Lamtumire dashuria ime!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Lamtumire dashuria ime!

  Receta Gatimi

  Ne enderr si nje mankth me vjen. Qan, qesh dhe
  luan me mua… Iken vjen pa me then asnje fjale. Tashme ke ikur… Por
  kur do te vish perseri? Ndoshta neser…? Po nuk erdhe neser…?
  Ndoshta pasneser… Dhe e di qe do vish dhe te pres me lot ne sy…
  Vall me te vertet do te vish pa ikur perseri?! Ike duke me dhuruar
  dhimbjen si kujtim… Edhe pse se doja duhet ta pranoja. Tashme vetem
  per dicka te falenderoj… Se ti me mesove cishte dashuria.
  Faleminderit per gjithcka, qofte dhimbje lot nete pa gjum gezime
  dashuri… Nese svjen ne kete bote… Nje cope parajse do ta ruaj per ty
  une tani nuk e di se cpo ndodh pa ty qe nga dita e ndarjes sone lotet kane
  zene vend ne syte e mi. nuk mundem ti ndal dot edhe pse e di dhuem mire
  qe jane te pa merituar. me kujtohen shume gjera njehohesisht… shume
  momente qe nuk mund ti harroj shume caste qe me bejne te vuaj. mendova
  se ndarja do me bente te te harroja por nuk po ndodh aspak keshtu.
  perkundrazi! ajo po me ben te te dua me shume po me shton me shume ate
  mall te zjarrte qe kisha kohe qe e ndjeja. e di mire qe po mundohesh te
  ndertosh nje jete te re atje… larg nga te gjithe nga gjithcka dhe nga
  une.. te uroj me gjithe forcen e shpirtit te jesh e lumtur… ndoshta
  kete fat te ka rezervuar jeta! por kur ti te jetosh ate jete te re kur
  te kesh prane dike tjeter ktheje edhe njehere koken nga e shkuara… me
  co njeher neper mend sepse kujtimi im nuk eshte vrases per ty… ajo do
  te jete thjesht nje aventure e bukur e moshes! mos u mendo se sime bere
  te vuaj aq shume as mos u pendo! rri e qete sepse une te dua me gjithe
  shpirt e te kam falur gjithcka… vetem mendo se dikur kam qene e
  shkuara jote se zemren time ta fala krejtesisht ty! do te ndihesha me
  mire nese ti nje dite do te ndjeje pak nostalgji per ndjenjen tone
  qofte edhe per nje cast te vetem. Vetem mendo se diku larg hapesires qe
  na ndan eshte nje shpirt qe vuan per ty qe do te te prese perjetesisht!
  eh! malli me ka mbytur… ne cdo cast me del fytyra jote. me kumbojne
  ne vesh fjalet dhe premtimet e tua! ne cdo enderr me shfaqesh duke
  buzeqeshur sapo zgjohem kuptoj se ishte thjesht enderr e bukur dhe me
  pas trishtohem… qaj mbytem me lot se me duket sikur keshtu do te
  kthej serisht por ky eshte vetem nje pretekst per te jetuar ne
  genjeshtra per tu shmangur realitetit te hidhur qe po me shkaterron pak
  nga pak. tani jemi vertdet larg dhe une prane kam vetem kujtimet e cdo
  dite qe kemi kaluar bashke… prane kam vetem mallin qe me djek e
  pervelon ashtu si llava e nje vullkani qe shkaterron cdo gje qe ka
  perpara. ashtu dhe malli qe kam per ty nuk po me le te jetoj jeten time
  me ben te hedh poshte cdol mundesi per te qene i lumtur… ndoshta
  heren tjeter qe do te shihemi do te kesh ne krah dike tjeter dhe nga
  une ndoshta sdo ti kthesh syte as
  per te me pershendetur. ndoshta
  do te kesh harruar se dikur kam ekzistuar ne jeten tende dhe kjo do te
  jete tronditja qe do te me shkaktoje me shume dhimbje… e megjithate
  une do te jem serisht ai qe do te shoh nga larg lumturine tende por
  kurre nuk do te behem nje i trete ne lidhjen tuaj sepse ti ndoshta do
  te ndjesh per ate pasion te mallshem qe me bere ta jetoj vetem ti…
  une nuk dua te vuash e te ndjesh te njejten dhimbje te cilen dikur ma
  bere ta jetoja… une do te kenaqem vetem me lumturine tende sepse
  keshtu te pakten do te jem me i qete. duhet te mesohem me humbjen
  tende, me idene se nuk od te jesh kurre e imja, por nuk mundem te te
  mos mendoj qofte edhe per nje cast te vetem, sepse ti je kudo… ne cdo
  lot trishtimi je ti, ne cdo cast dhimbje je ti… je kudo , ne cdo
  pjese te qenjes sime, por teper larg dhe e pa arritshme… je thesari
  me i cmuar qe nuk munda ta kem kurre, mbreteresha e mbreterise DASHURIA
  ne te cilen nuk mund te jem as sherbetor… tani LAMTUMIRE pergjithmone
  dashuria ime e paarritshme! “Lamtumire” dashuria ime e pamundur…

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ti e ke shkruajtur! E trishtueshme!

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ti e ke shkruajtur! E trishtueshme!
  jo e gjeta dhe me pelqeu

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  shume e bukur.................

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
 2. Lamtumire Jete !!
  Nga labja nė forum Bota shpirtėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-05-2012, 08:48 AM
 3. Lamtumirė Pacolli
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 31-03-2011, 12:20 AM
 4. Lamtumirė, internet!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2010, 12:09 AM
 5. Lamtumirė papastėrtisė nė ekranet e laptopėve
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-11-2007, 05:57 PM