10 menyra si te puthemi - French Kiss


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 37 prej 37
 1. #21
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Receta Gatimi

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  pse habitesh kjo do jet lodhur nga ajo gje ahhahah

 2. #22
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  do ti kemi parasysh

 3. #23
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  pse habitesh kjo do jet lodhur nga ajo gje ahhahah
  ndoshta mendon se i di te tera , por harron shprehjen "sa te rrosh do mesosh "

  ose ndoshta to keshilla i japin gudulisje dhe i shkaktojn te qeshur

 4. #24
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  un gjeta dhe 7 TEKNIKA PER TU BER PUTHES PERFEKT AHHAHA

  Ashtu si t’i japėsh makinės, tė gatuash apo edhe tė dish tė bisedosh e tė jesh bindės, edhe tė puthėsh ėshtė njė art qė kėrkon mjeshtėri dhe praktikė. Pjesa mė e madhe e femrave u pėlqen tė mendojnė se u ėshtė duhur njė farė kohė pėr tė mėsuar puthjen e tyre tė parė nė krahėt dhe pėrqafimin e partnerit, qoftė edhe pse mund tė kenė qenė nė njė moshė akoma tė vogėl. Por me kalimin e kohės e kupton se puthja mund tė pėrsoset dhe dėshiron edhe njė partner qė di tė falė puthje tė tilla. Pėr femrat puthja ėshtė njė shkollė e vėrtetė, ēdo herė mėson ta perfeksionosh atė. Puthja ėshtė vėrtet njė art qė kėrkon mjeshtėri. Pėr tė dhėnė “puthje tė arta” duhet tė mos mundohesh t’i vesh nota partnerit, apo tė fshihesh pas ndrojtjes tėnde nėse do dish apo jo tė puthėsh. Pas studimeve dhe anketave tė realizuara studiuesit kanė treguar disa teknika tė cilat tė bėjnė njė puthės profesionist.
  1. Pėrkuleni kokėn djathtas
  “Tė pėrkulėsh kokėn djathtas. Unė kujtoja se kjo ishte njė njohuri e pėrbashkėt e tė dy partnerėve, por partnerja ime pėrkuli kokėn majtas, kur unė u pėrkula djathtas pėr ta puthur dhe kjo ishte e pavolitshme”- tregon Sam. Prandaj kėshilla e parė ėshtė pozicionimi pėr tė dhėnė puthje tė pėrshtatshme, duke lejuar lėvizjet e kokės nė harmoni me lėvizjet e partnerit. Prandaj ēdo grua qė e harron kėtė, duhet tė tregohet e vėmendshme “Koka djathtas”.
  2. Merrni njė vlerėsim
  Mos u frikėsoni dhe as mos u ndjeni nė siklet pse do iu duhet tė mėsoni nga tė tjerėt artin e puthjes. Ju mund tė mėsoni tė puthni duke imituar lėvizjet e partnerit. Kėshtu pak nga pak puthjet tuaja do tė jenė tė kėndshme, tė ėmbla, aspak agresive dhe eksituese. Kėshtu ju do tė merrni edhe vlerėsimin e partnerit pėr puthjen tuaj.
  3. Mbyllini sytė
  “Ish-e dashura ime, pėr disa arsye, i mbante gjithmonė sytė hapur kur putheshim bashkė. Kjo mė shkaktonte njė ndjesi tė ēuditshme dhe mė bėnte tė mos ndihesha mirė. Mos vallė mimika ime ishte qesharake kur puthja dhe ajo mė shihte pėr kėtė arsye?”- shprehet Jon. Vėrtet sytė e hapur gjatė puthjes mund tė krijojnė situatė tė pakėndshme. Mbyllini sytė dhe shijoni puthjen.
  4. Lėvizini duart
  Duart duhet tė jenė gjithmonė nė lėvizje pėr ta bėrė puthjen mė joshėse. Pėrkėdhelni fytyrėn e partnerit, trupin, lėmoni flokėt, pėr ta rikarikuar puthjen e pėr ta zgjatur nė kohė. Puthja nuk duhet tė jetė vetėm kontakt buzė me buzė, vini nė veprim dhe duart.
  5. Shkėputeni puthjen pėr pak ēaste
  Gjatė kohės qė putheni largohuni nga pak, merrni frymė thellė dhe rifilloni njė puthje pasionante. Kjo pauzė do tė shėrbejė si ndezėn i hormoneve dhe dėshirės.
  6. Mos mbani ēamēakėz gjatė puthjes
  Nuk ėshtė aspak e kėndshme qė t’i ndėrsa puthesh me partnerin ndjen ēamēakėzin nė gojėn e tij. Sa ju pėlqen kjo? Pėr pjesėn mė tė madhe kjo do tė pėrbėnte problem dhe nuk do tė lejonte qė puthja tė ishte perfekte.
  7. Shmangni puthjet e tepruara
  Nuk janė tė rralla rastet kur mund tė teprohet me puthjet. Mundohuni qė puthja qė ju jepni dhe merrni tė mos i pėshtiroset partnerit. Gjithēka duhet tė jetė e ėmbėl, joshėse, harmonike me lėvizjet e partnerit dhe aspak e tepruar.
  Imagjinata aktive
  Seksi fillon nė tru. Kėshtu qė njė imagjinatė aktive mund tė nėnkuptojė se jeni gati pėr seks pėrpara se njė tregues fizik ta vėrtetojė kėtė gjė. Nė kėtė mėnyrė dėshira dhe nxitja seksuale janė nė njė nivel mė tė lartė. Disa njerėz besojnė se njė imagjinatė seksuale aktive mund tė jetė baza pėr tė pasur njė marrėdhėnie seksuale shumė tė larmishme si nė romantizėm edhe nė seks. Kjo mund t’u vijė nė ndihmė nė mėnyrė tė veēantė partnerėve tė cilėt nuk kanė karakterin e aventurierit. Por nga ana tjetėr, nėse mendoni se tė eksperimentoni nė shtrat ėshtė njė eksperiencė e sikletshme, fantazia ju ofron mundėsinė tė lini tė lirė imagjinatėn tuaj dhe tė bėni atė qė nuk do ta kishit menduar asnjėherė. Fantazia seksuale mund tė pėrdoret si njė arenė praktike ku mund tė ndėrtoni besimin pėrpara se tė nisni diēka mė tė fortė. Nė terapitė fiziko-seksuale imagjinata pėrdoret zakonisht pėr tė bllokuar mendimet negative.
  Fantazitė seksuale
  Fantazitė seksuale janė ėndrra, vizione imagjinate, mendime tė cilat do tė donit tė ktheheshin nė realitet. Fantazitė e ēdokujt kanė njė nivel tė caktuar. Ka njė linjė tė gjatė tė shijeve personale tė fantazisė seksuale, ashtu siē mund tė ketė shije tė ndryshme pėr gjėra ta ndryshme. Disa njerėz mund tė ndihen nė siklet pėr fantazitė e tyre, duke menduar se po mendojnė diēka tė papranueshme nga tė tjerėt, nga shoqėria qė i rrethon. Fantazitė seksuale mund tė shprehin njė aspekt tė mendjes sė papėrgjegjshme tė njeriut. Pėr shembull, fantazitė pėr tė qenė tė bindur apo pasivė mund tė lidhen drejtpėrdrejt me dėshirėn pėr tė eksperimentuar njė nxitje tė lartė seksuale pa pėrgjegjėsi personale. Zakonisht imagjinohet pėr diku ku ėshtė e pamundur t’i realizosh nė jetėn reale, si pėr shembull imagjinata pėr tė kryer seks nė vende publike apo me njė person tė veēantė. Ndonjėherė kėto fantazi janė tė pamundura nė jetėn reale.
  Pasioni fillestar
  Ėshtė e rėndėsishme qė tė theksohet se ndėrmjet pasionit fillestar dhe atij tė mėvonshėm vihen nė punė zona tė veēanta tė trurit, tė cilat janė tė lidhura me impulset dhe ndjenjat qė ndiejmė kur jemi nė njė lidhje tė stabilizuar prej kohėsh. Tė dhėna, tė cilat konfirmojnė edhe nga ana neurobiologjike ndjenjėn e dashurisė qė rritet me kalimin e kohės. Mėnyra e tė reaguarit pėr tė njėjtėn ndjenjė ėshtė edhe nga ana cerebrale e ndryshme. Nė trurin e njė femre tė dashuruar aktivizohen mė sė tepėrmi zonat tė cilat janė tė lidhura me emocionet, pėrkujdesjen, dėshirėn dhe pėrkushtimin e madh. Ndėrsa pjesa mė e madhe e meshkujve, shpjegojnė pėrgjegjėsit e eksperimentit, kur bien nė dashuri kanė mė tė aktivizuar zonat tė cilat janė tė lidhura me eksitimin seksual. Pėr tė vetmuarit studiuesit kėshillojnė konsumimin e ēokollatės, sepse kjo e fundit stimulon zonat qė e kėtij stimuli nė tru.

 5. #25
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  motra shiko cik nga faqja e par ...i kam cuar 1 her un kto ...po ska gje se i lexojn 2 her kta

 6. #26
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  zemer un mendova se nuk ishin tamam te njejta

 7. #27
  I/e Perjashtuar Maska e Smiley
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Kjo eshte ajo puthja kur te shklyhet goja nga llapa e tjetrit?

 8. #28
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Smiley Lexo postimin
  Kjo eshte ajo puthja kur te shklyhet goja nga llapa e tjetrit?
  Eshte si nje kontroll policie

 9. #29
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Eshte si nje kontroll policie
  per kete polici e kishe llafin?


 10. #30
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nuk egzistojne ne bote rregulla per te perkufizuar menyren se si te puthemi,sepse eshte dicka qe lind natyrshem.........dhe ne momentin qe ndodh.....nuk ka vend per rregulla...thyehen ahhahahaha.......

 11. #31
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  une ngeles isha ne teori , me praktik mesohen me mire gjerat

 12. #32
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Praktika ka gjithmon pak nevoj per teori!

  Ku do jet ndryshimi midis puthjes se buzeve dhe puthjes se tavulles duhanit ateher?!

 13. #33
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

 14. #34
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  menyra me e thjeshte eshte...

  puthu me 1 franceze

 15. #35
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  menyra me e thjeshte eshte...

  puthu me 1 franceze
  po francezet, puthjes franceze i thon puthje angleze!

  anglezet, i thon puthje spanjolle

  Ec e beje lidhjen me ke do te puthesh

 16. #36
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  a besoni qe ja ka futur kot , apo e ka serjozisht ky

 17. #37
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  ne praktike dalin edhe shume te tjera

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Tennis FRENCH OPEN
  Nga Berii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-06-2011, 12:08 AM
 2. 10 variantet si te puthemi
  Nga Altin111 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 10:46 PM
 3. CSS - Tre menyra per CSS ne faqe
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-05-2008, 08:51 PM

Etiketat pėr kėtė Temė