Edhe pse ka kaluar njė kohė, pėrdoruesit e kėtij rrjeti social kanė pritur qė ndryshimet nė Facebook Messages tė vijnė gradualisht.

Muajin e kaluar, edhe njė grup i njerėzve kanė pranuar versionin e ri tė porosive tė Facebook, ndėrsa ky rrjet social ka thėnė se sė shpejti edhe pjesa tjetėr e pėrdoruesve do tė pranojnė ftesėn pėr kalimin nė platformėn e re, e cila pritet tė ndryshojė emailin, dhe formėn e zakonshme tė funksionimit tė tij.

Njėri prej zėdhėnsve tė Facebook ka refuzuar tė komentojė lidhur me pyetjet qė i janė bėrė me platformėn e re tė emailave.

Mirėpo, ata qė ende nuk kanė kaluar nė mesazhet e reja, Facebook thotė se kjo do tė ndodhė “shumė shpejtė”.