Receta Gatimi

Endrrat


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 36 prej 36
  1. #21
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    jo or jo , esht si nje lloj parandjenje....sikur do ndodh dicka
    shiko , jam ndier njeher kshu para nja 4 vj , kur kisha per te vajt ne tiran me nje kushuri..dhe nga kjo frika , nuk vajta
    ai vajti vetem , dhe beri aksident ..jo serioz per jeten , por qe , po te kish pasagjer......

  2. #22
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    ore e dini si esht puna dhe un sec kam nje kshu pfffff dhe enderrat po me cmendin nk e di

  3. #23
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    labe seriozisht e ke ti ????? po jooo o goc se nk besoj jo gjithmon dalin parandjenjat mos mendo me ka per te kaluar dhe nk ka per te qen gje

  4. #24
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    po ty te lumte gojaaaaaa ...ishalla ,,,njs,,,uroj te jet vertet nga provimet , megjithse ....

  5. #25
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    e di si esht puna nuk dua te tremb labe po mua gjithmon me dalin parandjenjat ..................... po nk te uroj asnje gje te keqe me beso ..... .......................................

  6. #26
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    para disa netesh pash ne enderr sikur u shtriva ne krevatin tim...dhe aty ishte mbushur plot me gjarperinj. dhe i pash vetem kur i preka me shpatulla .
    cf domethenie kan...e di njeri ?

  7. #27
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    para disa netesh pash ne enderr sikur u shtriva ne krevatin tim...dhe aty ishte mbushur plot me gjarperinj. dhe i pash vetem kur i preka me shpatulla .
    cf domethenie kan...e di njeri ?
    Nuk di se sa e sakte mund te jem,por po te jap nje shpjegim me aq sa une di...ose qe kam degjuar...

    Gjarprinjte simbolizojne armiqte...keshtu thone....gjarpri eshte ka domethenien e armikut e dikujt qe nuk te do....por gjithashtu thote se endrrat e Janarit nuk duhen marr parasysh.......keshtu qe fli e qete...se endrrat jane pjese e jetes...dhe mos shih shume filma horror haahaha

  8. #28
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    une zakonisht nuk shoh ondrra, po kur i shoh, sigurohem qe per 6 muj tjer mos me pa mo! LOL

    I shoh ondrrat po kur m'del gjumi nuk em kujtohen

  9. #29
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    une zakonisht nuk shoh ondrra, po kur i shoh, sigurohem qe per 6 muj tjer mos me pa mo! LOL

    I shoh ondrrat po kur m'del gjumi nuk em kujtohen
    Ne fakt sa here qe fle gjume gjithmone shikon enderra, thjesht nuk te kujtohen

    Kam bler 1 liber ku spjegon disa menyra domethense per enderrat, kur ta gjej librin do u jap ca spjegime me te detajuara.


    Ps; me ka ndodhe qe dicka qe e kam pare ne enderr pas disa ditesh me ka ndodh ne realitet (biseda, vende te ndryshem madje dhe persona)

  10. #30
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    Nuk di se sa e sakte mund te jem,por po te jap nje shpjegim me aq sa une di...ose qe kam degjuar...

    Gjarprinjte simbolizojne armiqte...keshtu thone....gjarpri eshte ka domethenien e armikut e dikujt qe nuk te do....por gjithashtu thote se endrrat e Janarit nuk duhen marr parasysh.......keshtu qe fli e qete...se endrrat jane pjese e jetes...dhe mos shih shume filma horror haahaha
    faktikisht...me endrra te keqija jam mesuar....me dalin shpesh......
    po kjo me gjarprin sme kish dal kurr....

    sa per filmat horror....aq shum shikoj un...sa qe sme bejn me pershtypje tani ahahaha..

    - - - Updated - - -

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
    Kam bler 1 liber ku spjegon disa menyra domethense per enderrat, kur ta gjej librin do u jap ca spjegime me te detajuara.

    ta kesh kte librin ne shpi behesh shumm e fiksuar....
    te del ne enderr nje kapak tenxhereje...me vrappp te libri ahahahaha....

    nje pjes e mir e atyre qe shohim ne enderr...jan gjera te mbetura fiksim nga ajo qe kemi menduar apo pare gjat dites....

  11. #31
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    "Po fluturoj"
    Kur fluturoni lirshem dhe kenaqeni me pamjenqe shiheni, nenkupton se nje situat e caktuar eshte ne doren tuaj,.
    Endrrat ku fluturoni dhe aftesia per te kontrolluar fluturimin tuaj perfaqesojne kuptimin qe keni mbi pushtetin.
    Ne rastin e kundet kur ndjeni veshtiresi per te vazhduar fluturimin tregon mungesen e fuqis per te kontrolluar rethanat ne te cilat ndodheni.

    "Neperka"

    Te shohesh nje neperke ne enderr nenkupton fatkeqesi, humbje nderi dhe respekti, si dhe armiqesi mes miqsh dhe te dashurish.

    "Macja"
    Te shohesh nje mace ne enderr tregon mungese fati, tradheti dhe rrezik. Megjithate, per ata qe i duan macet, ajo perfaqeson nje shpirt te pavarur, seksualitet femeror,krijimtari dhe pushtet. Macet jane lozonjare por dhe kembengulese. Nje person qe te ngjan si mace mund te jet elegant por nuk mund ti zihet bese......


    "Krokodili"

    Krokodili ne enderr tregon rrezik te fshehur. Dikush prane teje po te jep keshilla te gabuara dhe po perpiqet te shtyje drejt vendimeve qe padyshim jane te deshtuara.
    Kur she ne enderr se po te sulmon apo kafshon nje krokodil, nenkupton zhgenjim ne dashuri dhe biznes.


    "Dreri"

    Dreri ne enderr simbolizon elegance, miresjelljen dhe bukurin natyrore. Nese dreri eshte i zi nenkupton se ti nuk i njeh ose i pranon cilesit e tuafemerore. Kur sheh ne enderr se po vret nje dre, nenkupton se po perpiqesh te shtypesh cilesite e tua femerore.

    "Delfini"

    Delfini ne enderr simbolizon orientimin shpirteror, intelekt, aftesi mendore dhe besimi, delfini perfaqeson vullnetin dhe aftesine tende per te eksploruar emocionet.
    Te shohesh ne enderr se ke hipur mbi delfin, nenkupton optimizem dhe altruizem.


    "Dhelpra"

    Te shohesh nje dhelper te fshehur diku ne erresire, tregon mencuri dhe kapacitet. Duhet te perdoresh intelektin tend per te zgjidhur disa probleme. Ndoshta duhet te fshehesh mendimet e tua ose te rrish ne heshtje. Por mund te tregoje edhe nje periudhe izolimi dhe vetmie. Eshte menyre e mire per ta perdorur kete kohe, per te reflektuar.

    "Luani"

    Eshte mbret i xhungles dhe simbolizon vigjilence dhe fuqi.


    "Ujku"

    eshte gjahtar i dhunshem dhe i fuqishem dhe eshte metafore per sjellje agresive seksuale.


    "Merimanga"

    Ne enderr tregon se ke rene ne rrjeten e saj, dhe se nje femer po perpiqet te te perpije.

    "Minjte"

    Jane inteligjent, por ata gjithmone lidhen me semundjet. Minjte jane te ndrojtur dhe kjo mund te tregoj se po perpiqesh te arrish dicka, por pa sukses, ose qe ke rene ne gracke.

    "Korbi"

    Korbi tregon vdekje, por edhe profeci, nese i zihet bese. Korbi ne enderr simbolizon tradhetine, mungesen e harmonise, fatit dhe vdekjen.

    "Flutura"

    E brishte por edhe bukuri qe zhduket shume shpejt. Paralajmerim pabesie, ose nje ndjenje e brendshme per liri nga kufizimet.

    "Gjaku"

    Forca jote jetesore. Ne disa besime fetare eshte i shenjte, pasi eshte perfaqesues i shpirti. Gjaku i derdhur mund te thote sakrifice. Te shphesh ne enderr se po te rrjedh gjak do te thote se je teper i lodhur ose ndihesh i dobet emocionalisht. Kur ne enderr shikon sikur po pi gjak, tregon se ndihesh plot jete dhe fuqi.

    Kaq per sot se u lodha, shkrimet jane me te detajuara, i kam shkurtuar disi

  12. #32
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Se di....por thone se endrrave duhet ti besosh ndonjehere!....

    une kam vene re ne fakt...kur shoh veten duke notuar...ose sikur lagem ne shi...pyesja mamin cfare do me thene keto?...ajo me thonte uji ne enderr tregon semundje...dhe vertet une semuresha....se di...ujin e kam 1 me 1 ...ose leket...do beje sherr se s'bene...

  13. #33
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    Se di....por thone se endrrave duhet ti besosh ndonjehere!....

    une kam vene re ne fakt...kur shoh veten duke notuar...ose sikur lagem ne shi...pyesja mamin cfare do me thene keto?...ajo me thonte uji ne enderr tregon semundje...dhe vertet une semuresha....se di...ujin e kam 1 me 1 ...ose leket...do beje sherr se s'bene...
    lol, je e fiksuar qe do smuresh ose do besh sherr dhe e ben me vetdije se e ke par ne enderr

  14. #34
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
    lol, je e fiksuar qe do smuresh ose do besh sherr dhe e ben me vetdije se e ke par ne enderr
    haahahhahaha....epo fiksimi eshte ves i keq...por nuk e mbaj mendjen tek endrra...po c'te beje me dalin edhe pse mundohem ti shmang fiksimet..hahahaha

  15. #35
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    per uj edhe per lek edhe une kur i shoh semurem ose m'del problem me shqiptar...

  16. #36
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    boh kam par nje enderr mbrem...qe allahu na ruajt

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

  1. Endrrat e se ardhmes
    Nga lettas nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 02-09-2011, 03:57 PM
  2. Endrrat dhe llojet e tyre
    Nga noernige nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-04-2009, 11:14 PM
  3. Ėndrrat
    Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 26-03-2009, 09:15 AM
  4. Endrrat janė dėshira, por me drita tė kuqe
    Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 01-03-2008, 04:33 AM
  5. Ngjyrat & Endrrat
    Nga Lirenti nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-12-2006, 02:07 AM

Etiketat pėr kėtė Temė