Receta Gatimi

Teoria e re: Njeriu nuk e ka prejardhjen nga majmuni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21

  Teoria e re: Njeriu nuk e ka prejardhjen nga majmuni  Njė grup arkeologėsh izraelitė bėri tė ditur mėngjesin e sotėm se ka gjetur provat e para pėr ekzistencėn e njė njeri modern nė kohėt e lashta, teori qė mund tė hedhė poshtė tė gjitha spekulimet pėr prejardhjen e homo sapiensit, njofton Top Channel.

  Lajmi i publikuar sot nė njė tė pėrditshme lokale izraelite, ėshtė veēanėrisht i gėzueshėm pėr botėn islame dhe Vatikanin, pasi ato kundėrshtojnė fuqimisht ēdo teori tė evolucionit.

  Njė grup i Universitetit tė Tel Avivit ishte duke gėrmuar nė qendrėn e Izraelit, kur zbuloi nė njė shpellė mbetjet e njerėzve tė lashtė pothuajse 400 mijė vjet, tė cilit kishin njė pamje pothuajse identike me njeriun e sotėm.

  Pėrpara kėtij zbulimi, njeriu mė i vjetėr i gjendur daton dy herė mė i ri, rreth 200 mijė vjet mė parė. “Ėshtė shumė emocionuese tė mbėrrish nė kėtė pėrfundim”, deklaroi arkeologu Avi Gopher, i cili ekzaminoi rezet X dhe skanimet e avancuara qė kanė si qėllim tė zbulojnė moshėn e zbulimeve nga gėrmimet.

  ”Eshtė e qartė qė kėrkime tė reja duhet tė bėhen pėr tė verifikuar gjithēka, por nėse ajo qė ne mendojmė ėshtė e vėrtetė, atėherė do tė hedhė poshtė tė gjithė teoritė ekzistuese pėr evolucionin”, theksoi Gopher.

  Sipas teorisė sė pranuar shkencore, njerėzit e parė modernė migruan nga Afrika nė kontinentet e tjera. Nėse teoria e arkeologėve izraelitė do tė vėrtetohet, atėherė bota shkencore do tė jetė e detyruar tė pranojė se njerėzit e parė kanė jetuar pikėrisht nė Izrael.

  kshu sic po bejn kta , ndonje dit te bukur , do marrim vesh qe e kemi prejardhjen nga miu ...dhe duke qen se do ket "prova" ne do i besojm .....

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Njeriu ka prejardhejn nga uji dhe balta...keto teori bin posht sikur se te Darwint

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  e moj motra eeee, kshu thua ti , te tjer thon nga adami dhe eva , te tjer nga majmuni , e te tjer nga kto qeniet qe na qenkan si njerez....100 versione , prandaj e shkruajta ate fjalin me te zeza ne fund ...

 4. #4
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Njeriu ka prejardhejn nga uji dhe balta...keto teori bin posht sikur se te Darwint
  Hera e pare qe e degjoj nje teori te tille. Mund te me thuash ku bazohesh Erina?

 5. #5
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Njeriu ka qene gjithmone Njeri keto jane Trillime te se vertetes.

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  Hera e pare qe e degjoj nje teori te tille. Mund te me thuash ku bazohesh Erina?
  Pak e dyshim te besohet se po ndegjojn per heren e par se njeri ka prejadhejn nga nje pik uji dhe balat?

 7. #7
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Pak e dyshim te besohet se po ndegjojn per heren e par se njeri ka prejadhejn nga nje pik uji dhe balat?
  Une personalisht po e degjoj per here te pare, prandaj dhe te pyeta...

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  e moj motra eeee, kshu thua ti , te tjer thon nga adami dhe eva , te tjer nga majmuni , e te tjer nga kto qeniet qe na qenkan si njerez....100 versione , prandaj e shkruajta ate fjalin me te zeza ne fund ...
  Po moj zemra te part e njerzimit jan ata muslimant thon Ademi dhe Hava nga aty zanafilla por krijumi i njerit te par pra Ademit eshte nga balta..

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  Shume e veshtire te besoj nje gje te tille! Njeriu ka qene dhe eshte ne evolim e siper! Puna e prejardhjes eshte me me shume ēestje besimi sesa fakt i kryer.

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Shume e veshtire te besoj nje gje te tille! Njeriu ka qene dhe eshte ne evolim e siper! Puna e prejardhjes eshte me me shume ēestje besimi sesa fakt i kryer.
  Prejardhja e njeriut eshte fakt i gjall renix,nga dheu ka lindjen dhe ne dhe do shkoj .

 11. #11
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Puna e prejardhjes eshte me me shume ēestje besimi sesa fakt i kryer.
  Doja ti pergjigjesha Erines, po sapo lexova kte qe kishe shkruar e lashe. E ke thene shume bukur. Eshte ceshtje besimi...

 12. #12
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Pavarsisht kundershtimeve te fese shkenca eshte perdite ne evolim dhe jep gjithmon fakte te reja .........
  Te thuash se njeriu u krijua nga Zoti apo Allahu eshte zgjdhja me e lehte dhe me dembele le te themi.
  Fakti i ketij zbulimi mua nuk me thote se bie poshte teoria Darviniane dhe njeru eshte krijuar nga hici.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Teoria e Evolucionit apo Krijimi?
  Nga EMAUS nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 04:45 PM
 2. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2012, 09:29 PM
 3. Gjermania zbulon prejardhjen e e-coli
  Nga URTESIA nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-06-2011, 08:22 AM
 4. Majmuni mė qesharak me mjekėr
  Nga gjendar nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-12-2010, 07:15 PM
 5. Prejardhjen e emėrtimit tė shqiptarėve sjell debat!
  Nga ReniX nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-09-2008, 04:10 PM