Rrjeti Facebook ka lėshuar Faqet nė Facebook pėr 2011, kėshtu qė ju mund tė njoftoheni me disa veēori tė reja. Nėse jeni administrues i njė faqeje nė Facebook, ju tashmė keni marrė punė pėr tė bėrė. Mė 10 mars, secili do tė kalojė nė versionin e ri tė faqeve nė Facebook, por tani vetėm administruesit e faqeve mund ta vėshtrojnė pamjen e ndėrfaqes dhe ta rregullojnė.

Tė rejat pėr faqet nė Facebook janė:

Lajmėrimet: Ju tani do tė merrni lajmėrime nė Facebook dhe lajmėrime nė email, kur pėlqyesit postojnė ose pėlqejnė diēka nė faqen tuaj.

Pėrdorni rrjetin Facebook si faqen tuaj: Faqet tani punojnė mė shumė si llogari personale. Ju mund tė pėlqeni postimet e tė tjerėve dhe tė postoni nė mure dhe faqet e tjera si nė faqen tuaj. Secila faqe do tė marrė njė furnizues me lajme, dhe shokėt e pėrbashkėt dhe interesimet do tė paraqiten pėr ēdokėnd qė shikon faqen gjersa ėshtė i kyēur.

Shiriti Tab nė anėn e majtė: Zhvendosja ka lėvizur nė anėn e majtė tė faqes dhe administruesit mund tė pėrdorin pjesėn anėsore pėr tė theksuar veēoritė e administruesve tė faqes, ose pėr tė theksuar faqe tė tjera tė ngjajshme.

Filtruesi i murit pėr “ēdokėnd”: Njerėzit qė e shikojnė njė faqe do tė jenė nė gjendje tė shohin postimet nga ajo faqe ose postimet nga secili dhe rruga e re e filtrmit do tė shtyejė postimet mė interesante nė maje tė faqes. Administruesit mund tė caktojnė kritere pėr renditje tė postimeve dhe tė shohin postimet e fshehura.

Fotografitė e veēuara: Si ēdo llogari individuale nė Facebook, faqet nė Facebook tani ofrojnė fotografitė e tyre tė botuara mė sė fundi dhe do tė paraqiten nė pjesėn e sipėrme tė faqes.

Ju mund tė vėreni ndėrfaqen e re qė do tė paraqitet gjatė ditėve tė ardhshme, gjersa administruesit e faqes tė fillojnė ngritjen nė versionin e ri. Provoni paraprakisht kėtė ndyshim duke klikuar ketu