Themeluesi i rrjetit Facebook Mark Zuckerberg ėshtė paraqitur nė ngjarjen pėr medie tė kompanisė HTC tė martėn nė mėngjes nė panairin MWC 2011, duke diskutuar produktet e reja tė HTC-sė, ChaCha dhe Salsa.

Duke u paraqitur nė njė video-incizim, Zuckerberg iu ka referuar thashethemeve shumė herė tė hedhura poshtė pėr njė pajisje tė vetme me brend tė Facebook, dhe ka sqaruar pse rrjeti mė i popullarizuar pėr shoqėrim online nuk do tė merr kėtė drejtim.

“Ėshtė bėrė shumė punė pėr njė telefon tė veēantė Facebook, por ne do tė shohim pajisje tė llojllojshme kėtė vit”, ka sqaruar Zuckerberg, duke iu referuar prodhuesve tė palės sė tretė dhe duke i nxitur ata .

“Mė tė mirėt janė ata tė cilėt kyēen dhe janė social prej bazės sė tyre”, ka thėnė Zuckerberg.

Ai e ka pėrshkruar kompaninė HTC si “ndėrmarrėse e iniciativės” pėr tė ofruar mbėshtetje mė tė madhe pėr Facebook nė HTC Sense; butoni i dedikuar pėr Facebook nė Salsa e ChaCha mundėson ngarkim tė atypėratyshėm tė fotografive, ndarje tė lokacioneve, dhe shumė tjera.

“Jemi shumė tė lumtur me drejtimin qė ka marrė HTC”, Zuckerberg tha. Ai tha se mezi pret tė shoh shumė gjėra tjera qė pritet tė vijnė nė tė ardhmen.