Receta Gatimi

Kerkesa per Tutoriale dhe Shpjegime?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 32
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Kerkesa per Tutoriale dhe Shpjegime?


  Keni Probleme me kompjuterin??!

  Nuk dini te instaloni nje program??!

  Doni te dini si funksionet e nje pogrami?!!


  Kerkoni VideoTutorialin apo nje shpjetim mbi nje tematike rreth problemeve qe te rrethojne ne boten e informatikes. Dhe gjithēka per ju do te jete gati ne nje periudh te shkurter kohe pa asnje detyrime.

  Mos hezitoni, Ju presim!

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: [Kerkese] Cfare VideoTuoriali deshironi te shikoni!

  Pergezime! Kjo eshte me te vertete nje teme qe mund tu hyje ne pune shume perdoruesve te kompjuterit!

  Une vete kisha nje kerkese! Gjithmone nese e shte e mundur!
  Ne nje teme tjeter kerkova qe te me shpjegonit menyren per te pare IP e antareve! Megjithe shpjegimet tuaja, nuk e mora guximin qe te beja dicka se kisha frike se mos katranosja ndonje gje! Por me nje video tutoriale mendoj se do e kuptoja me qarte!

  Faleminderit per gjithshka!

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: [Kerkese] Cfare VideoTuoriali deshironi te shikoni!

  Pershendetje Daku.

  Nuk e di se kush e shpjegoi nje gje te tille, dhe ne cilen teme, por kjo gje nuk eshte e lejueshme, dhe nuk e kuptoj arsyen pse duhet dikush te mesoje IP e anetareve. Dhe mendoj se anetaret nuk do e deshironin nje gje te tille.

  Kete te drejte e ka vetem Administratori.

  Pa keqkuptim, mendoj se u bera e qarte.


  Respekt

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: [Kerkese] Cfare VideoTuoriali deshironi te shikoni!

  Bashkohem me mendimin e Emaus. Asnje informacion i tille sduhet te jepet.

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: [Kerkese] Cfare VideoTuoriali deshironi te shikoni!

  Se shpejti nje Video tutorial qe po behet me kamera:

  Si te instalojme Linux?

  Sapo te mbaroje procedura e filmimit do te postohet

  Duke nisur nga Zero, deri te konfigurimi Final.


 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19

  Re: [Kerkese] Cfare VideoTuoriali deshironi te shikoni!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX\";p=\"15581
  Se shpejti nje Video tutorial qe po behet me kamera:

  Si te instalojme Linux?

  Sapo te mbaroje procedura e filmimit do te postohet

  Duke nisur nga Zero, deri te konfigurimi Final.

  Me thene te drejten pune do te na bente..........

 7. #7
  I/e Perjashtuar Maska e Altin111
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  2,516
  Reputacioni
  0

  Re: [Kerkese] Cfare VideoTuoriali deshironi te shikoni!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Alb-Angel\";p=\"15578
  Bashkohem me mendimin e Emaus. Asnje informacion i tille sduhet te jepet.
  Un jam kundra, ska asgje te keqe

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e mar777
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  8
  Reputacioni
  0

  Re: Keni probleme me kompiuterin?

  dua te riformoj pc por me ka humbur cd e windows xp. n.q.s. ka ndonje menyre qe ta bej format ma thoni ne qoftese ka mundesi

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Keni probleme me kompiuterin?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mar777
  dua te riformoj pc por me ka humbur cd e windows xp. n.q.s. ka ndonje menyre qe ta bej format ma thoni ne qoftese ka mundesi
  Nqs doni ta formatoni nuk duhet CD e windows, por problemi eshte nqs doni ta instaloni prap windows-in ju duhet CD e instalimit.

  Para formatimit te Windows mund te perdorni kete program per gjetjen e ēelesit (product key):http://tinyurl.com/gjej-serialin-windows dheme pas mund te shkarkoni nje kopje ēfaredo te windowsit per instalim.

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e mar777
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  8
  Reputacioni
  0

  Re: Keni probleme me kompjuterin?

  sic me thate ju e ula ate programin ,gjeta celsin dhe serialin windows,por problemi eshte qe si do e bej format pc pa cd windows

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Keni probleme me kompjuterin?

  Tani keni keto mundesi.

  1- Duke mos e formatuar por perdorni "System Restore" per te kaluar ne nje gjendje te meparshme. Mund te zgjithni me te shkuaren e mundur.


  2- Na tregoni shkakun e formatimit dhe te mundohemi bashke te zgjidhim problemin pa e formatuar.

  3- Merreni CD e instalimit nga ndonje shoku juaj dhe perdor serialin qe gjete siper.
  4- Shkarkoje dhe nje here CD e instalimi dhe perdor serialin tuaj.


 12. #12
  i/e rregjistruar Maska e mar777
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  8
  Reputacioni
  0

  Re: Keni probleme me kompjuterin?

  shkaku riformatimit eshte ky: para 3-4 muajsh eshte bere nje veprim i gabuar dhe qe atehere nuk kam ze ne disa lloje programesh, p.sh. ne you tube. nuk e gjej dot gabimin, pastaj nuk jam dhe shume i zoti ne pc qe ta rregulloje. me respekt

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Keni probleme me kompjuterin?

  Besoj se keni problem me codecs ne kompjuterin tuaj.
  Shkoni tek: free-codecs.com shkarko (basic) dhe instaloni codecs dhe shkoni ne ne Start - Programs - K-Lite Codec Pack - Configuration -Codec Tweak Tool : Fix non-working system sound

 14. #14
  i/e rregjistruar Maska e mar777
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  8
  Reputacioni
  0

  Re: Keni probleme me kompjuterin?

  c'do gje ne rregull,bera formatimin dhe instalova perseri xp.faleminderit per ndihmen.

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ju lutem dua te instaloj microsoft office word exel powerpoint etj te 2007. Ku mund ti gjej dhe si ti instaloj?
  Me ndihmoni ju lutem flm

 16. #16
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Te lutem mos riposto te njejten pytje ja ku e ke Microsoft office 2007 mund ta shkarkosh.Ke dhe linke tjara kerko ne forum tek hapesire shkarkimesh- programe per shkarkimse se do te gjesh.

  http://www.lirenti.com/showthread.php?t=759

 17. #17
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  me ndihmon dot njeri si te rregulloj tastieren se me ngaterron z me y dhe a ose et per tek adresat

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ndryshimi i Z dhe Y ne tastierat zakonisht ndodh kur barra e gjuhes kalon ne gjuhen gjeramane. Siguro ta ktheni ne ate anglisht apo tjeter. nga barra e gjuhes.


 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0
  Kerkese!

  Kerkoj nga dikush qe te me ndihmoj ne menyre te ilustruar ( me foto, ose me video) se si behet heqja dhe vendosja e nje Ram Memorie ne shtepizen e komp. sepse e kom marr nje ram 1 giga dhe po du me e heq te vjetrin.

  flm paraprakisht.

 20. #20
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Eshte shume e thjesht mjafton te hapesh kasen e kompjutri dhe te shohesh ku eshte Rami i instaluar hiq ate qe ke nese don te heqesh dhe vendose te riun,per me shume shiko:

  Ne fillim hap kasen e kompjutrit: pastaj vepro si ne foto:

  Foto(1  Foto(2
  Foto(3

  Foto(4


  Shiko-Install & Remove Ram
  Kodi:
  http://www.youtube.com/watch?v=PoF1aK2Q7hg
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 02-05-2009 mė 12:28 PM.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Shpjegime te fjaleve te panjohura!
  Nga ReniX nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-03-2011, 10:22 PM
 2. Si tė bėjmė seks? Pozicione dhe shpjegime
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 12-09-2009, 05:37 PM
 3. [VIDEO] Tutoriale mbi perdorimin e Forumit
  Nga Lirenti nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-01-1970, 01:00 AM