Receta Gatimi

Dosja Berlusconi pėrfundon nė Gjykatė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Dosja Berlusconi pėrfundon nė Gjykatė

  Prokurorėt italianė lajmėruan nė drekė se kanė grumbulluar provat e mjaftueshme pėr tė kėrkuar zyrtarisht hapjen e njė procesi gjyqėsor ndaj Kryeministrit Silvio Berlusconi. Ai do tė gjykohet pėr kryerjen e marrėdhėnieve seksuale me njė vajzė minorene. Kryeprokurori i vendit, Edmondo Bruti Liberati, bėri tė ditur se dosja do t�i dorėzohet tė mėrkurėn Gjykatės sė Milanos.

  Gjykata ėshtė e detyruar tė nisė menjėherė procedimin dhe tė caktojė njė datė pėr seancat e para dėgjimore.

  Berlusconi dyshohet se ka paguar pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale me njė 17-vjeēare, ndėrsa mė vonė ndėrhyri pėr ta liruar atė nga paraburgimi, nė njė rast qė nuk ka lidhje me skandalin seksual.

  Kryeministri italian rrezikon deri nė tre vjet burg pėr akuzėn e marrėdhėnieve me tė mitura, por mund tė dėnohet deri nė 18 vjet, nėse Prokuroria do tė kėrkojė hapjen e njė ēėshtje pėr shfrytėzimin e detyrės shtetėrore pėr favorizim, nėse provohet se minorenia ėshtė liruar nga policia me urdhėr tė tij

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  3 vjet burg ? sma ha mendja , as 3 muaj ska per te ndenjur
  pastaj kjo 17 vjecarja nuk esht marr me zor ...

 3. #3
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Silvio Berlusconin e kisha futur ne dhomen e vetmis (celi)ja 5 vite

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  3 vjet burg ? sma ha mendja , as 3 muaj ska per te ndenjur
  pastaj kjo 17 vjecarja nuk esht marr me zor ...
  I pacip po mir thua edhe ajo goca vete ka deshta ama shum e re shiko ca ban leku !

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  amaaan te mir etha marinela megjithese un them as nje muaj ............. po ky e beri balt po balt fareee

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Sikur e ka problem ai

 7. #7
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ky prokurorin dhe gjykatesin e "ben" vet...kush do ta denoje...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dosja e FBI: Steve Jobs i droguar, i pandershėm e koprac
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2012, 06:58 PM
 2. Dosja e zeze e Greqise.
  Nga 3r1k0 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 26-06-2011, 04:04 PM
 3. Fetusi do dėshmojė nė gjykatė
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-03-2011, 04:26 PM
 4. Dosja “Hoxha”, Gjykata e Londrės liron Ilir Kumbaron
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-12-2009, 07:33 PM
 5. Kerkon 3 yje tatuazh, perfundon me 56
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 09:12 AM