė sipas dėshirės.
  5. Nė mes tė puthjes, hapni gojėn lehtė dhe ledhato buzet/gojėn e partnerit pėr ti treguar te ndjeki tė njėjtin veprim.
  6. Pėrsėri, jo shumė agresivė, lėvizni gjuhėn tuaj brenda gojės sė personit tjetėr duke prekur gjuhėn e tij/saj.
  7. Lexoni trupin e partnerit/es tuaj, nė qoftė se ju duket i/e tensionuar apo tė fillojė tė lėvizė mbrapa, duhet tė ndaloni atė qė po bėni.
  8. Nėse partneri/ja e hap gojėn akoma mė shumė, vazhdoni ta puthni duke shtuar pak mė shumė pasion.
  9. Sigurohuni qė ta mbani gjuhėn tė relaksuar, por jo buzėt e shtrėnguara.
  10. Praktikohuni

  Janar 2011 - ReniX per Lirenti.com

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e eneavl
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Vendndodhja
  vlore
  Postime
  27
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  na gje ndonje vajze per praktik ..........

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga eneavl Lexo postimin
  na gje ndonje vajze per praktik ..........
  sbesoj se ke nevoj te gjej un!

 4. #4
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Shume te mira keto keshilla. Per te gjithe ato qe ndoshta sia kane marre akoma mire "doren" puthjes...Menyra e te puthurit ne nje cift eshte shume e rendesishme...

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  7 menyra te tjera si te puthemi

  Ashtu si t’i japėsh makinės, tė gatuash apo edhe tė dish tė bisedosh e tė jesh bindės, edhe tė puthėsh ėshtė njė art qė kėrkon mjeshtėri dhe praktikė. Pjesa mė e madhe e femrave u pėlqen tė mendojnė se u ėshtė duhur njė farė kohė pėr tė mėsuar puthjen e tyre tė parė nė krahėt dhe pėrqafimin e partnerit, qoftė edhe pse mund tė kenė qenė nė njė moshė akoma tė vogėl. Por me kalimin e kohės e kupton se puthja mund tė pėrsoset dhe dėshiron edhe njė partner qė di tė falė puthje tė tilla. Pėr femrat puthja ėshtė njė shkollė e vėrtetė, ēdo herė mėson ta perfeksionosh atė. Puthja ėshtė vėrtet njė art qė kėrkon mjeshtėri. Pėr tė dhėnė “puthje tė arta” duhet tė mos mundohesh t’i vesh nota partnerit, apo tė fshihesh pas ndrojtjes tėnde nėse do dish apo jo tė puthėsh. Pas studimeve dhe anketave tė realizuara studiuesit kanė treguar disa teknika tė cilat tė bėjnė njė puthės profesionist.

  Pėrkuleni kokėn djathtas

  “Tė pėrkulėsh kokėn djathtas. Unė kujtoja se kjo ishte njė njohuri e pėrbashkėt e tė dy partnerėve, por partnerja ime pėrkuli kokėn majtas, kur unė u pėrkula djathtas pėr ta puthur dhe kjo ishte e pavolitshme.”- tregon Sam. Prandaj kėshilla e parė ėshtė pozicionimi pėr tė dhėnė puthje tė pėrshtatshme, duke lejuar lėvizjet e kokės nė harmoni me lėvizjet e partnerit. Prandaj ēdo grua qė e harron kėtė, duhet tė tregohet e vėmendshme “Koka djathtas”.

  Merrni njė vlerėsim

  Mos u frikėsoni dhe as mos u ndjeni nė siklet pse do iu duhet tė mėsoni nga tė tjerėt artin e puthjes. Ju mund tė mėsoni tė puthni duke imituar lėvizjet e partnerit. Kėshtu pak nga pak puthjet tuaja do tė jenė tė kėndshme, tė ėmbla, aspak agresive dhe eksituese. Kėshtu ju do tė merrni edhe vlerėsimin e partnerit pėr puthjen tuaj.

  Mbyllini sytė

  “Ish-e dashura ime, pėr disa arsye, i mbante gjithmonė sytė hapur kur putheshim bashkė. Kjo mė shkaktonte njė ndjesi tė ēuditshme dhe mė bėnte tė mos ndihesha mirė. Mos vallė mimika ime ishte qesharake kur puthja dhe ajo mė shihte pėr kėtė arsye?”- shprehet Jon. Vėrtet sytė e hapur gjatė puthjes mund tė krijojnė situatė tė pakėndshme. Mbyllini sytė dhe shijoni puthjen.

  Lėvizini duart

  Duart duhet tė jenė gjithmonė nė lėvizje pėr ta bėrė puthjen mė joshėse. Pėrkėdhelni fytyrėn e partnerit, trupin, lėmoni flokėt, pėr ta rikarrikuar puthjen e pėr ta zgjatur nė kohė. Puthja nuk duhet tė jetė vetėm kontakt buzė me buzė, vini nė veprim dhe duart.

  Shkėputeni puthjen pėr pak ēaste

  Gjatė kohės qė putheni largohuni nga pak, merrni frymė thellė dhe rifilloni njė puthje pasionante. Kjo pauzė do tė shėrbejė si ndezėn i hormoneve dhe dėshirės.

  Mos mbani ēimēakiz gjatė puthjes

  Nuk ėshtė aspak e kėndshme qė t’i ndėrsa puthesh me partnerin ndjen ēimēakizin nė gojėn e tij. Sa ju pėlqen kjo? Pėr pjesėn mė tė madhe kjo do tė pėrbėnte problem dhe nuk do tė lejonte qė puthja tė ishte perfekte.

  Shmangni puthjet e tepruara

  Nuk janė tė rralla rastet kur mund tė teprohet me puthjet. Mundohuni qė puthja qė ju jepni dhe merrni tė mos i pėshtiroset partnerit. Gjithēka duhet tė jetė e ėmbėl, joshėse, harmonike me lėvizjet e partnerit dhe aspak e tepruar.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Keshtu sic thoni ju E bet si kursin e patentes

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Keshtu sic thoni ju E bet si kursin e patentes 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Keshtu sic thoni ju E bet si kursin e patentes
  ne fakt ke te drejt , se kur te jesh ne ate moment sdo e kesh mendjen se ca ke lexuar ........

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shiko te jap nj keshill shenoj ne leter dhe kur te vi momenti lexoje hahaha

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  degjo te te jap dhe un nje keshill shenoje ne farcolet dhe kur te vi momeni bej sikur do fshish hundet ...

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  A te me thoj pastaj tani e gjete te fshish hundet ti

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  keput nje "apshuuuu" ti , dhe largohet vet ajo

  kte shembullin ne farcolet ta dhash nga qe neper provime mua me gjen gjithnje te semur , dhe me farcoleta neper duar ......funksionon gjithnje kshu qe provoje njeher

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Jo nuk largohet dhe me 2 Apshu

  Duket sa meson ti

  Nejse Keto keshillat e temes shum te mira do ti kem parasysh dhe kete puthjen Franceze qe eshte mmmm

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  duket sa merr vesh nga jeta ne shkoll ti ,se te gjith kopjojn , po jo te gjith e tregojn

 15. #15
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Administratori
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  server
  Postime
  200
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  9
  Reputacioni
  10
  Sinqeriteti ne radhe te pare!

  1 sekond sa te hap pak Lirenti.com

  Kalofshit mire!

 16. #16
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  ahhahahha rofshi ju do na duhen kto keshilla

 17. #17
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  ka edhe shume menyra tjera qe nuk jane shkruar fare

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mund te na i thoni Shaban. Pa problem fare

 19. #19
  i/e rregjistruar Maska e Luunna
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  hahahahah

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Luunna Lexo postimin
  hahahahah

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Tennis FRENCH OPEN
  Nga Berii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-06-2011, 12:08 AM
 2. 10 variantet si te puthemi
  Nga Altin111 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 10:46 PM
 3. CSS - Tre menyra per CSS ne faqe
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-05-2008, 08:51 PM

Etiketat pėr kėtė Temė