Sinjalet qe te tregojne se ajo...ndjen dicka


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Djallėzore Sinjalet qe te tregojne se ajo...ndjen dicka

  Receta Gatimi

  Qesh e sforcuar? Fik telefonin? Te therret ne emer? Jane keto disa nga mesazhet qe nje femer i dergon pareshtur nje mashkulli, per te cilin ndjen dicka.
  Pasi te mesosh kuptimin e te gjitha kodeve qe kemi rradhitur me poshte, nuk mbete gje tjeter vecse te hidhesh ne "sulm". Ato sherbejne si nje shtyse, per ti dhene me shume aksion dhe energji nje lidhjeje qe ka ngecur midis shoqerise dhe dashurise.

  1- Ne nje feste te madhe, flet me ty dhe vetem me ty, gjerat e tjera nuk i bejne pershtypje.

  2- Ajo vendos here pas here shkelqyes ne buze, por jo ne pranine tende(nese trukimi ndodh ne prezencen tende, ti je vetem nje mik).

  3- Ne prezencen tende kafshon shpesh buzet me njera-tjetren.

  4- Qendron ulur mbi mbeshtesen e kolltukut.

  5- Eshte ditelindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qe po flisni me njeri tjetrin duke mbajtur gotat ne dore.

  6- Zakonisht ne festa pihet vere e kuqe, por ajo ka porositur tjeter gje, zakonisht birre.

  7- Flet me ngadale dhe me nje ze me ton bas.

  8- Ti pi cigare, ndersa ajo edhe pse duket qarte se bezdiset, vazhdon te te degjoje.

  9- Te sfidon, pa arsye, papritur, me shume se nje here.

  10- Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk eshte gazmore.

  11- Gjate bisedes, brenda fjalise shqipton emrin tend, vend e pa vend.

  12- Afron veshin prane buzeve te tua per te degjuar, e te thote: "Ne kete lokal ka shume zhurme, nuk arrij te degjoj".

  13- Te thote se i ngjan nje personazhi te famshem.

  14- Te heq nga xhaketa fijet e flokeve qe te kane mbetur pas krehjes.

  15- Te therret gjithnje ne emer, duke shmangur emrat perkedheles me te cilet te therret miku ose miqte e tu te ngushte.

  16- Flet me nje ton pyetes, duke tu drejtuar e mbushur me kuriozitet, si: "Besoj se kjo gje do ti pelqente te dashures tende". (Kjo bazohet ne nje taktike klasike, qe ne fakt ka synimin per te zbuluar, nese ne jeten ka apo jo nje grua).

  17- Te thote , qe je i talentuar,(a) ky eshte nje lloj komplimenti i moderuar qe tregon se ajo eshte e sinqerte, (b) sipas ligjeve te pashkruara te shoqerise, kjo do te thote se ti i dukesh terheqes, "te kesh talente" do te thote, qe je salsa pikante ne nje pjate.

  18- Te telefonon e para ose ndonjehere vetem telefonon pa asnje shkak.

  19- Kur ti e fton per te pire dicka, ajo vesh nje pale kepuce te reja, nje veshje te re dhe nje cante ndryshe nga ato qe kishte gjate orarit te punes.

  20- Ne pranine tende perdore shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kengesh.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  12 & 13 te lezetshme! Por ajo e te therriturit ne emer sikur sme afron! Zakonisht te gjen nje nofke per te thirrur me me koefidence

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  15- Te therret gjithnje ne emer, duke shmangur emrat perkedheles me te cilet te therret miku ose miqte e tu te ngushte.

  me kte duam te tregojm qe ne nuk jemi mikja jote ......dhe nuk duam te jemi si te gjith , kupton , ty psh te esht mesuar veshi me pseudonimin qe te kan ven miqt , dhe ne momentin qe nje vajz te flet ne emer hopaaaa mendjaaa .....ehh renix si do kto pun ti ...jan pun femrash

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Po tani te gjitha ne Emer ne therrasin, nuk ja bejn pst pst o cuni Por mendoj se eshte me e veēant nese ti dhe ajo gjeni nje nofke perkedhelese! Besoj se ēdo ēift e ka nje emer qe i therret njeri tjetrin...

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Interesante qenkan,shumicat i dija...,

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Po tani te gjitha ne Emer ne therrasin, nuk ja bejn pst pst o cuni Por mendoj se eshte me e veēant nese ti dhe ajo gjeni nje nofke perkedhelese! Besoj se ēdo ēift e ka nje emer qe i therret njeri tjetrin...
  po nuk behet fjal per cift akoma ore...jemi ne hapat e para , kur ata pelqehen , dhe nuk e shprehin ....

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Te kuptoj, por ne periudhen qe jetojme personin e therrasim ne emer! Nese do te flitej para 20-30 vjetesh atehere do te vlente ky rregull! Pasi thirrej "Shoku Agron" - dhe ti therrisje Agron, do te thoshte ajo siper
  ketu doja te dilja, e rendesishme te pelqehen, por si therriten pak rendesi ka haha!

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Te bukura qenkan

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  20- Ne pranine tende perdore shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kengesh.

  hahahahah interesante!...

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  te bukura qenkan keto

  1- Ne nje feste te madhe, flet me ty dhe vetem me ty, gjerat e tjera nuk i bejne pershtypje.

  kjo me pelqeu me shum

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ai thotė diēka, ajo mendon diēka tjetėr
  Nga PinkPrincess nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-09-2012, 12:32 AM
 2. Nuk shikon gjilpėrėn, nuk ndjen dhimbje
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-05-2012, 12:35 AM
 3. E rrallė: 4-vjeēari nuk ndjen asnjė dhimbje
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-05-2011, 07:39 PM
 4. Sinjalet e buzeve per shendetin tuaj
  Nga ulkina nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-04-2011, 02:39 PM
 5. Si t’i kuptosh sinjalet e dashurisė?
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-02-2009, 02:39 PM