Facebook “forcon gardhin” e sigurisė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Facebook “forcon gardhin” e sigurisė

  Receta Gatimi


  Rrjeti i njohur social Facebook ėshtė nė fazėn e forcimit tė masave tė sigurisė pas sulmeve qė ndodhėn nė profilet e Presidentit tė Francės Nicolas Sarkozy dhe vetė shefit tė Facebook, Mark Zuckerberg.

  Masa kryesore lidhet me shmangien e rrezikut nga malvvare qė mund tė pėrdoren pėr tė mashtruar me identitetin e userave.

  Njė tjetėr masė ėshtė futja nė pėrdorim e navigimit me “https” e cila mbron protokollet e akaunteve nga ekspozimi i mundshėm.

  Ky ėshtė njė sistem i ngjashėm me atė qė pėrdorin bankat apo agjencitė e transfertave pėr pagesat online.

  Ekspertėt kanė thėnė se futja e teknikės “https” mund tė rrise sigurinė e pasvvordeve por do tė ndikojė nė ngadalėsimin e disa aplikimeve siē janė lojėrat.

  Vetė Mark Zuckerberg ka bllokuar nė profilin e tij, mundėsinė qė miqtė apo vizitorėt ti dėrgojnė e-mail atij nė adresėn zyrtare. / lajmifundit /

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Keshtu kan then gjithmon

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Spinaqi forcon muskujt
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 11:35 PM
 2. Foto nga Forca e Sigurisė sė Kosovės
  Nga gjendar nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 07:30 PM
 3. Facebook paraqet vegla tė reja tė sigurisė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2010, 09:04 AM
 4. Djathi forcon imunitetin
  Nga MAJDI nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-05-2010, 06:25 PM
 5. Vitamina A forcon imunitetin
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-09-2009, 05:00 PM