Rezultati i sondazhit: Me cilen kombėtare jeni Tifoz?

Votuesit
10. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Itali

  1 10.00%
 • Gjermani

  4 40.00%
 • Angli

  2 20.00%
 • Francė

  0 0%
 • Spanjė

  1 10.00%
 • Brazil

  2 20.00%
 • Argjentinė

  0 0%
 • Skuadėr Tjetėr

  0 0%

Renditja FIFA pėr Evropėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1

  Renditja FIFA pėr Evropėn

  Receta Gatimi

  Renditja FIFA pėr Europėn pėr muajin shtator.

  1. Italia

  2. Gjermania

  3. Holanda

  4. Franca

  5. Spanja

  6. Portugalia

  7. Anglia

  8. Kroacia

  9. Rep. Ēeke

  10. Rumania

  11. Skocia

  12. Greqia

  13. Polonia

  14. Ukraina

  15. Suedia

  16. Turqia

  17. Serbia

  18. Rusia

  19. Danimarka

  20. Norvegjia

  21. Irlanda

  22. Izraeli

  23. Bullgaria

  24. Irlanda e Veriut

  25. Bosnjė-Herzegovina

  26. Zvicra

  27. Finlanda

  28. Sllovakia

  29. Uellsi

  30. Hungaria

  31. Belgjika

  32. Maqedonia

  33. Qipro

  34. Bjellorusia

  35. Sllovenia

  36. Shqipėria

  37. Islanda

  38. Moldavia

  39. Lituania

  40. Austria

  41. Armenia

  42. Letonia

  43. Gjeorgjia

  44. Azerbajxhani

  45. Kazakistani

  46. Malta

  47. Estonia

  48. Litenshtejn

  49. Andora

  50. Luksemburgu

  51. Mali i Zi

  52. Ishujt Faroe

  53. San Marino

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  e mire as te paret as te fundit

 3. #3

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  SHQIPĖRIA

  Renditjet e vitit 2007

  Tetor 70

  Shtator 78

  Gusht 66

  Korrik 67

  Qershor 69

  Maj 78

  Prill 77

  Mars 88

  Shkurt 87

  Janar 86

 4. #4

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  Futboll: Raport zyrtar i Fifas, Italia gjithmone e treta

  Fifa ka nxjerre raportin e fundit zyrtar te saj, per klasifikimin e ekipeve kombtare te gjithe botes.

  Argjentina eshte gjithmone perpara te gjitheve ne klasifikimin boteror te Fifas. Mbrapa saj vazhdojne te jene Brazili dhe Italia. Ne vendin e katert, ringjitet Spanja, e cila fiton dy pozicione. Ja dhe lista e dhjete te parave ne klasifikim.

  1. Argjentina 1523

  2. Brazili 1502

  3. Italia 1498

  4. Spanja 1349

  5. Gjermania 1296

  6. Republika Ceke 1290

  7. Franca 1243

  8. Portugalia 1241

  9. Hollanda 1170

  10. Kroacia 1129.  E Premte, 23 Nentor 2007

 5. #5

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  Fund i lumtur pėr kuqezinjtė

  Nuk ka luajtur asnjė ndeshje gjatė muajit dhjetor, por Shqipėria ėshtė ngjitur dy vende nė renditjen botėrore tė FIFA-s pėr muajin dhjetor 2007, njėherėsh edhe klasfikimi pėrfundimtar pėr vitin 2007, kjo edhe pėr shkak tė pėrllogaritjeve tė rezultateve tė ekipeve tė tjera tė listuara nė “FIFA Coca-Cola Ėorld Ranking”. Tashmė nga vendi i 82-tė nė muajin nėntor jemi nė tė 80-tin nė renditjen qė pėrfshin 207 ekipe kombėtare nga i gjithė planeti, por duke pasur tė njėjtėn kuotė pikėsh: 407.

  NĖ VEND - Por, nėse nė renditjen botėrore Shqipėria ngjiti dy vende, nė atė europiane mbeti sėrish nė vendin e 38-tė, po aty kur u pėrcaktua edhe renditja pėr vazot e shortit e Kampionatit Botėror 2010, pra nė vazon e pestė. Renditja mė e mirė e Kombėtares kuqezezė gjatė vitit 2007 ėshtė ajo e muajit gusht nė vendin e 66-tė, ndėrsa ajo mė e keqe i pėrket muajit mars, nė tė 88-in.

  NDESHJET - Shqipėria gjatė vitit 2007 nė drejtimin e trajnerit kroat, Oto Bariē, tashmė tė dorėhequr, zhvilloi 12 ndeshje zyrtare dhe miqėsore tė njohura nga FIFA (duke mos llogaritur miqėsoren me Anglinė B, tė humbur 3-1 nė Bėrnli, mė 24 maj 2007). Gjatė kėtyre ndeshjeve kuqezinjtė arritėn 3 fitore, 4 barazime dhe 5 humbje. Kombėtarja shqiptare ėshtė nė kėrkim tė pasuesit tė Otos, ku alternativa mė e besueshme ėshtė austriaku Hans Krankėll, i rekomanduar nga avokati shqiptaro-austriak Skėndėr Fani, njė mik i njohur i presidentit tė Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka.

  KUNDĖRSHTARĖT - Nė klasifikimin special tė Grupit 1 europian pėr eliminatoret e Botėrorit “Afrika e Jugut 2010”, Portugalia e Kristiano Ronaldos renditet nė vendin e 8-tė nė Botė dhe tė 6-in nė Europė me 1241 pikė (po aq sa nė muajin nėntor). Suedia e Zlatan Ibrahimoviēit ndodhet nė vendin e 24-t me 853 pikė (e 17-ta nė Europė). Danimarka e Jon Dahl Tomason nė pozicionin 31 nė planet dhe tė 22-in nė Europė (797 pikė). Hungaria u ngjit dy vende nė botė, tani e 50-ta, por e 28-a nė Europė, duke marrė edhe njė bonus prej 7 pikėsh nė raport me muajin nėntor, tani me 588 pikė. Malta, skuadra relativisht mė e dobėt e grupit tonė, renditet e 136-ta nė botė (ngjiti 3 vende) dhe e 48-a nė Europė.

  Renditjet e Shqipėrisė

  Viti 2007

  * Dhjetor, vendi 80

  * Nėntor, vendi 82

  * Tetor, vendi 78

  * Shtator, vendi 78

  * Gusht, vendi 66

  * Korrik, vendi 67

  * Qershor, vendi 69

  * Maj, vendi i 78

  * Prill, vendi 77

  * Mars, vendi 88

  * Shkurt, vendi 87

  * Janar, vendi 86

  Botėrori 2010

  Zona Europiane, Grupi 1

  Skuadra Botė Europė Pikė

  1. Portugalia 8 6 1241

  2. Suedia 24 17 853

  3. Danimarka 31 22 797

  4. Hungaria 50 28 588

  5. Shqipėria 80 38 407

  6. Malta 136 48 184

  Argjentina, skuadra e vitit

  Argjentina ėshtė skuadra e vitit, ndėrsa nė podium janė dhe Brazili ( i dyti) dhe Italia (e treta). Ky ėshtė verdikti pėrfundimtar i klasifikimit pėr vitin 2007 i dhėnė nga statistikat e qeverisė sė futbollit botėoror, FIFA-s. Pėr herė tė parė, kombėtarja argjentinase, falė 11 fitoreve, dy barazimeve dhe tre humbjeve gjatė kėtij viti gjendet nė krye, duke spostuar Brazilin nė vendin e dytė. Italia, falė arritjeve tė saj gjendet nė vendin e tretė nė botė dhe tė parin nė Europė. Spanja ndodhet e katėrta, duke fituar tetė pozicione. Ngjitet edhe Kroacia, tani e dhjeta nė klasifikim.

 6. #6

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  Renditja e FIFA-s

  Argjentina serish ne krye

  Renditja e FIFA-s ne rang kombetaresh nuk ka ndryshuar aspak. Edhe per muajin shkurt klasifikimi kryesohet nga Argjentina me 1518 pike, e cila ndiqet nga Brazili me 1502 pike ne vendin e dyte dhe Italia, 1484 pike, ne vendin e trete. E vetmja e re ne "Top-Ten" eshte ngjitja e Greqise ne vendin e dhjete. Eshte ngritur ne renditje edhe Gana (vendi i 14-te), qe doli e treta ne Kupen e Afrikes dhe Kameruni qe mban vendin e 17-te. Kampionia e re e Afrikes, Egjipti, mban vendin e 29-te.

  1. Argjentine 1518 pike

  2. Brazil 1502

  3. Itali 1484

  4. Spanje 1352

  5. Gjermani 1281

  6. Ceki 1244

  7. France 1223

  8. Portugali 1191

  9. Holande 1179

  10. Greqi 1142

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e Doctor-Nitro
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Earth
  Postime
  1
  Reputacioni
  0

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  Renditja e pergjithshme e FIFA-s

  1. Spanjė -------------------------1557 Pikė (Korrik 200
  2. Itali-----------------------------1404
  3. Gjermani-----------------------1364
  4. Brazil---------------------------1344
  5. Holandė------------------------1299
  6. Argjentinė---------------------1298
  7. Kroaci---------------------------1282
  8. Republika Ēeke----------------1146
  9. Portugali-----------------------1104
  10. Francė------------------------1053
  11. Rusi---------------------------1023
  12. Rumani------------------------1021
  13. Kamerun----------------------1011
  14. Turqi--------------------------1010
  15. Angli--------------------------1003
  16. Skoci--------------------------988
  17. Bullgari------------------------930
  18. Greqi--------------------------911
  19. Meksikė-----------------------906
  20. Gana---------------------------885  100. Shqipėri------------------359

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  Jam Tifoz i Flaktė Gjerman ...

  Per momentin jemi ne vendin e dytė , nuk jemi pahiri e meritojmė te jemi..

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Renditja FIFA pėr Evropėn

  u ben tre ne vendin e dyte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Paketa Office: Tutorial Word #4 - Renditja e elementeve ne liste
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-07-2012, 01:44 PM
 2. Stadiumi, "Vllaznia" rrezikon Evropėn
  Nga kuklla nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2008, 09:57 AM