Facebook Messages gati pėr tė zėnė vendin e e-mail


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Facebook Messages gati pėr tė zėnė vendin e e-mail

  Receta Gatimi


  Gjersa popullariteti i e-mail po vazhdon tė jetė nė rėnie, Facebook Messages duket se po bėhet gati pėr zėnė vendin dhe pėr tė fituar edhe zyrtarisht dominimin nė komunikimin online.

  Facebook ėshtė ende nė proces tė paraqitjes sė aplikacionit tė saj Messages, por nė bazė tė disa studimeve tė bėrė sė fundi del se veēoria e rrjetit social pėr mesazhe veēse ėshtė e renditur nė njė pozicion tė mirė. Njė studim i bėrė nga comScore ka shpalosur se e-mail me bazė nė ueb ėshtė duke humbur popullaritetin e saj, duke pėsuar njė rėnie prej 8 pėr qind gjatė vitit tė kaluar. Natyrisht, 12 deri nė 17 vjeēarėt ka gjasa tė jenė tė parėt qė kanė larguar prej vetės sistemin arkaik tė komunikimit, e pas tyre paraqiten grupmoshat 18 deri nė 24 vjeē, si dhe 25 deri nė 34 vjeē tė cilėt duket se janė futur nė kėtė renditje me njė ndikim mė tė theksuar.

  Sistemi i mesazheve pranė Facebook ka nuk do tė jetė njė vrasėses i e-mail por thjeshtė po kėrkon tė paraqitet si njė zėvendėsim i tij. Gjersa mė shumė e mė shumė konsumatorėt tė moshave tė ndryshme po tentojnė tė largohen prej e-mal nė pajisjet tjera tė komunikimit (mesazhe tė ēastit, rrjete sociale, dhe SMS), ka mundėsi qė njė platformė “e-mail” me bazė nė ueb tė arrij suksesin e duhur. Dhe kėtu duket se qartė sinjalet tregojnė kah Facebook.. /pcworldalbanian

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ky facebook-u po i zevendesoka gati te gjitha .... sh flm per kte informacion

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po prap me E-mail nuk krahasohet

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Shume i mire ky sherbim,por e keqja qenka se shqiperia nuk qenka ne liste me Facebook e-mail.

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Mendoj se do jete suksesi i radhes i Facebook ky sherbim....

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  sen i mir, po me e-mail nuk krahasohet sic tha edhe MAJDI

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mesazhe e facebook spo i marr vesh! O bej upgrade per te gjithe o per asnje!
  Dikush te dergon msg ne chat, te vjen si mesazh! Ti i pergjigjesh si mesazh atij nuk i del ne chat? ateher ēu kuptua!

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po ket sen e kam vrejt edhe un ReniX edhe ket si e-mail nga facebook dmth @facebook.com nuk e kam pare ende?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook ndryshon adresat e-mail tė pėrdoruesve
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-07-2012, 09:33 PM
 2. Facebook Messages, pėr tė gjithė
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2011, 03:29 PM
 3. Nėna tepėr e zėnė me Facebook, harron fėmijėn dhe ai vdes!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 17-01-2011, 06:39 PM
 4. Shėrbimi e-mail i Facebook pritet tė hėnėn
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2010, 04:45 PM
 5. [e-Mail] Kėrko njė llogari e-mail nė Gmail ose LiveHotmail
  Nga ReniX nė forum Bashkėpuno, Propozoni Idet Tuaja
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 09:02 PM