Trandafili...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Trandafili...

  Receta Gatimi

  Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ? Do thot kjo se ndoshta nje dite dhe dashuriaj venitet?

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po normale qe dashuria nje dit venitet , asgje nuk esht e perjetshme

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mos ke frik Erina! Nese trendafili vyshket dhe mendon te njejten gje per dashurine, gjeja me e rendesishme eshte te qendroje pasioni! Pastaj asnjegje nuk zhduket, thjesht shnderrohet! Ligjet e natyres!

 4. #4
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Jo te gjithe trendafilat shprehin dashuri......
  Per kuriozitet po shkruaj ne kete teme se cfare simbolizon ngjyra e nje trendafili ne menyre qe te keni kujdes kur beni nje dhurate


  Trendafili i kuq
  Shpreh dashurine e vertete,respekt,force dhe pasion(pathos)
  Ngjyra e kuqe sygjeron ndjenja te forta si dashurin dhe deshiren.

  Trendafili roze
  Shpreh gezim,kenaqesi admirim.

  Trendafili i bardhe
  Shpreh pafajsi......Shoqerojne me teper nje nuse te re sepse simbolizojne nje fillim te ri,

  trendafili i verdhe
  Shpreh butesi ngrohtesi por eshte e vetmja nga ngjyrat e trendafilave qe nuk shpreh dashurine dhe romantizmin

  Trendafili portokalli
  Ngjajne pak me zjarrin sepse kane te verdhen dhe te kuqen brenda dhe per kete arsye na shprehin energji dhe entuziazem.
  Mund te thuhet se jane konkurrentet me te forte te trendafilave te kuq per arsye se jane mund te themi "te derguarit" e nje dashurie te forte.

  Trendafili blu
  Mesazhi qe na dergojne trendafilat blu eshte: Mund te mos jesh e imja , por une nuk do te ndaloj kurre te te mendoj.

  Trendafili jeshil
  Jane kryesisht ne ngjyre bezh dhe ne anet e petaleve jane jeshil.
  Shprehin urimin per nje sherim me te shpejte.

  Trendafili i zi
  Eshte trendafili me ngjyre te kuqe te zene pothuaj te zeze.
  Mesazhi qe dergon ky trendafil eshte ai i perfundimit te nje lidhjeje ....


  Numri i trendafilave

  1 trendafil........................................d ashuri me shikim te pare
  2 = ........................................dashuri e thelle
  3 = ........................................Te dua Zakonisht tre trendafila jepen pas 1 muaji
  6 = ........................................te deshiroj
  9 = ........................................do te jemi gjithmone bashke.
  10 = ........................................je i/e perkryer.
  11 = ........................................je gjithcka ne jeten time
  12 = ........................................behu e imja
  13 = ........................................adhuruesi yt anonim
  15 = ........................................me fal
  20 = ........................................sinqeritet
  21 = ........................................besnikeri
  24 = ........................................je gjithmone ne mendjen time
  36 = ........................................jam marrezisht i dashuruar
  40 = ........................................dashuria ime per ty eshte e veretet
  50 = ........................................dashuri pa kufi
  99 = ........................................do te te dua pergjithmone
  100 = ....................................... do te jemi gjithmone bashke
  101 = ........................................je dashuria ime e vetme
  108 = ........................................do martohesh me mua
  365 = ........................................te mendoj gjithmone , cdo minute, cdo dite.
  999 = ........................................dashuri e perjetshme

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  15 = ........................................me fal

  u kaloka pa shpenzime fare

  Flm Eriko!

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Mos ke frik Erina! Nese trendafili vyshket dhe mendon te njejten gje per dashurine, gjeja me e rendesishme eshte te qendroje pasioni! Pastaj asnjegje nuk zhduket, thjesht shnderrohet! Ligjet e natyres!

  hahhaha jo jo sfriksohem renix , ama kureshtja me shtyre te hap nje tem tilll se cdo here trandofilet shprehin dashuri kur e dim se vyshken dhe hudhen !

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ashtu si trendafili qe thahet me shpejt kur nuk e ujit , ashtu fiket edhe dashuria kur nuk eshte reciproke + = ----------

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Trendafili BLU
  Mund te mos jesh e imja , por une nuk do te ndaloj kurre te te mendoj.
  Se dija qe paska pas kete kuptim

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin

  Trendafili i kuq
  Shpreh dashurine e vertete,respekt,force dhe pasion(pathos)
  Ngjyra e kuqe sygjeron ndjenja te forta si dashurin dhe deshiren.
  trendafila te kuq i kemi bler nje shoqe per ditlindje ....ca do me then kjo

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Qe keni respekt per ate shoqe! pse ty ku te vete mendja?

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po nuk duhet ti kushtojm edhe shum rendesi emrava te luleve , se keta ju ven ne vete emrat, tjet trandafil aqe ska rendesi kujt tja dhurosh apo ca ngjyre ka .

 12. #12
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  trendafila te kuq i kemi bler nje shoqe per ditlindje ....ca do me then kjo
  Nuk varet vetem nga ngjyra por edhe nga numuri i9 trendafilave qe i keni dhuruar shoqes.
  Nese i keni derguar psh. 10 trendafila te kuq atehere tregoni respek per shoqen dhe i tregoni se eshte e perkryer dmth me e mira

  ReniX
  Trendafili BLU

  Se dija qe paska pas kete kuptim
  Trendafili blu nuk eshte natyral Renix,prodhohet ne rruge teknike duke e ngjyrosur.
  Dhe per kete arsye simbolizon deshiren per dicka te paplotesuar.

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Nuk varet vetem nga ngjyra por edhe nga numuri i9 trendafilave qe i keni dhuruar shoqes.
  Nese i keni derguar psh. 10 trendafila te kuq atehere tregoni respek per shoqen dhe i tregoni se eshte e perkryer dmth me e mira

  uu lumadhi ti , ja blem te kuq se ata ishin me te liret...nuk i ram kaq gjat

 14. #14
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  uu lumadhi ti , ja blem te kuq se ata ishin me te liret...nuk i ram kaq gjat
  Labe si ka mundesi qe ishin me lire te kuqet.....zakonisht jane me te shtrenjtit nga trendafilat e sidomos per shen Valentinin.
  Ne Tirane ne date 14 u shit 5000 leke nje trendafil i kuq (red naomi)

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Talking

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  Labe si ka mundesi qe ishin me lire te kuqet.....zakonisht jane me te shtrenjtit nga trendafilat e sidomos per shen Valentinin.
  Ne Tirane ne date 14 u shit 5000 leke nje trendafil i kuq (red naomi)
  ke shum te drejt , por nuk ja blem per shen valentin ne asaj...
  ishin me te shtrenjt ca vishnje me push , lere te blujtat pastaj , qe ishin me te medhaja
  po e takove ate mos ja thuaj kte qe ta thash un ...

 16. #16
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ke shum te drejt , por nuk ja blem per shen valentin ne asaj...
  ishin me te shtrenjt ca vishnje me push , lere te blujtat pastaj , qe ishin me te medhaja
  po e takove ate mos ja thuaj kte qe ta thash un ...
  Ai vishnja me push qe thua ti quhet Red Naomi dhe eshte me i shtrenjti nga trendafilat.
  Nese eshte i fresket jeton me shume se te tjeret

  eshte edhe nje tjeter qe ngjan dhe quhet grand prix

  Ndersa me trendafilin blu eshte nje loje e tregtareve qe e ngrene artificialisht cmimin
  Une trendafilin blu e bej vete ketu ne dyqan dhe e shes ne te njejtin cmim me te tjeret.

 17. #17
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ke shum te drejt , por nuk ja blem per shen valentin ne asaj...
  ishin me te shtrenjt ca vishnje me push , lere te blujtat pastaj , qe ishin me te medhaja
  po e takove ate mos ja thuaj kte qe ta thash un ...
  Ai vishnja me push qe thua ti quhet Red Naomi dhe eshte me i shtrenjti nga trendafilat.
  Nese eshte i fresket jeton me shume se te tjeret

  eshte edhe nje tjeter qe ngjan dhe quhet grand prix

  Ndersa me trendafilin blu eshte nje loje e tregtareve qe e ngrene artificialisht cmimin
  Une trendafilin blu e bej vete ketu ne dyqan dhe e shes ne te njejtin cmim me te tjeret.

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Red Naomi, eshte fantastik! Sidomos kur eshte gjysem i hapur!

  ehe, dhe proēesin e ngjyrosjes te trendafilave blu e kam pare

 19. #19
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  mua trendafili i kuq me pelqen shuuuuuuuuuuuuuuuuum

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Etiketat pėr kėtė Temė