Flirtimi nė celular, ēfarė s’duhet bėrė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Zemer Flirtimi nė celular, ēfarė s’duhet bėrė

  Receta Gatimi
  Celulari ėshtė shndėrruar nė njė mėnyrė jetese tė shekullit XXI dhe shumė histori dashurie kanė lindur pikėrisht nėpėrmjet tij.
  Megjithatė, janė edhe mė tė shumta rastet kur njerėzit kanė prishur njė histori tė mundshme, nėpėrmjet pakujdesisė nė atė qė shkruanin.


  Revista amerikane, ”Vanity Fair” publikoi sot pesė kėshilla pėr tė gjithė ata qė janė apo kanė ndėrmend tė flirtojnė nėpėrmjet mesazheve.

  1. Gjej momentin domethėnės. Nuk ėshtė e thjeshtė pėr tė gjetur momentin e duhur, por njė prej rasteve mė tė mira pėr tė shkruar ėshtė nė mėngjes pas njė takimi tė mirė.

  Njė mesazh qė thotė faleminderit pėr kohėn e mrekullueshme tė kaluar mbrėmė nuk do tė prishė asnjėherė punė, ndėrsa njėkohėsisht do tė japė sinjalin se pret me padurim tė kalosh nė takimin e ardhshėm.

  2. Mos zėvendėso telefonatat. Shumė persona, thjesht pėr prakticitet apo sepse janė tė turpshėm, zgjedhin tė shkruajnė sms nė vend qė tė telefonojnė. Nuk ėshtė diēka e mirė tė bėsh kėtė, ateherė kur mund tė flasėsh me zė. Pėrse?

  Pavarėsisht se shkurton punė, dėrgimi i mesazheve nuk ndihmon nė formimin e njė lidhje dhe nuk ėshtė interaktiv. Nėse dėshiron vetėm tė pėrshėndesėsh dikė, atėherė ėshtė mė mirė ta bėsh kėtė duke e telefonuar.

  3. Mos kalo masėn. Nėse telefoni i njeriut qė ju jeni i interesuar nuk do tė pushojė sė rėni nga mesazhet, atėherė ėshtė e sigurt qė po arrini efektin e kundėrt tė dėshiruar.

  Vėmendja e tepėrt nė fillimin e njė lidhje sjell pothuajse gjithmonė largimin e personit subjekt i kėsaj vėmendje. Ėshtė e pranueshme tė pyesėsh dikė se si ia ka kaluar natėn e fundit, por jo tė bėsh 100 pyetje se ku ėshtė, ēfarė ka veshur dhe ēfarė do tė hajė.

  4. Shiko orėn. Njė person nuk do tė shikojė me sy shumė tė mirė nėse e zgjon nga gjumi. Pėr kėtė arsye, nuk duhet shkruar pėrpara orės 10 tė mėngjesit, nėse nuk ėshtė e sigurt qė pėrsoni do tė jetė zgjuar mė parė.

  Edhe mesazhet gjatė natės janė tė kėshillueshėm tė shmangen. Ndėrsa disa mund ta interpretojnė si shpehje interesi, shumica do tė konsideronin njė njeri qė i nis njė mesazh nė orėn katėrt tė mėngjesit si tė ēuditshėm apo tė fiksuar.

  5.Mos thuaj asgjė qė s’do tė thoje nė sy. Njė problem i madh nė mesazhe ėshtė se shumė herė nė to thuhen gjėra qė mė vonė nuk mbahen mend.

  Ėshtė e rėndėsishme qė kur shkruan njė mesazh tė mos thuash gjėra tė pavėrteta, thjesht pėr tė lėnė pėrshtypje tė mirė, pasi njė mesazh krijon mė shumė impakt dhe rezervohet mė mirė nė kujtesėn e marrėsit dhe jo tė dėrguesit.

  ....dhe meqe jemi tek kjo teme , ju ka ndodhur ndonjeher te filloni nje romance me ane te telefonit ?
  sa te ardhe mund te kete nje lidhje e till sipas jush ?

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  jam shum dakort po per sa i perkte ksaj pikes ku thot per mesazhet gjat nates pjesa me e madhe e njerve flas per ata/ato qe flasin rrin deri ne 5 te mengjesit duke folur me sms

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  esht tj gje kur ti fillon te flasesh qe ne 8 e vetvetiu shikon se ora ka vajt 5 e mengjesit
  kurse aty ( ne piken 4 ) behet fjale per ato sms qe vijn krejt papritur ne ore te vona te nates !

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Interesante keto por thjeshte per tu ditut nuk kan shum rendesi !

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  esht tj gje kur ti fillon te flasesh qe ne 8 e vetvetiu shikon se ora ka vajt 5 e mengjesit
  kurse aty ( ne piken 4 ) behet fjale per ato sms qe vijn krejt papritur ne ore te vona te nates !
  per mua mesazhi me i bukur eshte ai qe vjen pa orar ne 2 ose dhe 4 te nates
  Me pelqeu ne fakt si artikull si dhe pika 3-Mos kalo masėn

  Sa per pyetjen e labes, ka pas periudha qe dergoja rreth 20 SMS ne dite dhe nje romance me ane te telefonit eshte gje sh e bukur per sa kohe qe zgjat

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  renix paske qef te te zgjojn nga gjumi
  deri tani ti qenke i vetmi qe e ke lexuar deri ne fund postimin tim , se vetem ti ju pergjigje pyetjes qe bera )))

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  renix paske qef te te zgjojn nga gjumi
  deri tani ti qenke i vetmi qe e ke lexuar deri ne fund postimin tim , se vetem ti ju pergjigje pyetjes qe bera )))

 8. #8
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  renix paske qef te te zgjojn nga gjumi
  deri tani ti qenke i vetmi qe e ke lexuar deri ne fund postimin tim , se vetem ti ju pergjigje pyetjes qe bera )))
  ahh te lutem un e lexova po nuk ju pergjigja (skam cel )

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Kjo e telefonit pak si ne mjegull me duket? ndodh ndoshta por sa zgjat se?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cfare ju ka bere te merziteni sot ?
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 182
  Postimi i Fundit: 30-10-2014, 10:58 AM
 2. Ēfarė duhet bėrė nė ditė tė caktuar tė javės
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-10-2012, 09:25 PM
 3. Cfare sherbimi Celular Perdorni
  Nga kristimcs nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 05-03-2011, 10:55 AM
 4. Ēfare duhet te ndani me miqe dhe ēfare jo!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-03-2010, 06:34 AM
 5. A duhet bere Daku BAN ne forum!
  Nga Altin111 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 26-02-2008, 09:08 PM